19.05.20, 09:33Fot. screenschot: TVP Info

Dzięba pogrąża Trzaskowskiego: ,,Zażywałem z nim narkotyki’’

W 2018 roku były pracownik Platformy Obywatelskiej Michał Dzięba przedstawił publicznie poważne zarzuty wobec Rafała Trzaskowskiego. Według Dzięby obecny prezydent Warszawy i kandydat KO na prezydenta zażywał narkotyki, miał romans ze stażystką i zadawał w Parlamencie Europejskim pytania na rzecz prywatnej firmy swojego znajomego. Dzięba złożył też zawiadomienie do prokuratury w sprawie finansowanie kampanii wyborczej w 2009 roku.

Michał Dzięba gościł trzy lata temu w programie Piotra Nisztora na antenie Telewizji Republika. W rozmowie przedstawił bardzo poważne zarzuty pod adresem Rafała Trzaskowskiego:

-„Moją ambicją było to żeby większą kontrowersję wywołało branie pieniędzy na kampanię niż to, że zażywał narkotyki. To on sam potwierdził w swoim wystąpieniu z końcówki ubiegłego roku gdy ogłosił swoje kandydowanie, które samo w sobie jest też nielegalnym prowadzeniem kampanii” – mówił Dzięba.

-„Obydwa te fakty są potwierdzone moja obecnością przy tych zdarzeniach. Ja byłem świadkiem wypowiedzi Marcina Cioka, który był kiedyś moim wspólnikiem i współpracownikiem, który powiedział, że po prostu dał mu te pieniądze na kampanię. Nie na prywatne wydatki, tylko na kampanię wyborczą w 2009 r.” – dodawał.

Dzięba stwierdził również, że Trzaskowski podnosił w Parlamencie Europejskim pewne kwestie na prywatną prośbę swojego znajomego:

-„Marcin Ciok poprosił Rafała o zadanie pytań i podniesienie pewnych kwestii [w Parlamencie Europejskim] w interesie jego klienta. Tym klientem było stowarzyszenie producentów pewnych materiałów budowlanych [...] Wypowiedź Marcina była taka, że on nawet tych pytań nie potrafi zadać skutecznie”.

Ponadto były współpracownik Donalda Tuska wyznał, że zażywał narkotyki wspólnie z Rafałem Trzaskowskim:

-„Tak, zażywałem narkotyki z Rafałem Trzaskowskim (...) Powiem szczerze że w Brukseli dostęp do narkotyków jest dosyć liberalny. Kokaina jest też relatywnie dostępna. Rafał Trzaskowski sporadycznie zażywał te narkotyki, on nie jest uzależniony od narkotyków. Zażywanie ich jest jakby wpisane we wzorzec kulturowy Brukseli. Nie pamiętam kto kupował te narkotyki ale to były sporadyczne przypadki”.

Sam Rafał Trzaskowski stanowczo zaprzeczył tym oskarżeniom stwierdzając, że wszystkie one są kłamstwem. Niedługo po wywiadzie Dzięby złożył przeciwko niemu pozew:

-„To było wycelowane w to, żeby mnie kompletnie zdestabilizować, dlatego, że te zarzuty dotyczyły jakiś wyimaginowanych romansów sprzed kilkunastu lat, do tego jakiś absurdalnych zarzutów właśnie tego typu” – mówił obecny kandydat na prezydenta.

kak/niezależna.pl, telewizjarepublika.pl, polsatsamorządowy.pl

Komentarze

Regina2020.06.8 5:15
Stuk, puk, Kto tam? Rafal i Hania, chcemy wyrzucic cię z mieszkania.
anonim2020.05.23 13:58
Przeciez jak Trzaska gada to widac,z e z nim cos nie tak jest! To chyba efekt po zazywaniu.Tylko jakos warszawka tego nie widzi.zalosni ludzie.
holoq2020.05.22 19:21
Po jego zachowaniu, po szklistych oczkach, chodzie {szeroko rozstawione nogi) i nie patrzenie w czasie rozmowy w oczy rozmówcy...widać dalej "bierze" i to ostro !!!
Moly2020.05.20 3:11
Skandal. Prawdziwy Polak powinniem upic sie jak bog przykazach. a nie jakies fanaberie ze "zgnilego zachodu". Czytelnicy frondy , mam nadzje, zdaja sobie sprawe ze alhohol jest najgrozniejszym ze wszytkich uzywek...? Ale moze jest patriotyczny...???
YETI2020.05.19 21:38
Pis to przestępcy i sutenerzy? niemożliwe to tacy patrioci.Tylko czemu co drugi rządzący ma z żoną rozdzielność majątkową?
JanP2020.05.19 19:05
Ten Dzięba za grosz nie ma fantazji. Każdy wie, że ten popapraniec Czaskoski brał herę, marychę i wąchał z Terleckim klej. Stażystkę nie molestował tylko zrobił jej dziecko i namówił na aborcję. Ta się postawiła i urodziła a ten smutas do dzisiaj nie chce płacić jej alimentów i jeszcze się odgraża, że jej pokaże itd.
JAxe32020.05.19 18:26
Typowy pełowiec....szumowina i nic ponad to.
Walter2020.05.19 17:44
Andrzej Duda złamał następujące artykuły konstytucji: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann publicznie wypomniał mu łamanie ustawy zasadniczej. Wykładowcy na Uniwersytecie Jagiellońskim wstydzą się za niego. W 2015 r. przysięgał na konstytucję mówiąc: "tak mi dopomóż Bóg", czy ta przysięga nic dla niego nie znaczy? Łamie ustawę zasadniczą zgodnie ze wskazówkami Jarosława Kaczyńskiego, który nim rządzi. Dlatego należy zmienić Prezydenta RP, w drugiej turze zagłosuję na każdego jego przeciwnika.
z Polski2020.05.19 18:32
Nick ukradłeś, a w ogóle wiesz chociaż co mówią te wymienione artykuły Konstytucji ?? Ja twierdzę trollu, że działasz na zasadzie "rzucam g.wnem, może coś się przyklei".
Foster2020.05.19 17:36
Nie pleć głupot. Znam go. To tak jak byś Jaruzelskiego nazwał pijakiem.
doktorek2020.05.19 16:18
Dzięba złożył też zawiadomienie do prokuratury w sprawie finansowanie kampanii wyborczej w 2009 roku. I jakie są efekty śledztwa? Chyba żadne. A przypominam, że prokuratura jest pisowska, więc gdyby doniesienia Dzięby były coś warte, już w 2018 zrobiono by z nich użytek.
z Polski2020.05.19 18:28
Przypominam słowa Neumanna "sądy są po naszej stronie, sprawy przeciwko nam będą przeciągać i h.j, dopóki jesteś w Platformie będę cię bronił jak Niepodległości". Fakt naćpany "doktorku".
Zbych2020.05.19 15:54
Ćpun, który obraca sie w towarzystwie szemranej masonerii z grupy Bilderberga, len i nieudacznik!!
Antek z Czerniakowa2020.05.19 15:10
Chodzą słuchy po Warszawie, że wkrótce mają odpalić bombę która pogrąży Czaskosia - 20 groszy, bardziej niż szambo, które spuścił do Wisły i Bałtyku...
Seks pokazy randki2020.05.19 14:45
Szukam mężczyzny na namiętne spotkania. Mam 24 lat i zgrabne ciało, moje nagie zdjęcia i kontakt na stronie: www.xlove.com.pl Wyszukaj mnie po niku: Sandra24 kup vip i napisz do mnie lub zadzwoń o każdej porze, odpisuje zazwyczaj do 5 minut, czekam.
jank2020.05.19 13:55
Nie ma takiego dna i takiego szamba ktore by ten portal urągający nazwie "katolicki" nie wymyslił na przeciwników Jarosława
onuca2020.05.19 13:27
znam takiego jednego co klej wąchał a teraz nawet marszałkiem został
ANONIM2020.05.19 13:12
JEGO WYGLAD TWARZY DAJE ZNAK ZE TO NARKOMAN W STANIE DEPRESYJNYM BRON BOZE POLSKE OD NIEGO
Dam2020.05.19 12:41
Niesłychane, poplecznicy PISu donoszą na Polskę do Unii Europejskiej. Targowica :D https://wpolityce.pl/polityka/500781-list-do-very-jourovej-w-sprawie-grozb-rafala-trzaskowskiego?fbclid=IwAR1R-ixB70zympZCrcWeTa2EeMtk-JjQ9zOzo3xRuI-Nhf6IBZNqMkOxMfc I gdzie teraz są ci, którzy twierdzili, że sprawy polskie trzeba rozwiązywać w Polsce? A no tak, zapomniałem, mentalność Kalego.
z Polski2020.05.19 18:24
W obliczu systematycznego działania zdrajców z totalnej targowicy i przygotowywania przez lewacko-komunistyczną część PE kolejnej już "rezolucji" szkalującej Polskę, trzeba pokazywać tej zgniłej Unii co wyprawiają jej pupile typu Czaskowski, ten ogłaszany totalny zamach na wolność słowa i wolność dziennikarską. Unia to ośrodek kolejnego totalitaryzmu, tęczowo-zielono-czerwonego.
Maria Blaszczyk2020.05.19 12:34
Doczekać się nie mogę dalszych sensacyjnych doniesień. Może dałoby się znaleźć jakiegoś kolegę z przedszkola, co wie, jak pan Trzaskowski bawił się w lekarza, gdzie pan Trzaskowski ukrywał swój szpinak i te takie mięsne rzeczy z zupy - wszyscy to robiliśmy, ale każdy miał swoje sposoby, no i czy przypadkiem kiedyś komuś nie przyłożył autkiem w głowę... To by dopiero było - brutal i przemocowiec...
Lobo2020.05.19 14:03
Trzaskowski już w przedszkolu krzyczał: Chciem wychowana sieksiualnego! Chciem idełogiii eldzibit!
Maria Blaszczyk2020.05.19 17:05
Ale ja tu o kompromitujących jakichś rzeczach, a nie rozsądnych oczekiwaniach, do których niewątpliwie zalicza się podstawowa wiedza na temat siebie i otaczającego swiata. No a to, że dzieci wierzą w bajki i jakieś wymyślone potwory - takie jak "Ideologia LGBT monster"... No cóż, tak to bywa, jak się dzieci okłamuje. Mogę tylko postulować, by tego nie robić. Życie jest wystarczająco fascynujące bez "potwora gender", św. Mikołaja, gadającej oślicy Balaama i "polskich i żydowskich sprawców Holocaustu".
Shrek2020.05.22 20:46
Idź lepiej POoglądać witryny w dzielnicy czerwonych latarnii w Amsterdamie, bo tak się podnieciłaś Czajkowskim, że ci dowcip z przedszkolem nie wyszedł!
Jan Radziszewski 2020.05.19 11:59
+ 10.05.2020r. Godzina 16:49 + Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziś czasy ostatnie i wiedzcie, że dzień Mego ponownego przyjścia zbliża się a sąd Mój odbędzie się nad każdą duszą. Wiele jest dróg co prowadzi do Boga i każda dusza ma swoją drogę. Lecz na te czasy Bóg dał wam drogę przez Maryję i przez Maryję najpewniej dojdziecie przez Jej wstawiennictwo i dzięki Jej opiece. Dziś wiele dusz utraciło wiarę i na sobie się opiera, dlatego teraz wielu straciło sens życia bo życie ich opierało się na posiadaniu. To, że wybory prezydenckie zostały przesunięte jest zasługą wielu modlitw. Lecz wiedzcie, że w swoim czasie wszystko się wypełni a wynik wyborów jest przesądzony. ++ Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone. ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. + Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. / a więc marny los czeka znanych żydów i aktywistów Masonerii) Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec. Czyż ta modlitwa nie zwycięży każde zło?
JA2020.05.19 11:47
Rzeczywiście Trzaskowski jest jak szambo z gównem które zalewało długi czas Wisłę i Warszawę. (odpowiedź dla Helgi Geerhart)
Maria Blaszczyk2020.05.19 12:25
Ojojojojojoj... Długi czas? Ciekawe... Za czasów prezydentury pana nieboszczyka Kaczyńskiego i PiSowskich komisarzy też zalewało, i to więcej, znacznie dłużej i w większej objętości... Do tego, cały zrzut to były 3 metry sześcienne na sekundę (za prezydentury pana Kaczyńskiego było to 4,5 m). Do rzeki o debecie w tym miejscu rzędu tysiąca metrów sześciennych. To tyle, co trzy łyżki w pełnym wiadrze... Oczywiście, nikt nie mówi, że to dobrze. Tylko trudno pojąć, czemu gorzej, niż jak robił to PiSowski prezydent, w istotnie większych ilościach.
Lobo2020.05.19 14:01
Warszawę zalewało? W którym miejscu? Jeśli jakieś szambo zalewało ciebie w twojej wsi, to pewnie wypływało z willi lokalnego działacza pisu.
JA2020.05.19 11:40
Rafał trzaskowski oszukał wyborców na prezydenta Warszawy. Nie dotrzymał 56 obietnic wyborczych. (zaledwie trzy dotrzymał.) Czy można mieć zaufanie do totalnego kłamcy i manipulatora kierującego się złą wolą ?
katolicka kretynizacja polski 2020.05.19 11:40
A może napiszecie o Sasinie, Terleckim,Brudzińskim i innych PiSowcach odurzających się zużytymi pampersami Kaczyńskiego!
arbiter elegantiarum2020.05.19 12:22
dobre!
t2020.06.3 13:40
złe
Łowca trolli2020.05.19 18:15
UWAGA !!! Nie odpisywać temu lewacko-tęczowemu faszyście z trzonkiem od tęczowej szmaty w zadzie, niech troll zdycha.
t2020.05.19 11:34
Dylemat leminga: Ćpun, czy pederasta
adam2020.05.19 11:30
Jeśli chodzi o złotych chłopców z elyt, to się nazywa "wzorzec kulturowy Brukseli" jeśli zażywa żwyczajny człowiek, to będzie ćpun, narkoman... O obłudo!
Stasiek2020.05.19 11:02
Zagadka: Utopił pół Polski w szambie, ćpa (ł), pił, jara(ł) zioło, nie zakńczył procesu od paru lat, w którym znajomy świadczył o działaniach o charakterze korupcyjnym, oficjalnie uczestniczył w masońskim spotkaniu znanej grupy, jest uczniem jednego z największych szkodników Polski w ostatnich czasach i stypendystą największego aborcjonisty na świecie..., czasem korzysta z L4, zawalił finanse miasta które wydawały się mocne jak dąb. No kto, no kto, no kto to może być?
Po 11, NIE BĄDŹ OBOJĘTNY2020.05.19 10:55
Pogrąża??? Już w 2017 Trzaskowski napisał: "Pijałem tanie wina, z rzadka paliłem zioło" Ja myślę, że na Prezydenta NIE nadaje się ktoś, kto nie zna życia i nawet nie próbował seksu, alkoholu, zioła, LSD, amfy i kokainy. To takie minimum.
wodzu2020.05.19 12:49
degeneraci sa ok a spokojny i nie ocierajacy sie o prawo czlowiek apsolutnie nie nadaje sie do wladzy tak? POpaprancy nawet jak nie biora i tak piepszom glupoty
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.05.19 14:51
Ja się panicznie boję właśnie takich spokojnych, co nie piją, nie uprawiają seksu, nawet się nie masturbują, nie zapalili skręta, nie podkręcili się na imprezie bielinką, nie mają prawa jazdy i nie mają bankowości elektronicznej w telefonie. Takich się boję. Ktoś taki powinien być leczony, a nie wybierany na jakikolwiek urząd.
anonim2020.05.19 17:39
Popieram! Dokładnie tak jest.
Sisi2020.06.3 20:57
idż idż juz debilu nie mecz ludzi
z Polski2020.05.19 18:13
No i jeżeli nie nasikał do kropielnicy, jeżeli nie napluł na Polskę i Polaków na arenie międzynarodowej i jeżeli nie napluł w twarz większości Polaków.
puk puk kto tam2020.05.19 21:38
A kto nie spróbował seksu z kozą to się nadaje?
arbiter elegantiarum2020.05.19 10:49
Wychodzi na to że tylko kak, Bodakowski i Marysia nigdy niczego nie próbowali.
Dell2020.05.19 14:00
Ja też nie. Nikt z mojej rodziny. Najbliżsi znajomi też nie.
Karol2020.05.19 15:19
PO was wszystkich Strachu widac, ze jedziecie na " koksie ",wasze ryje i wypowiedzi dobitnie o tym swiadcza !!
Birma2020.05.19 10:48
Frondowe szambo się wylewa. Duda na pewno jest czysty jak łza Żałosny portalik.
Artur2020.05.19 10:55
na 100% Andrzej Duda nie brał narkotyków. Wystarczy spojrzeć na twarz i oczy. A Szambelan Warszawski ma bardzo zmęczoną twarz imprezowicza. Wątrobowe usterki szybko ujawniają się na twarzy. A to akurat wszyscy w Polsce doskonale wiedzą - niejeden ma w rodzinie kogoś kto tak samo wygląda.
Karolina Karolajn2020.05.19 12:48
ok możesz tak myśleć. Ale nie mogę zrozumieć ,że osoba która określa portal Fronda mianem szamba...dobrowolnie do tego szamba wchodzi,w szambie przebywa i jeszcze pisze recenzje o swoich wrażeniach z pobytu w ...szambie... uwierz mi ,że NIGDY(przenigdy)nie zagościłam u Palikota,Urbana,Hartmana i innych zdemoralizowanych ludzi bo mając tak mało czasu(jak chyba wszyscy)poświęcam go na szukanie zgody,mądrych rzeczy,dobrych filmów i portali... Czy jest szansa ,że odpowiesz mi szczerze,bez udawania i kombinowania ?
ladychapel2020.05.19 10:11
No i co z tego? Kto z was nie probowal? Chyba tylko Jarek Siusmajtek
Czarek2020.05.19 10:52
Ja nie próbowałem i z moich obecnych znajomych też nikt. Może komuś się zdarzyło ale nikt z nich nie będzie reprezentował Polski na arenie międzynarodowej. To dyskwalifikacja.
Maria Blaszczyk2020.05.19 12:38
Serio? nie znasz nawet nikogo, kto by się piwa kiedyś napił? Bo wiesz, alkohol to twardy narkotyk, silnie uzależniający, społecznie znacznie bardziej szkodliwy od jakiejśtam kokainy...
ladychapel2020.05.19 12:41
Trawa czy wódka - jaka różnica? I to i to narkotyk, co więcej - wódka jest najmocniejszym legalnie dostępnym narkotykiem. Tyle, że każdy do tego narkotyku przywykł - zarówno do jego widoku w sklepach, w codziennym życiu. A wódki chyba każdy z polityków próbował... No może poza Jarkiem Siuśajtkiem.
witold2020.05.19 15:12
Jedno legalne druge nie legalne,idjoto.
Maria Blaszczyk2020.05.19 17:07
Nielegalne jest też przechodzenie na czerwonym i niemeldowanie się w urzędzie gminy, gdy się na dłużej odwiedza ciotkę w Biłgoraju, ortograficzny witoldzie.
ladychapel2020.05.19 17:20
A nielegalny bimber piles? Ortografii uczyl cie chyba jakis niestrajkujacy, wierny linii partii nauczyciel...
Wojciec2020.05.19 15:47
W zasadzie kogo to obchodzi ? Nawet jeśli by próbował to co z tego ?
z Polski2020.05.19 18:10
Ja i przeważająca ilość osób z pokolenia 53` nigdy nie wzięła do ust tej trucizny wyłączającej umysł i jesteśmy z tego dumni. Może jesteśmy "Siusmajtkami", ale nie byliśmy ćpunami i degeneratami umysłowymi.
ladychapel2020.05.19 18:22
A wódka, nie nachlałeś się nigdy? Bo wóda to przecież też narkotyk, jeden z najcięższych, tyle że spowszedniały i zalegalizowany. Co Biblia mówi o upijaniu się?
lid2020.05.19 18:28
Tylko ze on kandyduje na prezydenta
KamiLL882020.05.19 10:01
Helga - wściekaj się i bredź o szambie w którym zapewne sam/a pływasz ale prawda jest taka, że mam prawo wiedzieć jako obywatel POLSKI jak najwięcej o kimś kto ma mnie reprezentować wobec ŚWIATA!
Klejnot Nilu2020.05.19 10:10
Pytanie, czy zamierzasz poczekać na wyrok sądu w tej sprawie, czy łykniesz od razu wszystkie pomówienia, tak jak te rzekome koperty dla Grodzkiego.
Jenny2020.05.19 10:13
Juz Cie Duda reprezentuje I caly swiat sie z nas smieje
Klejnot Nilu2020.05.19 9:56
Za pisowską posadkę z pisowską premią to niejeden by pod przysięgą zeznał, że widział jak Trzaskowski w '81 strzelał do papieża. A Fronda łyka to wszystko bez popity.
LUKA2020.05.19 10:52
Szambo Nilu - tak rani cie ty padalcu prawda o - golden boy - popaprańców. To taki kolorowy żigolo.
Helga Geerhart2020.05.19 9:51
Wyobraźmy sobie trójwarstwowe szambo, w którym pod trzecim dnem, jeszcze coś od spodu PUKA - to zarezerwowany dla FRONDY - poziom minus cztery = // -4//!!!!!
Staś2020.05.19 10:56
puka, bo go w nogi gryzą i za skarpetki ciągną lewacy i otuowiacy
Suweren2020.05.19 12:04
Bo uciekają przed PaJąKiem.
jank2020.05.19 13:53
Nie ma takiego dna i takiego szamba ktore by ten psuedokatolicki portal nie wymysliło na przeciwników Jarosława
genus2020.05.20 9:26
Na Jarosława obrzydliwie się pluje za ukrócenie złodziejstwa ale żaden polityczny łajdak nie zarzuci Kaczyńskiemu złodziejstwa dobra narodowego ,ćpania nie uwłaszczył się na majątku narodowym , nie puścił Polaków w skarpetkach Jak Ci portal Fonda nie pasuje korzystaj antypolskich mediów typu TVN
Karolina Karolajn2020.05.19 9:48
masakryczny typiarz coś w stylu Nowaka od zegarków. nie wiem który głupszy. Nie wiem który bardziej podły... Gdyby Polska dostała sie w łapy takich typów to już po nas
grom2020.05.19 15:21
Polska dostała się w ręce mafii PiSowskiej.
Karolina Karolajn2020.05.19 15:55
uhm no tak właśnie pozdro
Karolina Karolajn2020.05.19 20:21
aha fajna i przyjacielska ta pisowska mafia skoro można na nich bezkarnie pluć i obrażać ich 24h na dobę. a wiesz dlaczego? bo to ludzie którzy NAPRAWDĘ kochają wolność i szanują drugiego człowieka. zaś w prawdziwej mafii za sprzeciw jest kula w łeb