18.06.16, 13:35(fot. flickr, Piotr Drabik)

Dziś Jarosław Kaczyński obchodzi 67. urodziny! Pamiętajmy w modlitwie. STO LAT!

Dr Jarosław Aleksander Kaczyński urodził się w Warszawie na Żoliborzu 18 czerwca 1949 roku. Ojciec, Rajmund Kaczyński, z zawodu inżynier, był żołnierzem Armii Krajowej i uczestnikiempowstania warszawskiego. Matka, Jadwiga z domu Jasiewicz, z wykształcenia była filologiem polskim.

Jego bratem bliźniakiem był Lech Kaczyński. W 1962 bracia zagrali role Jacka (Lech Kaczyński) i Placka (Jarosław Kaczyński) w ekranizacji powieści Kornela Makuszyńskiego O dwóch takich, co ukradli księżyc w reżyserii Jana Batorego.

- Najciekawszy polityk dwudziestolecia po 1989 roku, mąż stanu, wizjoner polityczny, nieskłonny do kompromisów a skłonny do konfliktów, z kłopotami w ocenie ludzi, którym warto zaufać. - pisał portal niezalezna.pl

W 1968 był wśród studentów biorących udział w wiecach organizowanych w ramach tzw. wydarzeń marcowych. W 1976, po tzw. wydarzeniach czerwcowych, rozpoczął współpracę z Komitetem Obrony Robotników, następnie z Biurem Interwencyjnym KSS „KOR”, kierowanym przez Zofię i Zbigniewa Romaszewskich. Od 1979 należał do redakcji kierowanego przez Antoniego Macierewicza niezależnego miesięcznika „Głos”

W 2001 wraz z Lechem Kaczyńskim współtworzył partię Prawo i Sprawiedliwość, która w wyborach parlamentarnych w 2001 zdobyła 9,5% głosów i 44 mandaty poselskie.

Odpolitycznił administrację rządową, wprowadzając ustawę o służbie cywilnej i państwowym zasobie kadrowym. Dokonał likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, powołał nowe służby specjalne. Rozpoczął restrukturyzację polskich sił zbrojnych. Przeprowadził ustawową lustrację, zahamowaną przez sprzeciw zainteresowanych. Wzmocnił pozycję Instytutu Pamięci Narodowej.

MODLITWA:

Maryjo!
Jako najlepsza z matek radujesz się dniem urodzin. 
Pragnę dziś dziękować za wszelkie dobro, 
które Bóg zdziałał w życiu. 


Maryjo! 
Pomóż mu iść przez życie tak, by nie zasmucał Twego Syna, Jezusa . 
Pomóż mu wiernie wypełniać jego powołanie, którym został obdarowany. 
 
Maryjo! 
Prowadź go bezpiecznie po krętych drogach dzisiejszego świata, 
by szczęśliwie doszedł do celu swej ziemskiej wędrówki 
do wiecznego obcowania z Bogiem przy Twoim boku, Maryjo! 

bg/media