19.02.21, 10:15Fot. via Pixabay

Dziś Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich

Chcemy podkreślić, że skrzywdzeni mają prawo liczyć na to, że na długiej i trudnej drodze zdrowienia nie zabraknie im także wsparcia całej wspólnoty Kościoła – zaznaczył przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki w związku z przypadającym w pierwszy piątek Wielkiego Postu Dniem Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.

Przewodniczący Episkopatu podkreślił, że Konferencja Episkopatu Polski podejmuje tę duszpasterską inicjatywę w odpowiedzi na apel papieża Franciszka zawarty w Liście do Ludu Bożego. Przypomniał, że w tym roku Dzień Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich przeżywany jest pod hasłem: „Wspólnota ze zranionymi”.

Przewodniczący Episkopatu dodał, że poprzez tę inicjatywę, w którą angażują się także duchowni zgromadzeń zakonnych i wspólnoty parafialne w całej Polsce, wyraża się po raz kolejny solidarność z pokrzywdzonymi.

Episkopat.pl

Komentarze

Niki2021.02.20 20:20
Oprócz modlitwy, postu, warto wrócić do tradycyjnych praktyk: chłosty w dni powszednie, biczowania do krwi w piątek, czynów pokutnych dających dowód poważnego podejścia do zbawienia parafian. Nic tak nie przekona do Kościoła wiernych jak duszpasterz, publicznie pokutujący za grzechy swoje i powierzonych mu ludzi. Bez taryfy ulgowej.
Gniew.2021.02.19 18:49
Dzien modlitwy nic nie da.Trzeba sięgnąc po kuty duchownych i je poobcinać Wtedy będzie spokój i porządek w KK.
Ela2021.02.19 15:43
A kiedy dzień zadośćuczynienia ofiarom. Nie przy użyciu modlitwy ani katolickich "terapii", tylko przez wypłatę odszkodowań?
Torchwood2021.02.19 12:06
Tak, dzień modlitwy wprowadzić łatwo, wziąć odpowiedzialność za dziesięciolecia pomagania pedofilom - już nie. Łatwiej sprawy tuszować i przeciągać póki winni nie wymrą.
leszczyna2021.02.19 11:49
Abp Gądecki kpi czy o drogę pyta? Diecezja gdanska ukrywa wyrok na ks. Dymera, diecezja szczecinska ćwierć wieku bujała się z procesem tego księdza-pederasty, a o solidarności z pokrzywdzonymi mówi hierarcha, który przez 20 lat nie uporał się z problemem abp Peatza grasującego w seminarium?
kaka2021.02.19 12:06
Wszystko co tu piszesz jest prawda.Ale oczekiwania twoje sa nielogiczne.Zakladasz bowiem ze w kosciele biskupi strzega prawa Bozega i staraja sie o zbawienia wiernych.Musisz wysilic sie na wlasciwe rozpoznanie STANU Kosciola oraz STANU duchownych-TAKIEGO KOSCIOLA JAK MY MAMY W GLOWIE JUZ DAWNO NIEMA. Jezeli w ksiazce M Krajskiego SPISEK PRZECIW INTRONIZACJI--jest przedstawione ze biskupi ZROBILI WSZYSTKO ABY NIE DOSZLO DO INTRONIZACJI to czy ty wyciagnelas wnioski.? KEP -jest na sznurku szatanistycznej lozyPII -czyli ludzi ubranych w lachy biskupuw-sa oni uzbrojeni w bejzbole i pistolety.Nie cofna sie przed zadnym m..orderstwem--tak bylo z Kiersztynem i z Macharskim-----Caly wysilek KEP jest aby to nie wyszlo na jaw-jak w oststnim liscie gdzie gnoja najlepszych ksiezy oraz objawienia z Trewignano-romano MOWIACE ZE MAJSTRUJA NOWA MSZE JUZ BEZ PRZEISTOCZENIA..jESLI NIE ZNADZIEMY SPOSOBU NA KEP - bedziemy musieli zejsc do katakumb. W objawieniach jest napisane ze ZE SYMINARJOW BEDA UCIEKAC KLERYCY W OBAWIE O SWOJE ZYCIE. Musisz to bardzo mocno brac pod uwage!
chłopka2021.02.19 11:38
Świetne . Księża używają sobie na naszych dzieciach a my w zamian mamy się za nich modlić . O co ? O to by było im lepiej podczas tego procederu , by za każdym razem przeżywali niewyobrażalną dla małżeńskiego seksu ekstazę ? A może mamy zaprowadzać do nich swoje dzieci już odpowiednio przygotowane umyte i naperfumowane i tam gdzie trzeba ? By było im przyjemniej ? No i trzeba przy tym pamiętać by dzieci wcześniej się pomodliły za zdrówko księdza i dobrą kondycję . Co za ohyda . Módlcie się by jak najdłużej trwała .
prawda boli2021.02.19 16:08
Tak możliwe było napisać tylko z serca, które to przeżyło, przecierpiało i doświadczyło na sobie i własnych dzieciach do czego jest zdolny opętany nosiciel koloratki.
Agnieszka2021.02.19 11:19
Dopóki WSZYSCY którzy są chociaż po części winni (mówię tu o samych gwałcicielach, o księżach, biskupach i papieżach którzy to ukrywali, o rodzicach i nauczycielach którzy nie wierzyli dzieciom) nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności, to nie ma mowy o zadośćuczynieniu. Modlitwa? Ok, proszę bardzo - ale co ona da? DAJ KONKRETY, kochany Kościele. Może chociaż ten jeden raz dasz radę.
ZZZ2021.02.19 10:47
Za Księży i Biskupów, a nawet Kardynałów. I Jeszcze to ukrywali.
Grizzly2021.02.19 10:39
Ale kto ma za to pokutować? Wykorzystane dzieci pokutują cały czas.