Obraz przywołuje emocje towarzyszące Polakom w dniach po śmierci św. Jana Pawła II, 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 – chwili, która zatrzymała czas w milionach serc. Film „21.37" to nie tylko dokument, ale też duchowa podróż do jednego z najbardziej mistycznych momentów we współczesnej historii Polski.
– „Film dokumentalny '21.37' odzwierciedla emocje, które towarzyszyły Polakom w trudnym czasie, gdy umierał św. Jan Paweł II. Jego śmierć poruszyła miliony i zjednoczyła nas jako wspólnotę" – powiedział ks. Tomasz Jarosz dla Vatican News, zapowiadając rzymską premierę filmu, która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19:30 w Auli św. Jana Pawła II przy Kościele św. Stanisława BM.
Paulina Guzik, dziennikarka i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, podkreślała wyjątkowość filmu:
– „Mariusz Pilis robi świetne filmy, więc nie miałam wątpliwości, że i tym razem stworzy coś wybitnego. Film ukazuje głębię nauczania Jana Pawła II poprzez to, co działo się wtedy na ulicach polskich miast. To był niezwykły czas, którego znaczenie odkrywam dopiero teraz".
„21.37" to opowieść o narodowej wspólnocie, która powstała w chwili największego bólu, a jednocześnie duchowego przebudzenia. Przez wielu widzów opisywany jest jako film wzruszający, pełen dobrych emocji, skłaniający do refleksji nad tym, kim byliśmy jako naród dwadzieścia lat temu i co zostało z tamtej jedności dziś.
Film obecnie wyświetlany jest w ponad 160 kinach w całej Polsce oraz w ramach seansów grupowych.
Lista kin oraz informacje o możliwości organizacji seansów specjalnych dostępne są na stronie: www.rafaelfilm.pl.
Portal Fronda.pl objął film patronatem medialnym.