14.10.21, 17:28Fot. screenshot - YouTube (KinoSwiatPL)

,,Babrze się w moralnych odchodach’’. Forum Żydów Polskich ostro o filmie Smarzowskiego

Ogromne emocje, głównie negatywne, wzbudza nowy film Wojciecha Samorzowskiego „Wesele”, który traktuje o relacjach polsko-żydowskich. Do realizacji odniósł się Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich, który wyraża zdziwienie, że Smarzowski nie zniszczył kopii filmu przed premierą. W ocenie Jędrzejewskiego „film jest z ducha prymitywnych propagandówek”.

- „Gdy porusza się tak ważny temat (tragiczne relacje polsko-żydowskie), same dobre intencje nie wystarczą – trzeba koniecznie mieć pomysł, jak to z wyczuciem zrobić, a gdy go się nie ma, to lepiej ominąć ten temat z daleka”

- mówi o nowym filmie Smarzowskiego Paweł Jędrzejewski z Forum Żydów Polskich.

Redaktor działu Judaizm przekonuje, że „Wesele” jest filmem stereotypowym, schematycznym i moralizatorskim.

- „Rzekłbym nawet, że film jest z ducha prymitywnych propagandówek. Aż trudno uwierzyć, że twórca tego nie dostrzegł i nie zniszczył kopii filmu przed premierą. Ponadto film jest niespójny wewnętrznie, dramaturgicznie się sypie, bezradność reżysera widać w tym, jak skleja ten film z zupełnie obcych stylistycznie i fabularnie fragmentów”

- ocenia.

Stwierdza, że Smarzowskiemu „największą satysfakcję daje mu babranie się w moralnych odchodach”.

Zobacz również: Bodakowski: "Wesele" Smarzowskiego - podróż do bezmiaru schiz wypełniających głowy elementu antypolskiego

kak/Forum Żydów Polskich, DoRzeczy.pl

Komentarze

J232021.12.1 20:53
1+1ile to w/g żyda?
prawnik2021.10.15 17:11
Polską niestety jest jedynym krajem, w którym można bezkarnie pluć na swój naród i swoje państwo i budować wynaturzone wersję historii, realizując politykę inych państw. Niemożliwym jest, że ktoś jest aż tak głupi i upadły jak Smarzowski, a bardziej prawdobodobnym jest, że on realizuje czyjś program polityki historycznej. To co rozpoczął Otto von Bismarck, czyli Kulturkampf - walkę z narodem polskim i z kościołem katolickim, obecnie podchwyciły pewne środowiska z Gazetą Wyborczą, Grossem czy Smarzowskim. Nie można oceniać jakiejś grupy czy narodu przez pryzmat najgorszego elementu tego narodu, który występuje w każdym narodzie, bo w każdym nardodzie jakiś jego ułamek stanowi patologia albo zwykłe łotry czy szubrawcy, dlatego też filmy typu "Wesele" albo książka Jana Grossa "Sąsiedzi" są istną manipulacją. Gross nie zbadał sprawy Jedwabnego, a napisał swoją książeczkę, która teraz jest powtarzana przez osoby pokroju Smarzowskiego. On nie zbadał tej sprawy, podobnie jak środowisko Gazety Wyborczej, a tym bardziej Smarzowski. Gross opisał wersje 3 świadków pochodzenia żydowskiego, które nie były beżpośrednimi świadkami wydarzeń, więc inch zeznania są tak naprawde dla sądu niewiele wart. W aktach śledztwa w Łomży w latach 1949-1953, a także w aktach spraw cywilnych z lat 1946-47 są dziesiątki innych zeznań, które przeczą tym trzem świadkom, których wersja została opisana przez Grossa. Ubeckie śledztwo dot. Jedwabnego z lat 1949-1953, a także inne śledztwa stwierdzały, że to była zbrodnia niemiecka, przy nieokreślonym udziale miejscowej ludności. Na You Tube jest wiele innych świadków, którzy twierdzą, że zbrodnię dokonali Niemcy. Są dwa pamietniki wydane w Izraelu napisane przez Żydów, które powtarzają wersje o zbrodni niemieckiej w Jedwabnem, a więc jeśli ktoś chce się wypowiadać o tej zbrodni niech najpierw zapozna się ze źródłami. To co zrobił Gross czy to co robi Smarzowski jest antypolonizmem i w normalnym kraju powinno zostać ukarane.
Aldona2021.10.15 7:20
Kto o jest Forum Żydów Polskich ?
Jeżeli tak się odniósł Jędrzejowski do filmu?2021.10.15 1:50
To oznacza, że film jest super... Musiał tam w filmie dużo prawdy o swoich Żydach zobaczyć?!... Więc dlatego te nerwy!... Współczuję, prawda zawsze boli!!.....
Jazzz2021.10.14 23:20
JAKA JEST RÓZNICA POMIĘDZY SPOŁECZEŃSTWAMI EUROPY ZACHODNIEJ, A POLSKI ??? W książce "Zagraniczne formacje SS", autor, Chris Bishop, napisał że: z Belgii NA OCHOTNIKA zgłosiło się do Waffen-SS 40 tys ludzi, z Holandii NA OCHOTNIKA zgłosiło się 50 tys. ludzi, z Włoch 15, tys. z Danii 10 tys., z Francji 20 tys., z Norwegii 6 tys., itd., z Polski 0 - zero. CO NAM TO MÓWI O ZACHODNICH SPOŁECZEŃSTWACH? Że jesteśmy wyjątkowi, że jesteśmy inni, że nie pasujemy do tego załganego towarzystwa, że SS manami nie tylko byli Niemcy, że setki tysięcy SSmanów pochodziło z europejskich państw, że setki tysięcy europejskich SSmanów pobierało emerytury z Niemiec, że wielu z nich [trzeba zbadać ilu, i to opublikować] brało udział w eksterminacji Polaków i polskich Żydów, że stąd może pochodzić niechęć, a nawet nienawiść do Polaków, do dzisiaj. A takich organizacji jak polska Żegota, tam w ogóle nie było. Dlatego na zachodzie cieszą się takim uznaniem, przychylnością gazety, telewizje, programy i ludzie stosujący wobec polaków "pedagogikę wstydu", która głównie posługuje się kłamstwami, stereotypami, wymyślonymiprzez wrogów Polski. Smarzowski nie od dziś kolekcjonuje punkty.
Wojtek Polak2021.10.14 22:37
film smarzowskiego to za bardzo nachalna propaganda nawet dla samych żydów jest niesmaczna. taki wynaturzony obleśny film jest nie do przyjęcia nie tylko dla normalnych ludzi ale nawet dla zleceniodawców. hańba ci tfurco !!!
Anonim2021.10.14 22:12
żydki sie burzą?? ,znaczy dobry film i prawdziwy
Po 11 ... czyli żydowska ratyzacja Polski2021.10.14 20:05
Nazywam się Hertrich-Woleński i nie jestem taki se zwykły "szczur"... ..... Nazywam się Jan Hartman i też nie jestem taki se zwykły "szczur"... ... Nazywam się Jerzy Urban, nie jestem taki se zwykły "szczur", jestem zwykła żydowska kürwa ......... Nazywam się Daniel Passent i nie jestem taki se zwykły "szczur" jestem zwykła żydowska kürwa . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Mamy tytuły naukowe i byliśmy przez towarzysza rabina sierpem obrzezani, a rodzinny dr. Frojd stwierdził u nas niezwykłą patologię, roboczo nazwana "iudaeus excrementum", tj. wypróżniamy się tak gdzie stoimy.
sam sra pod siebie2021.10.14 19:37
i sam w nich się babrze
Po 11 ...2021.10.14 19:29
Prawdziwy katolik ogląda filmy Vegi, a nie Smarzowskiego.
Nikt nie wie lepiej co katolik woli2021.10.14 20:07
jak członek PZPR żydowskiego pochodzenia.
pejsaty2021.10.14 20:42
Kapie ci z POPO !!!!
Adeptus2021.10.14 19:09
Smarzowski nie przemyślał tych analogii pomiędzy rzezią świń, a żydów - dziwne, bo każdy, kto ma choć odrobinę pojęcia o judaizmie powinien sobie zdawać sprawę z tego, że nie ma nic bardziej obraźliwego dla Waszych starszych braci w wierze i rodaków Waszego boga. adepturpg.wordpress.com
leszczyna2021.10.15 1:05
Żydzi nie są naszymi starszymi braćmi w wierze. Byli nimi do czasu, gdy rękami Piłata wysłali Jezusa na krzyż, a potem Jego wyznawców wyrzucili z Synagogi. Wyznawcy Talmudu nie mają nic do naszej wiary.
Adeptus2021.10.15 9:14
Toż przecież sam papa JP II tak ich nazywał. Jego też nie uznajecie, jak papy Franka? A Talmud, co tam Talmud. To tylko dodatek. Trzonem ich wiary jest Tora, którą Wy też uznajecie za część swojej Biblii oraz kult okrutnego bożka Jahwe, który jest też Waszym bogiem. adeptusrpg.wordpress.com
infor2021.10.14 18:12
myślałem, że smarzowski to taki antypolski intelektualny przygłup, ale to zwykłe głupawe gów.o
To nie film tylko holokost geszeft2021.10.14 17:57
Kasa z lichwy płynie szerokim strumieniem do antypolskiej hołoty. Oto cały sekret holokost industry.
Portofino2021.10.14 17:50
Dlaczego to Forum milczało gdy zaczęto pierwsze zdjęcia? Przecież jak zawsze wszystkie szczegóły omówione zostały z żydowskimi organizacjami.
Diagnoza2021.10.14 17:36
Film antypolskiego psychola dla antypolskich psycholi ...