08.12.19, 08:55Screenshot Youtube - episkopat news

Abp Gądecki apeluje o pomoc Kościołowi na Wschodzie: Cierpieli prześladowania, ale nie wyparli się swojej wiary

Kościół na Wschodzie ma już swoje struktury, ale wciąż potrzebuje naszej pomocy i wsparcia, zarówno duchowego, jak materialnego – zaznaczył Przewodniczący Episkopatu abp Stanisław Gądecki z okazji obchodzonego 8 grudnia w Kościele w Polsce i w parafiach polonijnych Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Przewodniczący Episkopatu przypomniał o Polakach, którzy pozostają poza granicami swojej ojczyzny. Zaznaczył: „Pamiętajmy też, że dużą część wiernych Kościoła na Wschodzie stanowią Polacy, bądź osoby o polskich korzeniach. Znaleźli się oni poza granicami naszej ojczyzny, nie za sprawą własnego wyboru. Cierpieli prześladowania i biedę, ale nie wyparli się swojej wiary i narodowości”.

Abp Gądecki zachęcił jednocześnie do pomocy Kościołowi na wschodzie. Podkreślił: „Jesteśmy im winni pamięć, troskę, pomoc i wdzięczność za podtrzymywanie polskości i trwanie przy wierze ojców. Otaczajmy ich modlitwą i pomocą.”

Przewodniczący Episkopatu podziękował za wszelkiego rodzaju wsparcie i powiedział: „ Z serca błogosławię wszystkim, którzy włączają się w akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie i zapewniam o mojej modlitwie”.

W drugą niedzielę Adwentu, w tym roku 8 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony będzie w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XX Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jego celem jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej. Wesprzeć Kościół na Wschodzie można przede wszystkim poprzez modlitwę i zbiórkę ofiar do puszek w kościołach w niedzielę 8 grudnia.

BP KEP

Komentarze

Pet2019.12.9 14:47
Sprzedajcie parę tysięcy hektarów i macie pomoc na lata.
andrzejhahn32019.12.8 14:07
kosciol katolicki jest to zbrodnicza instytucja i dlatego SRAM NA NIEGO a poza tym zapomniales gadecki ty gnoju koscielny jak pierdo.....lony kosciol katolicki przesladowal i mordowal ludzkosc..ot demencja koscielnego nieroba
Zosia.2019.12.8 13:35
Gądecki, może byś z misią do nich pojechał, jakaś Krucjata Różańcowa by się przydała.!!!!
kira2019.12.8 13:05
POPIERAM !!! - wysłać głodzia na Wschód....
zych.. 2019.12.8 13:05
To Watykan i papieże pchali KK na wschód to niech teraz płacą.
ObłudaKleruGłównieDotyczyUdawaniaŻeJestBiedny2019.12.8 10:57
Sądząc po tym że mieszka w złotym pałacu, wozi się limuzyną i jest obsługiwany przez lokajów, to musi mieć forsy po szyję. Jak widać, ma też chamskie pokłady tupetu, żeby innych namawiać do zbierania pieniędzy na pomoc biednym. Robi to celowo - z zebranej kwoty sam weźmie 95% na swoje koszty.
man.of.Stagira2019.12.8 9:28
A co to się wielebnemu Gądeckiemu stało że plaster ma na łbie? ojciec molestowanego dzieciaka mu przyłożył czy jakiś zazdrosny kochanek...
Zenon Wydymaniec.. 2019.12.8 9:16
Gadecki,a po Paetzu, nic nie zostało?!! Może w Episkopacie jakąś zrzutkę zrobicie, a nie tylko o emerytów i rencistów ciągniecie.!!!
JS2019.12.8 9:13
Kościół ma wiele złota, które wisi w gablotach. Wystarczy, że się je sprzeda dopóki ma jakąś wartość i przekaże pieniądze kościołom na wschodzie. Pan Jezus nie mówił by gromadzić pieniądze, złoto i klejnoty na przyszłość, na czas kryzysu, tylko aby rozdawać je od razu. Króluj nam Chryste Pozdr.
man.of.Stagira2019.12.8 9:06
Wczoraj parę złotych Rydzyk zebrał z okazji urodzin to niech część pieniędzy przekaże na pomoc Kościołowi na Wschodzie albo Głódź niech pałac sprzeda!