14.02.20, 12:10Screenshot Youtube - Salve TV

Abp Stanisław Gądecki: Europejska Karta Równości zagrożeniem dla rodzin

W świetle opinii wielu poznańskich rodzin, organizacji pozarządowych oraz ekspertów w poważny sposób ingeruje ona w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Takim słowom jak rodzina, równość i tolerancja, nadaje nowe, zideologizowane znaczenie, kwestionując w ten sposób fundamentalną rolę rodziny dla życia społecznego i ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój” - pisze przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej Archidiecezji Poznańskiej. Odnosi się tym samym do przyjętej przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości.

Owa Karta, podkreśla arcybiskup:

[…] poza godną pochwały wrażliwością na kwestię nierówności kobiet i mężczyzn w życiu publicznym – praktycznie stwarza okazję do promowania ideologii gender, a papież Franciszek uznaję tę ideologię za jeden z głównych przejawów zła we współczesnym świecie”.

Poniżej pełna treść oświadczenia abp Gądeckiego:

 

Oświadczenie Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego

w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania

tzw. Europejskiej Karty Równości

W duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo rodzin, dzieci i młodzieży oraz w trosce o dobro przyszłych pokoleń i rozwój naszego regionu wyrażam głęboki niepokój w związku z przyjęciem przez Radę Miasta Poznania tzw. Europejskiej Karty Równości.

W świetle opinii wielu poznańskich rodzin, organizacji pozarządowych oraz ekspertów w poważny sposób ingeruje ona w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie ze swoimi przekonaniami. Takim słowom jak rodzina, równość i tolerancja, nadaje nowe, zideologizowane znaczenie, kwestionując w ten sposób fundamentalną rolę rodziny dla życia społecznego i ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój. Stanowi ideologiczną ingerencję w rozwój ekonomiczny przedsiębiorstw i może być zagrożeniem dla wolności gospodarczej, ponieważ promocja zatrudniania pracowników z powodów innych niż kwalifikacje zawodowe stoi w sprzeczności z praktyką efektywnego zarządzania. Dokument ten – poza godną pochwały wrażliwością na kwestię nierówności kobiet i mężczyzn w życiu publicznym – praktycznie stwarza okazję do promowania ideologii gender, a papież Franciszek uznaję tę ideologię za jeden z głównych przejawów zła we współczesnym świecie.

Niepokój budzi także fakt, iż dokument, który ma regulować wszystkie obszary aktywności miasta, został przyjęty bez wystarczających konsultacji społecznych i bez uwzględnienia głosu sprzeciwu tysięcy mieszkańców Poznania. Proszę wiernych Archidiecezji Poznańskiej o modlitwę w intencji naszego Miasta oraz wszystkich sprawujących władzę, aby ich działania nie prowadziły do kwestionowania Prawa Bożego.

Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański

Poznań, 14 lutego 2020 r.

archpoznan.pl

Komentarze

Piotr2020.02.27 10:05
Czyli ...co? Prawdziwym Polakiem/Człowiekiem nie może być gej/lesbijka, żyd ,cygan i niewierzący lub "wierzacy inaczej"? ...Już to kiedyś słyszalem... "równość" wg bp.Gądeckiego dla "innych" nie należą się żadne prawa (poza prawem do siedzenia cicho) - żeby było jasne: ja uważam się za wierzącego katolika, ale dla mnie chrześcijanin powinien traktować każdego człowieka z miłością, a nie nienawiścią jak złodzieja który pragnie zawładnąć jego przestrzenią życiową i duchową. - żeby było jasne do końca: nie jestem gejem i nie popieram skrajności (każdych - również tych dotyczących ruchów gejowskich) Ludzie: kochajmy innych!
Tomasz2020.02.17 18:11
Proszę zauważyć, że ksiądz arcybiskup Gądecki jest tylko "zaniepokojony", gdy powinien głośno zaprotestować! Jak nam brakuje teraz kogoś na miarę księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego...
andrzejhahn32020.02.15 18:04
najwiekszym zagrozeniem dla rodziny a szczegolnie dla dzieci to koscielne katolickie kreatury
andrzejhahn32020.02.15 18:03
gadecki ty parszywa kreaturo koscielna .....jakim prawem wypowiadasz sie na temat rodziny nierobie i pasozycie spoleczny
R2020.02.15 4:36
gadecki prosi o modlitwę ale sam nie daje Ducha bożego ludziom aby zgromić i przepędzić zło z ich miasta - bo nawet nie wie o co chodzi, tak samo jak chronił z atencją molestanta Petza czy inne bałwochwalstwa... dziś napisał i spocił się i odpoczywa już w baden baden wiekszosc katolikow to w sumie pożyteczne szyldy dla złych duchów
Ma\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202gorzata2020.02.14 19:25
Właśnie mamy przykład NAIWNEJ wiary Hierarchii kościelnej w konsultacje społeczne i debaty obywatelskie . A gdzie jest GŁOS ex- katedra z AMBON kościelnych ? Gdzie ANATEMY ? Tak to jest jak się uczestniczy w ramach CCEE w tworzeniu Nowego, OTWARTEGO na różnorodność Solidarnego Społeczeństwa OBYWATELSKIEGO. Interpretacje WOLNOŚCI są różne podobnie jak interpretacje adhortacji papieża Franciszka. W szczególe NIEPOKÓJ wiernych budzi BRAK JASNEJ Nauki neoKościoła i DYSCYPLINY . Pozytywne słowa Bp Gądeckiego o Karcie Równości " – poza godną pochwały wrażliwością na kwestię nierówności kobiet i mężczyzn w życiu publicznym – " wskazują na łączenie w jednym dokumencie tego co "dobre" z tym co "złe". Co daje SPRZECZNOŚĆ i jest podstawą do kategorycznego ODRZUCENIA WSZYSTKIEGO co tam się znajduje. A to co jest niby "dobre" ma jedynie prowadzić do ZŁEGO. Czyli jest MANIPULACJĄ. Warto przypomnieć naszym Pasterzom Naukę świętego Jana od Krzyża o ROZEZNAWANIU DUCHÓW.
***2020.02.14 19:42
Bardzo dobrze napisane. Super!
guess who2020.02.14 18:21
Dla "rodziny" pana Gądeckiego chyba.
Foster2020.02.14 17:47
No w końcu jesteśmy członkiem UE, to jaka ta Karta ma być - azjatycka ?
GONDZIU PRZESTAŃ W KOŃCU PIEPRZYĆ !! PLEASE !!!!2020.02.14 17:20
JUŻ NIE MOGĘ GĄDEK PRZESTAŃ BO SIĘ PORZYGAM !!! USZY JUŻ WIĘDNĄ OD TWOJEGO KATO-PIERDZENIA !!
***2020.02.14 19:40
Stul pysk....co tutaj wyjesz!
Coraz mniej poważni są ci faceci:)2020.02.14 13:23
Z księżmi zawsze jest kabaret. Przed referendum nawoływali do wejścia do UE, kiedy każdy średnio rozgarnięty człowiek wiedział czym to pachnie. Teraz przesmradzają że im coś nie pasi. Mnie tez nie pasi, to lewacki kołchoz, byłem przeciwko wejściu. Nie ja namawiałem na dołączenie do kołchozu tylko m.in. księża właśnie. Kabareciarze:)
MetropolitowaniaGodnyKleroStaruchBezŚladuRodziny2020.02.14 13:16
Klero-spec od spraw rodzinnych, staruch-kawaler, przebrany w babskie ciuchy, całe życie naturalnie zapobiegał niechcianym ciążom posuwając ministrantów.
***2020.02.14 19:38
Stul pysk....debilu!
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.02.14 12:56
Tu macie tekst Europejskiej Karty Równości: https://www.ccre.org/img/uploads/piecesjointe/filename/charte_egalite_pl.pdf To tylko kilka stron. Przeczytajcie i .... pomyślcie z sympatią o tym co ten Stanisław napisał. Ręce opadają ...
ZERR02020.02.14 14:39
Każdy normalny człowiek powinien się tym postępackim bełkotem podetrzeć. To jest 18 stron gróźb i zapowiedzi stosowania przemocy, niszczenia ludzi, prześladowania i gwałcenia praw człowieka.
Michał Jan2020.02.14 14:45
Jak Napoleonowi wystarczył za 30 przyczyn jeden brak armat, tak mi: "Mimo licznych formalnych dowodów uznania równości i postępu jaki został zrobiony w tym zakresie, równość kobiet i mężczyzn w życiu codziennym wciąż nie istnieje. Kobiety i mężczyźni nie mają w praktyce takich samych praw. Nierówności społeczne, polityczne, gospodarcze i kulturowe wciąż istnieją np. nierówność płac i mniejsza liczebnie reprezentacja polityczna." To żałosne domagać się większych praw dla uciemiężonych mężczyzn, z którymi od wieków potrafią sobie, jak to mężczyźni, radzić. Dla tego zwą ich mężczyznami.
Justyna S2020.02.14 12:46
W jaki sposób to prawo ingeruje w konstytucyjne prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z przekonaniami? Na przedmiocie przyrody w 4 klasie miałam omówienie układu rozrodczego, mamy tego nie uczyć bo rodzice uważają że dzieci mają się o tym nie uczyć do 18? W domu rodzicom nikt nie zabrania uczyć swoich własnych przekonań, szkoła to nie miejsce na przekonania lecz na wiedzę. Argument "ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój." jest również nie właściwy, bo eksperci od ludzkiej seksualności i psychologii, twierdzą iż edukacja seksualna jest potrzebna i że to powoduje prawidłowy rozwój.
ZERR02020.02.14 14:47
Jeśli szkoła "to nie miejsce na przekonania" to co w szkole robi indoktrynacja prounijna i pro-LGBT? A kim są do diabła "eksperci", którzy wyciągają łapy po cudze dzieci i "wiedzą lepiej" jaka "edukacja seksualna" jest "potrzebna"? To ja ci powiem - ci "eksperci" to banda "seksuologów" o znanych nazwiskach, jawnie podpierających się "badaniami" znanego pedofilia, dewianta i sadomasochisty Alfreda Kinseya. Normalny człowiek jest przeciwny temu, aby "badania" człowieka, który opracował nowatorską metodę gwałcenia dzieci z zastosowaniem stopera, były podstawą szkolenia ich potomstwa.
Byle Jaki Sok z Ogórka2020.02.14 12:36
Nie ma to jak wielcy teoretycy rodziny, pożycia i prokreacji, którzy żadnej rodziny zakładać nie mogą, pożycie maja zakazane, a prokreowanie wzbronione, ale wybitnie wiedzą, jak wolno, a jak nie wolno się bzykać, a prawa człowieka im się kojarzą z ideologię gender.
Leszek 2020.02.14 13:06
A Ty skad sie pojawiles, jesli dziadek malpa nie czytaj. Gdy Cie Bog stworzyl polecam, tam jest co i dlaczego. Nikt ci tego nie powiedzial ,bo to wielka tajemnica, sam sie zdziwisz. cz.1 POEMAT BOGA-CZŁOWIEKA https://kunysz.files.wordpress.com/2012/03/maria-valtorta-ksic499ga-i-przygotowanie-czyli-narodzenie-jezusa.pdf
TY LESZEK 2020.02.14 17:14
A ILE DZIECI TRZEBA ZGWAŁCIĆ ŻEBY ZOSTAĆ KARDYNAŁEM?
ZERR02020.02.14 18:57
milion pięćset sto dziewięćset za to aby zostać szanowanym działaczem Zielonych albo LGBT wystarczy jedno.
***2020.02.14 19:36
Już pisałem o tym wcześniej. Według Twojej teorii to lekarz nie może być specjalistę od różnych chorób bo.....nigdy nie chorował. Normalnie jesteście żałośni.
Leszek 2020.02.14 12:30
Najwieksze zagrozenie plynie z milczenia biskupow. Jedza pija lulki palai i wiernych w powazaniu maja. Dwoch odwarznych na cala Polske to malo. Abp Lenga odpowiada rzecznikowi Episkopatu. Ostry komentarz Księdza! https://www.youtube.com/watch?v=rU_IVh7coEQ Kazanie - ks. P. Natanek 13.02.2020 https://www.youtube.com/watch?v=0XyCI0M3Tuc
XXX2020.02.14 12:25
PRECZ Z CZARNĄ ZARAZĄ !!
ZERR02020.02.14 14:54
Precz z czarną zarazą, precz z anarchistami, precz z czarnym strajkiem, precz z inwazją nielegalnych nachodźców.
K.K.2020.02.14 12:24
Powyżej wypowiedział się ekspert od Boga, a ściślej mówiąc od niestnienia Boga. Dla informacji zainteresowanych, w Łomiankach pod Warszawą działa instytut Badań nad Rodziną im. Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego. Oczywiście w zidiociałym społeczeństwie funkcjonuje bezpodstawne przekonanie, że osoby nieposiadające rodziny nie powinny się na ten temat wypowiadać. Głupota takiego przekonania jest porażająca!
man.of.Stagira2020.02.14 12:22
Świat wymyślany przez onegdaj zlepek komórek to ś w i a t nieubłaganego postępu fanatyzmów dehumanizujących to z l e p e k bigoterii pedofilnej LGBT+UB .
Stani2020.02.14 12:20
Czarna zaraza jest większym zagrożeniem ingerując w niewłaściwy sposób w sferę seksualności człowieka i jego rozwój.
ZERR02020.02.14 14:34
O tym, jaki sposób jest właściwy decyduje biologia i natura. Dopóki Europa była CHRZEŚCIJAŃSKA, rządziła całym światem, wskazywała kierunki rozwoju i była przykładem dla narodów. Teraz, gdy Europka jest postępowa i otwarta na rządy LGBT, jest pośmiewiskiem z którym NIKT się nie liczy. Zdegenerowanym europejczykom pozostały już tylko bomby, a z tym coraz gorzej. Zamiast normalnych żołnierzyny są jakieś metroseksualne pokraki i wypomadowanych liczkach.
NAJWIĘCEJ PEDAŁÓW JEST W TYM TWOIM KK2020.02.14 17:11
TAM SĄ PRAKTYCZNIE SAME PEDAŁY, ŻADEN FACET HETERO O ZDROWYCH ZMYSŁACH NIE BĘDZIE SOBIE ODMAWIAŁ SEKSU Z KOBIETĄ . Z TEGO RODZĄ SIĘ PÓŹNIEJ ZBOCZENIA A JESZCZE DO TEGO DOCHODZĄ AKTYWNE PEDAŁY W SEMINARIUM KTÓRE MOGĄ I GWAŁCĄ NOWO PRZYBYŁYCH.
ZERR02020.02.14 17:34
Spe spe spespecjalista od pedałów się ujawnił
Polak Ateista Dumny Gej2020.02.14 12:16
Dajcie cytat, w którym ten przygłup rzekomo udowodnił gdzie w Karcie Równości tkwi zagrożenie dla rodzin dwupłciowych (hetero). Czekam z utęsknieniem.
Michał Jan2020.02.14 15:48
"Rodzina dwupłciowa", to pleonazm.
BOGAnieMA2020.02.14 12:16
Na zdjęciu ekspert od życia rodzinnego, współżycia małżeńskiego i wychowania dzieci...
***2020.02.14 19:26
Ale, wiesz że to jest argument z doopy wzięty? To tak jak lekarz, nie może być ekspertem od chorób.... ...bo nigdy nie chorował.
Prostak Ateista Durny Gej2020.02.14 12:16
No, lewacy, niemarksiści, pedały, Polak Ateista Dumny Gej, Andrzejhahn3, Danilczyk i cała ta hołota - jeszcze was tu nie ma? Zatkało was? Czekamy na bluzgi.
Urszula2020.02.14 12:24
Bluzgi to domena PiS. A swoją drogą to chciałabym widzieć takiego, który "w poważny sposób" jest w stanie ingerować w życie mojej rodziny. Jak se pościelesz tak się wyśpisz. Jak będziesz dbać o swoją rodzinę to nikt tej rodziny nie ruszy. To rodzina jest odpowiedzialna za rozwój młodego człowieka; żadne tam szkoły czy kościoły czy nawet gendery.
ZERR02020.02.14 14:51
Weź przestań... już dawno Bismarck powiedział, że wygrywa dzięki armii nauczycieli. Bełkot i indoktrynacja jaką postępackie bestie aplikują dzieciom w szkole ma decydujący wpływ na ich wychowanie. Dbanie nie ma tu NIC do rzeczy, gdy dzieci są każdego dnia godzinami molestowane i pouczane aby wydawać świadomą zgodę pedofilom. Aby zniszczyć i zdemoralizować dziecko, wystarczy JEDEN skuteczny atak pedofilo-seksedukatora.
antoni.s2020.02.14 17:54
Piszesz trochę chaotycznie ,chodzi Ci o pedofilów w sutannach?
ZERR02020.02.14 18:32
Pedofilów w sutannach jest tyle co kot napłakał, całe 0,4% przypadków. Co innego pedofile LGBT - potężne 40% przypadków, co jak na 1% mniejszość jest wynikiem IMPONUJĄCYM. Ciekawe, dlaczego relatywizujesz i ukrywasz 40% sprawców? Ładnie to tak?