04.04.19, 07:40Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0 / screenshot Youtube

Antoni Macierewicz: Siemoniak, Mroczek i PO chcieli przehandlować bezpieczeństwo naszej ojczyzny!!!

Tomasz Siemoniak, Czesław Mroczek i Platforma Obywatelska wciąż nie wytłumaczyli się z próby przehandlowania bezpieczeństwa naszej ojczyzny, chcąc oddać polski przemysł zbrojeniowy zagranicznym koncernom” - pisze Antoni Macierewicz na swoim twitterze.

Były szef MON odnosi się tym samym do tzw. porozumienia grupy LOI (Letter of Intent), do której Polska chciała dołączyć za czasu rządów PO, gdy resortem obrony narodowej kierował właśnie Siemoniak. Zakładała ona „restrukturyzację europejskiego przemysłu obronnego”.

Jak informuje Macierewicz, z przepisów wykonawczych LOI wynika, że państwo będące członkiem grupy, zobowiązane jest do „tworzenia międzynarodowych konsorcjów”, a także „akceptacji wzajemnej zależności w tym zakresie”.

Przepisy te stanowią również, że konsorcja „będą decydować o rozmieszczeniu określonych zdolności produkcyjnych”. Były szef MON w rządzie Zjednoczonej Prawicy podkreśla, że przystąpienie Polski do tego typu paktu mogłoby narazić ją oraz polską armię, podobnie jak polski przemysł zbrojeniowy na zmniejszenie potencjału obronnego oraz bezpieczeństwa.

Poproszony przez portal TVP.Info o komentarz Czesław Mroczek, który w latach 2011-2015 był wiceministrem obrony narodowej ostatecznie odmówił rozmowy na ten temat stwierdzając, że „trwa bojkot TVP przez polityków Platformy”.

dam/TVP.Info,twitter

Komentarze

Jan Radziszewski2019.04.4 10:47
michu itp dezinformatorzy - oj mistrzu dezinformacji - a kto by zgarnął wielkie kapitały z oddania polskiego przemysłu zbrojeniowego zagranicznym koncernom”
michu2019.04.4 11:52
No właśnie Janie mistrzu informacji. No kto? ;).
PodbijemyRuskichDmuchanymLotniskowcem2019.04.4 9:50
Oho, pan Antoni kawaler Orderu Kaftana Białego coś wygrzebał z tylnej kieszeni szlafroka. A może ze szpary spod szlafroka? Nieważne. Byle dało się odczytać po trwamsku. Ciemnota radiomaryjnych jędz i gazetopolskich dewotów wpadnie w skowyt z zachwytu, że znów jest coś, przed czym pan Antoni i jego pulchny Zwierzchnik Sił Zbrojnych Misiewicz uchronili naszą narodową ojczyznę. I to osobiście, wspólnie i na zawsze!
Mroczki to ja mam przed oczami2019.04.4 9:36
krew mnie zalewa i nóż w kieszeni się otwiera gdy patrzę na resztki polskiej armii, które są wysyłane w charakterze najemników tam gdzie wskaże Wuj Sam, a którym Żydzi kręcą jak ogon psem.
OoO2019.04.4 9:33
Antek bracie nasz. Gdzie jest 40 śmigłowców które już miały być w 2018 roku, a gdzie polsko- ukraińskie super śmigłowce, a najważniejsze- gdzie wrak tupolewa?
Andrzej Malik2019.04.4 9:25
A jak tam polsko- ukraińskie śmigłowce?Jak tam śmigłowce ZOP, CSAR? Jak tam granatniki? Jak nowe mundury dla wojska? Jak program "Mustang"? "Kruk"? Na razie to samoloty spadają jeden po drugim, obecnie mamy tylko jedną parę dyżurną myśliwców, remontujemy Mi-2, hełmy wz-67, Honkery z których wylatują półosie. Jedyne wartościowe czołgi stoją pod chmurką i niszczeją, bo p. Antoni wymyślił nową koncepcję wojny obronnej. No i nie zapominajmy o dzielnym Misiewiczu, który obecnie pierdzi w pasiak, i Janningerze który fotografował się ze znanym pedofilem. O czymś zapomniałem? A tak! O tym że p. Anton zdradzał z mównicy sejmowej dane, które objęte są klauzulą "tajne", za co Rosja jest mu dozgonnie wdzięczna.
kto2019.04.4 9:11
Siemoniak chciał a Macierewicz to zrobił.
Foster2019.04.4 18:40
Dokładnie to samo pomyślałem.
Felek2019.04.4 9:02
I dzieki temu mieli bysmy szanse podciagnac nasze rozleciale juz wojsko do jakis standardow ktore mogly by sie chociaz liczyc w Europie bo potega swiatowa raczej nie bedziemy. A co zrobil Macierewicz i polski przemysl zbrojeniowy ? Marynarka w ruinie helikopterow i nowych samolotow nie ma, piechota tez nie ma sie dobrze oprcz wprowadzenia amatoriw w postaci obrony terytorialnej. Prosze mi podac chociaz jeden przyklad gdzie Macierowcz zrobil cos pozytecznego dla polskiej armii ?
Suweren2019.04.4 9:06
Przestał być ministrem.
Suweren2019.04.4 8:21
Hej Antoni, spójrz na Misia, On przypomni przypomni chłopca ci Nieszczęśliwego pulchnego Misia, Który w oczach ma tylko szare łzy.
Jozin z Bazin2019.04.4 7:52
Peowcy jak PZPR-owcy oddali by wszystko wszystkim tylko nie Polakom, banda którą trzeba wysłać na księżyc, ale i to może być zgubne bo w nocy przestanie świecić :)
michu2019.04.4 7:49
No i co z tego?? Włos i z głowy nie spadł, nawet eurocent z konta, a była okazja nieźle zarobić. Z ich punktu widzenia czysty zysk. A my mamy tylko przynosić kasę do Urzędu Skarbowego, by mieli za co godnie żyć ;).
Jan Radziszewski2019.04.4 11:04
michu - oj mistrzu dezinformacji - a kto by zgarnął wielkie kapitały z oddania polskiego przemysłu zbrojeniowego zagranicznym koncernom”
michu2019.04.4 11:30
Oj Janie mistrzu informacji ;). No kto?
JR2019.04.4 13:13
Nie ma co z Michu polemizować. On ma zakuty łeb. Żadne argumenty do niego nie przemawiają! Mieszka w Polsce?