Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez CBOS, notowania zaufania do Szymonowi Hołowni spadły o 7 proc., a zaufanie do niego deklarowało już tylko 36 proc. ankietowanych, co i tak daje mu lepszy wynik niż osiągnął w tym badaniu lider PO Donald Tusk, któremu ufa już tylko 30 proc. (wzrost o 1 pkt proc) ankietowanych, a nie ufa 54 proc. (wzrost o 3 pkt proc.).

Z kolei Hołowni nie ufa 37 proc. ankietowanych (8 pkt proc. więcej niż w grudniu).

Największym zaufaniem społecznym w styczniu cieszy się nadal prezydent Andrzej Duda - zaufanie do niego deklaruje 54 proc. badanych (4 pkt proc. więcej niż miesiąc temu). Nieufność wobec prezydenta wyraziło natomiast 35 proc. respondentów (spadek o 2 pkt proc.).

Na drugim miejscu zaufania społecznego znalazł się wiceszef PO i prezydent Warszawt Rafał Trzaskowski - ufa mu 40 proc. badanych (spadek o 4 pkt proc.), a nie ufa 37 proc. (wzrost o 1 pkt proc.).

Na trzecim miejscu zaufania znalazł się premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 38 proc. badanych (1 pkt proc. więcej), a nie ufa 50 proc. ankietowanych (bez zmian).

Dalej znalazł się szef MON, wicepremier Mariusz Błaszczak, któremu ufa 37 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), a 34 proc. badanych deklaruje w stosunku do niego nieufność (spadek o 1 pkt proc.).

Na kolejnym miejscu znalazł się Donald Tusk, wobec którego nieufność społeczna wzrosła z 51 do 54 procent, a zaufanie wobec niego zadeklarowało 30 proc ankietowanych (wzrost o 1 pkt proc.).

Wzrostem zaufania w społeczeństwie w stosunku do grudnia 2022 roku cieszy się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński- ufa mu 30 proc. pytanych (wzrost o 1 pkt proc.), a nie ufa 57 proc. (spadek o 3 pkt proc.).

Jarosław Kaczyński i Donald Tusk to jedyni politycy, którzy cieszą się 100-procentową rozpoznawalnością.