06.03.14, 19:55Dalajlama, fot. Wikipedia

Dalajlama popiera homo-małżeństwa

XIV Dalajlama udzielił wywiadu Larry’emu Kingowi. Zostanie on w całości opublikowany 10 marca. Już dziś wiadomo, że przywódca buddyzmu tybetańskiego stwierdził, że jego zdaniem pomysł zawierania „małżeństw” przez homoseksualistów jest „ok”. Stwierdził, że to po prostu „indywidualna sprawa”.

Uznał jednak, że akceptacja „małżeństw” homoseksualnych powinna zależeć od legislacji poszczególnych pańśtw. „Myślę, że to ok! Myślę, że to indywiduana sprawa. Jeżeli dwójka ludzi... naprawdę tak czuje, że to bardziej praktyczne, satysfakcjonujące, i obie strony się zgadzają, to wtedy w porządku!” – powiedział.

Larry King pytał Dalajlamę o rosyjskie prawo antygejowskie oraz o rosnący sprzeciw niektórych stanów USA wobec żądań ruchu LGBT. Stwierdził, że każda społeczność powinna postępować za swoją tradycją, jednak sprzeciwił się atakom na ruch LGBT. „To jest niesłuszne. To pogwałcenie praw człowieka” – uznał Dalajlama.

Pac/pinknews 

Komentarze

anonim2014.03.6 19:59
Nigdy mu nie ufałem.
anonim2014.03.6 20:03
ateistę Hitlera też wspierał ten cymbał z tybetu ale to można przewidzieć przecież buddyści czczą demony więc różne formy niszczące dobro są dla dalajlamy przyjazne.
anonim2014.03.6 20:21
Nic nowego nowe new age Dalajlamy kościół postępowy( link niżej) http://www.youtube.com/watch?v=P7u21m1LJbQ dadzą nową religię światową .Wszystko będzie wolno kochać krówkę pieska drzewo i czcić .Ortodoksów nie reformowalnych z różnych wyznań chrześcijańskich w ramach miłości pozamyka się w psychuszkach lub więzieniach( zwłaszcza katolików ortodoksyjnych).Obojętne będzie czy śpiewasz szatanowi czy hare kryszna Pytanie gdzie będzie Pan Terlikowski w psychuszce czy będzie śpiewał hare kryszna gej lesbian kryszna mantrę w nowym katolickim kościele postępowym? http://www.youtube.com/watch?v=LI1xxPB0FGU
anonim2014.03.6 20:21
Nie znam życia seksualnego mnichów Tybetańskich i myślę że u nich w klasztorach brak kobiet dotkliwie daje się we znaki tak ze po cichu sankcjonują wszelkie sposoby zaspokojenia chuci. Może i się z sobą żenią?
anonim2014.03.6 20:34
Eeeee, no to teraz wszelkie LGBT itd pójdą w buddyzm. Bo przecież każdy musi w coś wierzyć, co nie ?
anonim2014.03.6 20:36
A to nie ten dobry co się przytulał z Janem Pawłem II?
anonim2014.03.6 20:37
Po owocach ich poznacie ! Czy trzeba jeszcze czegoś więcej ?
anonim2014.03.6 20:40
@Ondraszek1 To samo można powiedzieć o mnichach katolickich, to co napisałeś to krytyka idei "celibatu" w ogóle. Chciałbym też zauważyć że w Dalajlama modlił się o pokój razem z Janem Pawłem II. Wiem, że nie uznajecie soborów, ale Papierza Polaka to chyba tak.
anonim2014.03.6 20:50
tsumiageta Odp My Chrześcijanie mamy nauczanie od Boga w tej sprawie i nie jest to nasza indywidualna sprawa odnośnie wiary .Oczywiście postępowi pseudo chrześcijanie mogą i z kozą ich wybór ich sprawa ale dla nas to grzech. Cytaty z Bibli Rzymian 1:24-27: „Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (…) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie”. Kapłańska 20:13: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.” Judy 7: „Jak Sodoma i Gomora i w ich sąsiedztwie /położone/ miasta - w podobny sposób jak one oddawszy się rozpuście i pożądaniu cudzego ciała - stanowią przykład przez to, że ponoszą karę wiecznego ognia.”.
anonim2014.03.6 21:16
Pan Dalajlama wie skad pieniazki leca. Wie, skad wieje wiatr. Wystarczy sie tylko nastawic...
anonim2014.03.6 21:41
nie dziwi mnie to zupełnie ponieważ wszystkie religie poza katolicką są fałszywe i prowadzą do piekła .Taki jest stan faktyczny i ciemnotą jest twierdzić inaczej
anonim2014.03.6 21:52
A co w tym dziwnego? Przecież stoi na czele tybetańskiego buddyzmu, a jak wiadomo buddyzm to religia czcząca demony - wszystko pasuje do siebie.
anonim2014.03.6 21:55
cymbał habukak, który nic nie wie o buddyzmie i nie wiele więcej o swojej wierze w Lenina, modląc się do wodza komunizmu, tak samo modli się do szatana - i dlatego pewnie takie głupoty wypisuje
anonim2014.03.6 22:23
Jednak nie oświecony.
anonim2014.03.6 22:36
#Ej! Krzyżowiec! Nie bluźnij !Bo gdy za bluźnierstwo cię niespodziewana kara Boska dotknie to będziesz wył i skomlał z bólu twego krzyża i zastanawiał sie za co?!
anonim2014.03.6 23:03
Drodzy moi, powiem krótko: PAX VOBISCUM!! Ps. Paweł, Ty to chyba jesteś WIECZNYM STUDENTEM skoro nazywasz naszego umiłowanego Jana Pawła II "Papierzem"? W S T Y D!!!!!!!!!!
anonim2014.03.6 23:50
Jakby zmówił Różaniec zamiast odmóżdżać się w czasie medytacji, to może by i głupot mniej gadał.
anonim2014.03.7 5:47
To wyznawca diabła. Buddyzm to sekta diabelska. Nie jest żadną religią. To prostackie widzenie rzeczywistości. Dalajlama to tępak.
anonim2014.03.7 5:57
@ tsumiageta – jeżeli w Biblii homoseksualizm jest potępiony, tzn że Jezus też potępiałby takie zachowania. Sam o sobie pisał, ze nie przyszedł znieść „pism ani proroków” czyli biblia jest aktualna. Nie chodzi tutaj o żadną nienawiść do osób o innej orientacji ale o zdrowie człowieka – psychiczne i fizyczne. Te wszystkie nakazy starotestamentowe dot. oczyszczania i jedzenia (np. mycia rąk) były bardzo rewolucyjne i wprowadzały higienę, co naukowo zostało potwierdzone dopiero w XIX i XX wieku. Dlatego Żydzi byli dość zdrowym narodem. Współżycie homoseksualne jest niezdrowe, rectum nie jest „przystosowane’ do stosunku seksualnego a takie praktyki powodują poważne uszczerbki na zdrowiu np. nietrzymanie kału.
anonim2014.03.7 5:59
wszystkie zakazy i nakazy w biblii nie są dla jakiegoś dziwnego widzimisię Boga ale zostały dane dla dobra człowieka.
anonim2014.03.7 6:55
buddyjska dobrotliwość jest niestety głupkowata, to nie jest wcale miłość chrześcijańska, prowadząca do Boga, tylko taka właśnie wykastrowana, że tak powiem i uległa głupocie
anonim2014.03.7 6:57
tsumiageta -,,Jak dla mnie malo przekonujace. Nie wierze ze Jezus by potepial ludzi innej orientacji. A patrzac na wasze wpisy na temat D L to wiekszosc z was jest po prostu ignoranatami. I nie ma w tym nic dziwnego niektorzy maja wiele talentow a dla niektorzy mocno sie upieraja ze maja tylko jeden mianowicie brak jakich kolwiek talentow. Potocznie ignorant" Odp Tak jak Panu napisano wiara Chrześcijańska opiera się na kanonach Pisma Świętego zwanego Biblią) Te jednoznacznie jak i stary nowy testament wypowiadają się w tej kwestii. Ja dałem tylko parę przykładów bo musiał bym referat pisać a to forum .Jeżeli Pan nie uznaje nauk Bibli nie wierzy Pan w Jezusa. Chce Pan go adoptować do własnych potrzeb i przekonań. Ale on jest Pana stwórcą i dał Panu życie nie odwrotnie. Być może nie mam talentów jak Pan pisze a na pewno jestem grzesznym człowiekiem więc modlę się o te talenty i o przebaczenie grzechów moich jak i bliskich z pokorą na kolanach przed moim Stwórcą i Bogiem wiedząc o moich nie doskonałościach STARAM SIĘ PRZESTRZEGAĆ NAUK PISMA ŚWIĘTEGO. Przykazanie miłości w którym zawarty jest cały zakon zakazuje mi prześladować innych ludzi o innych poglądach ale w kwestiach wiary być bez kompromisowy.
anonim2014.03.7 6:58
tsumiageta chrzanisz jak potłuczony, grzechem wołającym o pomstę do nieba jest sodomia - na ludzi, którzy nie panują nad sprawami łóżkowymi Biblia mówi krótko: ,,psy'' nie ma ,,orientacji seksualnych'' bo pedalskie ocierania i pocierania to nie jest seks
anonim2014.03.7 7:02
#tsumiageta Napisałeś paredziesiąt wierszy bzdur by na końcu określić o co ci idzie! Jezus homoseksualistów jak i dzisiaj KK nie potępiał i nie potępia jedynie czynne przez nich i uprawianie grzechu obscenicznego. Pedałem, ciotą, parówą jest każdy wyuzdany odtylcowy dawca a homoseksualistą się bywa! Starej generacji homoseksualistom jest wstyd za wasze ekscesy medialno-propagandowe.
anonim2014.03.7 7:39
No cóż, jak się robi za celebrytę to trzeba od czasu do czasu wykazać się politpoprawnością. Światowe Salony tego oczekują...
anonim2014.03.7 8:08
@krzysiekk: co to jest 'ideologia' Krk' ? Skoro ideologia to zapewne chodzi o jakąś partię. I zachodzę w głowę o jaką....
anonim2014.03.7 8:09
#krzysiekk Zapomniałeś napisać że w cywilizowanych krajach nie wszyscy są tacy jak jak ty -pedałami! Precz z pedalskim terrorem!!..
anonim2014.03.7 8:10
Szczerze współczuję wyznawcom i znajomym tego "mędrca". krzyśkuk, chyba nie zrozumiałeś artykułu. Nie jest on o tym co robią homosie "prywatnie" w domu, tylko o tak zwanych "małżeństwach" jednopłciowców, czego oni tak naprawdę nie potrzebują, zawierają je publicznie, najczęściej z dużym nagłośnieniem mediów, budząc powszechne zgorszenie tą szopką z instytucji małżeństwa, demoralizując dzieci i młodzież. Moja bliska znajoma, nauczycielka z 30 letnim stażem w nauczaniu dzieci z klas 1-3 przyłapała jednego brzdąca jak do drugiego krzyczał "ty geju !". Kiedy zapytała go czy wie, kto to jest gej odpowiedział: To taki pan co całuje się z drugim panem. Gender już jest w szkołach i to zasługa głównie tych obnoszących się publicznie zboczeńców. Mnie interesuje to co ludzie robią "prywatnie" w domach, bo to sie konkretnie i bezpośrednio przekłada na to jak zachowują się publicznie, wobec innych. Jeśli w domu przeklinają, oni i ich dzieci też przeklinają publicznie.
anonim2014.03.7 9:10
Jeżeli to co homoseksualiści robią w łóżku, to sprawa prywatna, to po jaką cholerę organizują te homoparady, na których się obnoszą ze swoją orientacją? Małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny, zawsze tak było. Jest to nawet napisane w Piśmie Świętym!
anonim2014.03.7 9:14
@krzysiekk: Nadal nie dowiedziałem się co to jest Krk. Ale wracając do Twojej odpowiedzi. Oczywiście że uważam, jako katolik że 'moja religia' jak to określiłeś jest jedyną która prowadzi do zbawienia. Inaczej zaprzeczałbym sam sobie. I wierz mi że religia Kościoła Katolickiego nikogo do niczego nie zmusza. A już na pewno nie uniemożliwia 'normalnego funkcjonowania drugiej stronie'. NORMALNEGO. I jak każda religia ma prawo wypowiadać się w kwestiach fundamentalnych dla człowieka. Oczywistym jest że wymaga przestrzegania pewnych reguł przez jej wyznawców. Z Twojej wypowiedzi wnoszę że jesteś osobą niewierzącą. Nie znasz więc tak naprawdę nauczania Kościoła jeżeli chodzi o stosunek do niewierzących. I wierz mi, porównując zasady mojej wiary np z islamem to nie znajdziesz innej która z takim szacunkiem traktuje osoby niewierzące. A głos Kościoła w sprawie tak fundamentalnej jak próby prawnej akceptacji i agresywnej propagandy homoseksualizmu mogą Ci się nie podobać. Trudno, masz do tego prawo. A nie razi Cię przypadkiem prawdziwy tym razem terror (na szczęście Polska jest na niego względnie odporna) jaki stosuje wobec inaczej myślących homoseksualne lobby ? Popatrz co się wyrabia we Francji i co wyrabia Obama. To jest właśnie szkodliwa ideologia która każe wszystkim akceptować dewiacje i jeszcze jej finansować z płaconych przez wszystkich podatków.
anonim2014.03.7 9:50
Jak może czcicel Lucyfera potępiać, to co z jego inspiracji demonicznej tj kuszenia do złego dzieje się na świecie. Czy nie z polecenia Dalajlamy jego kapłani nie poświącają demonom miejsc dla demonicznego kultu? Czy nie czynią ?Tanków" na cześć Demczoga i jego partnerki w formie Dordże-Phamo (czerwona, krwawa dakini - dakini śmierci) Czy nie poświęcono tj konsekrowano ołtarz dla krwawej ofiary z pasterzy i ludu dla kultu smoka wawelskiego w środą popielcową 2009r w Krakowie, wsypując piasek mandaliczny z mandali poświęconej w uroczystościach kultycznych - nieopodal Wawelu" Skutek? Atak na Kościół w Polsce, GENDER i opór przeciwko Inronizacji NSJ - zbierają się także groźne czarne chmury nad rządzącymi Polską, ect.
anonim2014.03.7 10:04
@tsumiageta Masz rację powinnam była napisać, Jezus ze sam o sobie mówił a nie pisał, przepraszam moje niedopatrzenie – pomimo małej ilości wolnego czasu spróbowałam wziąć udział w dyskusji – postaram się poprawić i nie zawsze odpowiadać, kiedy mam ochotę to zrobić ;) a także popracować nad jakością wypowiedzi Podajesz cytaty - bardzo nieładne są to komentarze, nie są świadectwem chrześcijańskiej miłości do grzesznika, to przyznam. Kiedyś stwierdziłam, ze KAŻDY człowiek jest zły z natury, mamy w sobie zakodowane zło, musimy nieźle nad sobą pracować, by wykrzesać dobro a jedynie prawdziwa wiara wspierana przez Boga daje ku temu siły i motywację. Żaden człowiek, który żył i żyje na ziemi nie był bezgrzeszny. Tylko Jezus był bez grzechu, ale on jest Bogiem, który w pewnym okresie historycznym został wcielony w ludzkie ciało. Wszyscy święci Starego i Nowego Testamentu nie byli kryształowo czyści, to co chcesz od ludzi? Podniecają się i denerwują, bo ktoś depcze ich świętości. Ja czasami mam tak samo. Oj samą siebie muszą przywoływać do porządku. Znam tylko jedną osobę o skłonnościach homoseksualnych, która się do tego przyznaje i czuję do niej nienawiści. Natomiast wiem, ze stosunki homoseksualne to grzech. Odniosę się do innej sytuacji – moja koleżanka rozbiła cudze małżeństwo, żyje z obcym mężem w konkubinacie, to też grzech – ale ja ją kocham jako swoją bliźnią i cały czas mam nadzieję, ze się opamięta. Zawsze może na mnie liczyć, nie oceniam jej, tylko jej postępowanie. Ona o tym wie, zna moje poglądy. Opowiadam jej o Bogu ale nie rozcieńczam Bożego Słowa. Ona ma wybór. To jej życie, ja nie przeżyję go za nią. Natomiast jeżeli moja koleżanka zaczęłaby aktywnie działać np. w jakimś hipotetycznym stowarzyszeniu o nazwie „Rozbijajmy rodziny, to jest dobre i każdy ma prawo rozbijać rodziny” i propagowała takie postępowanie w mediach, wprowadzała je do szkół – ja również miałabym prawo publicznie zaprotestować, ze nie podobają mi się te założenia. I zrobiłam to bez względu na osobiste poprawne relacje.
anonim2014.03.7 10:06
Znowu popełniłam błąd. Powinnam napisać : Znam tylko jedną osobę o skłonnościach homoseksualnych, która się do tego przyznaje i nie czuję do niej nienawiści.
anonim2014.03.7 12:42
#Krzysiekk "Nie wiem też dlaczego próbujesz zabierać głos za samych homoseksualistów? Czyżbyś wiedział lepiej czego chcą i potrzebują?" Wiesz co kochajacy inaczej! Głupszego pytania dawno nie czytałem! A czym pedalski żołądek czy inne potrzeby ducha i ciała różnią się od heteryka? No czym? Miękka parówo!!!
anonim2014.03.7 14:27
A tak na marginesie, buddyzm to nie sekta. Tak naprawdę względem buddyzmu to katolicyzm jest sektą. Poza tym buddyzm jest o wiele starszy od katolicyzmu, to chyba znaczy, że jest bardziej słuszny, prawda?
anonim2014.03.7 16:30
#tsumiageta @ondraszek "Zrozumiales zupelnie nic z mojej wypoiedzi!" Nie będe sie powtarzał ,ale z tego wpisu zupełnie nic nie rozumiem! Jaki wpis -taki piszacy czyli bełkot!
anonim2014.03.7 17:04
@habukak Gdybyś przeglądał i czytał moje wypowiedzi na forum to byś nie wymądrzał się. Jak Bogu oddaje się kult bezpośrednio Np Adoracja Najświątszego Sakramentu, Msza św., ect to również cześć jest oddawana pośrednio przez świętych pańskich Np NMP, Michała Archanioła ect Tak samo jest kultem, hołdem oddawanym Lucyferowi królowi piekła Yamie jest bezpośrednio oddawany przez Satanistów np krwawe ofiary z ludzi, nie tylko niektóre stopnie Masoneri także składają krwawe ofiary. Ale jest kult jemu oddawany pośrednio przez jego świętych na ziemi którymi są (VI-y st.) Iluminaci, Medium, Adepci sztuk demonicznych, (VII -y st.) ludzkie lucyfery obajga płci. Np Mahomet K. Darwin K. Marks i F Engels, W Lenin, A. Hitler J Stalin i wspomniany Budda Sakjamuni. Czy w hołdzie dla Buddy nie buduje się mu świątyń, stawia posągów, Stup, nie maluje tanków, nie czyni Mandali, recytuje hymnów pochwalnych ect czy nie poświącają się ludzie dla niego w stanie mniszym. Niewolnik nie może zatrzymać tych hołdów uwielbienia dla siebie musi je zwrócić swemu panu. Po prostu masz małą wiedzę na ten temat, dlatego raczej się nie wypowiadaj jak prostych rzeczy nie rozumiesz. Cyt. wypowiedzi Buddy który mają tylko sens wówczas gdy to wypowiada Lucyfer, Bo to on jeden w świecie stworzonym stworzył "Gnosis" tj. wiedze, poznanie, naukę, sztukę także naukową: wiarą, naukę i sztukę. dla przykładu co jest naukową sztuką; to czarnoksiąstwo, magia jasnowidztwo, stawianie horoskopów, ect - także masoni uprawiają jak to oni pięknie określają "królewską sztukę" Gnosis to nie Mądrość bo ta jest darmowym Darem Ducha św Lucyfer wszelkie Dary Łaski Ducha św. utracił na zawsze fdlatego jego "Gnosis" jest kłamstwem, błędem, herezją i oszkuje najpierw swoich a ci oszukani jego prorocy oszukują zwykłych ludzi
anonim2014.03.7 18:32
@Habukak Jak chcesz być buddystą twoja sprawa, ale potem nie żałuj jak będziesz potępiony Czy zapoznałeś się już z Buddyjską koncepcją prawdy? Czy wiesz kim był przed zostaniem mnichem buddyjskim Karmapa?
anonim2014.03.7 19:43
Do krzyśkka: http://www.youtube.com/watch?v=R5Pl2e_9kHE Obejrz sobie ten filmik i nie mów, że homolobby nie jest agresywne!
anonim2014.03.7 19:44
tsumiageta @radzi Prosze oswiec nas kim byl ? @ondraszek "Nie zrozumiales. Wystarczy przestac w kims wroga i juz nie ma problemu" Twą nauikę języka polskiego prowadził kaleczący Kali ?!
anonim2014.03.7 19:57
#krzysiekk Dalej trwasz w grzechu!
anonim2014.03.7 21:47
#tsumiageta twym celem jest permanentne błądzenie i bełkot analfabety!
anonim2014.03.10 21:13
Toż to do przewidzenia było. Jak ? O tak : Kogo Gazeta Wyborcza obcmokuje , ten się później jak świnia zachowuje. Chociaż w latach '90 mówił on że z buddyjskiego punktu widzenia ruch gejowski jest niewłaściwym zachowaniem seksualnym.