10.06.20, 10:59Fot. screenshot TVP Info

Żadnego włamania do gablot nie było? ,,Ewangelia wg Łukasza Sz.'' - nowe fakty

Pod koniec maja na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty obrażające Ministra Zdrowia Łukasza Szumowskiego. Na plakatach znajdowało się m. in. zdjęcie Szumowskiego oraz podpis "Ewangelia wg Łukasza Sz.". Za organizację rozwieszania tych plakatów odpowiada Koalicja Antyfaszystowska związana z lewicową aktywistką Martą Lempart, organizatorką m. in. Strajku Kobiet. Cała akcja miała być promowana przez Gazetę Wyborczą, o czym pisaliśmy TUTAJ.

W opisanej sprawie pojawiły się jednak nowe szczegóły. Portal wpolityce dotarł do szczegółów śledztwa dotyczącego rzekomych włamań do wiat przystankowych firmy AMS, w których przyklejono następnie wskazane wyżej plakaty.

Z ustaleń śledztwa wynika, że zamki do gablot przystanowych nie zostały uszkodzone.

"Czy ktoś pomagał dziennikarzowi „Gazety Wyborczej” i aktywistce skrajnie lewicowego „Strajku Kobiet” w ohydnej akcji szkalowania ministra Szumowskiego?" - pyta portal wpolityce.

Możliwe, że "sprawcy mogli dostać się do gablot przy pomocy narzędzia lub klucza, który nie pozostawił śladów włamania" - powiedziała dla wpolityce osoba znająca kulisy śledztwa. Osoby dokonujące rozplakatowania poruszały się ponadto po mieście samochodem leasingowy oraz zostały zarejestrowane przez miejski monitoring.

Marta Lempart oraz Obywatele RP w dalszym ciągu zachęcają do rozwieszania wymienionych plakatów, zamieszczając w internecie linki pozwalające na ich wydrukowanie.

wpolityce

Komentarze

Szybka Randka sex2020.06.10 14:52
Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całego świata! www.paniedzis.pl Szybka i bezpieczna rejestracja, Zupełna anonimowość, Setki osób z całego świata.
heinrich2020.06.10 14:33
Ludziska dajcie sobie na luz, lampart do afryki, skowyczące dziki do odstrzału ważne aby mówić prawdę, prawdę o ,,wirusach,, w głowach niektórych politykierów.. Panowie , rolnicy nie maja pracowników do zbierania truskawek proszę pomóc i tym się zająć a nie pieprzyć trzy po trzy.
Arturo2020.06.10 14:11
Na początku pandemii wierzgali lewicowa zbieranina o maseczki potem o chcieli atest do nich następnie walka o testy dla wszystkich później pandemii niet wirtualna a teraz minister zdrowia wolność i zdrowie im zabrał hołota w każdym calu
gość2020.06.10 13:53
Za lisem witalisem: a tymczasem lis po chwili ciągnął dalej: Moi mili, Nie namawiam, ale radzę: Jeśli dziś otrzymam władzę, Daję słowo, że zasadzę w ciągu pięciu dni na piasku drzewa mego wynalazku. Już nie szyszki, nie żołędzie, Ale rosnąć na nich będzie schab wędzony i pieczony, boczki, szynki, salcesony, mortadela i serdelki, mięs przeróżnych wybór wielki, nawet prosię w galarecie, Jeśli tylko zapragniecie. Śmiechu warte, co Trzaskowski jeszcze wymyśli. Żenada.
AAAA2020.06.10 13:02
Szczujnia w akcji, jak widać powyżej.Widocznie zwiększono na nią wydatki przed wyborami.
Izydor2020.06.10 12:31
I co frajerzy z PO? Tak się kradnie, miliony każdego dnia. Zegarki i ośmiorniczki? Na takie popierdółki to prawdziwy pisowczyk nawet nie spojrzy.
Ramesses2020.06.10 12:27
Najśmieszniejsze, że nie ma żadnych "trupów", a przeciętny wiek ofiary jest wyższy niż przeciętna długość życia, a producenci trumien mają kłopot, bo popyt bardzo spadł. To znaczy, trupy będą, bo nadmuchali (napompowali, jeśli ktoś rozumie co ja piszę) nam taki kryzys, że heja!
Daria2020.06.10 12:18
Fakty są takie, że rodzna Szumowskiego bogaci się na budżecie państwa.
Tamil2020.06.10 12:30
Następna szukająca prawdy. I jeszcze powoływanie się na fakty. Prawda przez 24 godziny to na onet.pl. Tam znajdziesz prawdę i tylko prawdę. Szukaj również prawdy na TVN. A może czasami trochę wysiłku i sprawdzić te fakty. To wymaga wysiłku intelektualnego ( a może(:)
Urszula2020.06.10 17:45
A ty gdzie szukasz prawdy? W kurwizji? No, nie żartuj.
gość2020.06.10 13:55
Prof. Zembala: Znam prof. Szumowskiego od 15 lat, poznałem go jako młodego człowieka, jednego z wyróżniających się kardiologów, zaimponował mi uczciwością. "Podejmował się zabiegów ratujących życie, których nie podejmowali się inni. Kiedy była bardzo trudna sytuacja polskiej elektrofizjologii. Jedynym, który odpowiedział wtedy, był Szumowski, który przez 9 lat przyjeżdżał w każdą sobotę razem z kolegami, pracował od świtu do nocy, konsultował za darmo i ratował wielu chorych. Jak zmienicie Szumowskiego, to ostrzegam: drugiego podobnego, mądrego, odważnego nie będzie szybko" - ocenił ministra zdrowia prof. Zembala. Ale totalna opozycja (szczególnie Budka) mądrzejsza od prof. Zembali i prof. Szumowskiego.
Ląduj dziadu, ląduj pan!2020.06.10 12:18
Jak tam obchody miesięcznicy hołoto pisowska? Łazicie jeszcze i dochodzicie do prawdy czy już daliście spokój z tą hecą? Koryta obsadzone, maseczki idą jak ciepłe bułeczki, respiratory, kasa z naszych kieszeni szerokim strumieniem w wasze zdradzieckie kieszenie płynie, to i ryja się strzępić na miesięcznicach pewnie już nie chce?
Tamil2020.06.10 12:26
Pomyliłeś portale. Musisz wpisywać: www.onet.pl Tam będą oklaski i podziw dla Twoich wysublimowanych komentarzy. Będziesz czuł się jak w domu. Tutaj niestety jest miejsce tylko dla inteligentnych.
mendy mendy ...2020.06.10 12:01
Ty "Leszek" Keller-Krawczyk, Maryśka przechodzona lesbo, OBOJETNY, Stachu, Piotruś Nowaczek-robaczek, Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic, etc., etc., etc. Czy któryś z was aktualnie sądzi, że dzięki waszemu "poświęceniu" przestaną kopać kanał na Mierzei, że Putin będzie wybrany na prezydenta w Polszu, że powroci ruski jazyk do szkół jako obowiązkowy, że epidemia natychmiast zniknie, KK sie "rozwiąże" że ..., że .... Don't hold your breath.
?????????2020.06.10 11:48
Talmud wg AGORY
Maria Blaszczyk2020.06.10 11:44
Czyli, podumowując: nie było włamania, a podejrzaną o niewłamanie się zakuto na oczach dziecka, zdemolowano jej i jej rodzicom mieszkanie, a nawet piwnicę, zabrano nośniki informacji, chciano zabrać nawet telefon dziecka, ale się dobra władza ulitowała, że przecież dziecko ma prawo do edukacji i tylko zgrała wszystko z niego. Chociaż z tego, co relacjonuje ojciec zatrzymanej, policja nie miała pojęcia, co tam robi i po co - pytali się o to tego pana. Chyba za zadanie mieli zgnoić i zastraszyć, metodą nachodzenia we własnym osób starszych rodziców i dziecka, a nie wiedzieć, o co chodzi.
Urszula2020.06.10 11:50
UB-eckie metody PiS stosuje od dawna. W taki sposób zginęła Barbara Blida i za jej śmierć odpowiedzialny jest Ziobro. Kiedy dowiedział się o jej śmierci był przerażony, ale nikt nie odpowiedział za to morderstwo.
Ramesses2020.06.10 12:07
Za śmierć Blidy odpowiedzialny jest śląski układ polityków i biznesmenów, dziś zapewne w Totalnejopozycji, a raczej nieudolna próba symulowanego samobójstwa. Po prostu zastraszona przez mafiozów Blida chciała (wzorem przestępców) dokonać samookaleczenia***, aby uniknąć uwięzienia. Udało się jej "za dobrze". Ziobro nie ma z tym nic wspólnego, tylko układ lewackich "biznesmenów", zapewne tych samych co dzisiaj szczują przeciwko pisowi. Kłamiesz jak głupek, nie sądź że nikt nie pamięta. ***JAKBY KTO NIE WIEDZIAŁ - Blida przystawiła sobie do brzucha swój własny pistolet z nabojem hukowym, ale nie miała wiedzy, ze samo ciśnienie gazów spowoduje pęknięcie narządów wewnętrznych.
Maria Blaszczyk2020.06.10 13:43
Aha. I to śląski układ polityków i biznesmenów zarządzał ABW i to on naradzał się z premierem Kaczyńskim w sprawie tej hucpy?
Dell2020.06.10 17:19
Nie łżyj. Nie szczuj.
Maria Blaszczyk2020.06.11 0:39
Eeeee. Sam premier Kaczyński przyznał, że takie spotkanie miało miejsce. No a szefem ABW w tamtym czasie, jak łatwo sprawdzić, był pan Bogdan Święczkowski. https://www.bankier.pl/wiadomosc/Premier-Kaczynski-o-sterowanie-Wiadomosciami-podejrzewalbym-Tuska-1631076.html
anonim2020.06.10 21:11
Układ polityków i biznesmenów wytłumaczył Blidzie dosadnie, co się stanie z nią i jej rodziną, jeśli pęknie w śledztwie. Że mury aresztu jej nie ochronią. No, ale to nie wina ABW. Ty w ogóle nie rozumujesz analitycznie. Nie wiesz co mafia robi ze swoimi "byłymi"? Może ci link do filmu wysłać, jak to się robi w Chicago? Więc, jakby Blida nie była taka zestrachana, i zrobiła to co chciała zrobić, ale dobrze, to zamiast do aresztu trafiłaby do szpitala.
Urszula2020.06.10 17:38
Bo ty tam, głupku, w tej łazience byłeś i stałeś obok Blidy i policjantki. I jesteś świetnie zorientowany. Nie pierdziel farmazonów jak znasz opowieści tylko jednej, pisdzielskiej strony, która zawsze kłamała. Na prośbę tych biznesmenów ABW wtargnęło rano do mieszkania Blidy i wtedy ona się postrzeliła? Takie bzdety możesz pisać do pisdzielców.
anonim2020.06.10 21:05
ABW przyszło brać Blidę, bo były grube wałki na ciężki szmal, i podejrzewano ją o udział albo wiedzę (moim zdaniem słusznie) Ale Blida nie zabiła się ze strachu przed ABW, tylko ze strachu przed swoimi "wspólnikami". Za dużo wiedziała, a takich ludzi trafia samobójstwo w celach monitorowanych 24/7
AAAA2020.06.10 13:00
Najwięcej o ubeckich metodach wiedzą oczywiście ubecy, którzy przyjmują kobiece imiona i szczują na prawicowych portalach.
Ramesses2020.06.10 12:12
Włamanie wykradzionym kluczem nadal jest włamaniem. Bardzo delikatnie się z nią obchodzili. Bardzo mi się nie podoba, że nie została potraktowana tak jak traktuje się 99% zatrzymywanych w Polsce (procedury wprowadzała PO) - na dzień dobry gleba, kilka kuksańców i wywleczenie za zakute na plecach dłonie. Tydzień by sińce jej schodziły. Potem kipisz w mieszkaniu i zabór wszelkich telefonów, komputerków i nośników. Z normalnymi ludźmi nikt się nie cacka i nie zostawia telefonu dziecku, no ale "opozycja" zawsze może liczyć na nieuzasadnione względy.
Maria Blaszczyk2020.06.10 13:16
No cóż, w artykule napisano, że włamania nie było i pojawia się sugestia, że ktoś tej pani pomagał. Czyli dał klucz, jak rozumiem. Więc chyba nie ze mną ta dyskusja. Ja się odniosłam to tezy postawionej w artykule, a konkretnie w lidzie: "Żadnego włamania do gablot nie było?" A Twojego upodobania do przemocy nie podzielam. Tak w ogóle. A w szczególności, bo co jeśli przypadkiem spotka to sąsiada, bo niekumata policja pomyli adres albo osobę o tym samy nazwisku, bo to dla policji bywa przeszkoda nie do przejścia albo kogoś, na kogo niesłusznie doniósł mąż kochanki?
katolicka kretynizacja polski 2020.06.10 11:39
Instruktor narciarstwa, handlarz bronią, sprzedawca oscypków, Pakistan... Brakuje jeszcze wśród tych osobistości bojownika ISIS, rydzyka i członka Ordo Iuris.
Tamil2020.06.10 12:31
Piszesz to co myślisz ? Czy pisanie odbywa się bez udziału myślenia ?
Bóg chroni Polskę- Duda człowiek sukcesu2020.06.10 11:36
dziękuję Szlachetny i Charyzmatyczny Ministrze Szumowski za to, że zaden lewak nie odłączył mnie od respiratora lub wydusił na rodzinie eutanazję w domu przeproiwadzoną przez członka rodziny
.2020.06.10 12:23
Od tego respiratora, co go Szumowski zamówił od handlarza bronią po 3x wyższej cenie?
Maria Blaszczyk2020.06.10 14:03
Oj tam, oj tam. Zamówił i przepłacił, ale to nic nie szkodzi, bo respiratorów nie ma. Póki co jest 50 sztuk. Zamówienie opiewa natomiast na 1,2 tys. respiratorów i 200 mln złotych. Więc nic się nie stało, co tam 50 respiratorów dla takiej potęgi.
Urszula2020.06.10 17:41
A skąd te respiratory? Bo producent nic o takim zamówieniu nie wie.
Urszula2020.06.10 11:35
Nie mogę sobie przypomnieć kto powiesił na szubienicy zdjęcia pięciu europosłów z PO. :D Czy Fronda też płakała z tego powodu? A może była choć oburzona?
Pała na PO2020.06.10 12:19
Szkoda,że tylko zdjęcia, a nie tych zdrajców i donosicieli. Niewielu by było takich co by się oburzało, albo po takich kanaliach płakało. Pan minister Szumowski w przeciwieństwie do tych zdrajców, troszczy się o zdrowie i życie Polaków i to wszystkich, a nie z jednej tylko opcji.
Tamil2020.06.10 12:23
Podpis : pamiętliwa Urszula. Ale czy ta pamięć nie jest wybiórcza. Co zrobili Europosłowie, że zasłużyli na takie upamiętnienie ? Pamiętasz Urszulo ?
Dam2020.06.10 14:41
Pojechali "donosić" do Brukseli? Tak jak Ojciec Rydzyk, Duda, Ziobro i ostatnio Jaki? Dziwne, że żaden z nich na tych szubienicach nie był.
AVA2020.06.10 12:56
Co innego oszczerstwa wobec uczciwego człowieka, a co innego piętnowanie zdrajców, którzy wysługują się obcym.
Maria Blaszczyk2020.06.10 13:39
No tak. Tymczasem ProteGO Safe, aplikacja z pompą zaprezentowana 9 czerwca przez ministra cyfryzacji Marka Zagórskiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego na twitterze robi furorę. Problem w tym, że wpisy pochodzą ze świeżo założonych kont, w dużej części należących do doktorów i profesorów. Problem w tym, że większość tych osób... nie istnieje. Nawet zdjęcia nie są prawdziwe, tylko są generowane. Taki to uczciwy człowiek z tego naszego ministra.
ladychapel2020.06.10 11:33
Polscy żołnierze ustawili punkt kontrolny na terenie Czech - tuż przed kapliczką, do której zabronili wstępu. Czeskie władze interweniowały w Warszawie. https://www.denik.cz/regiony/polska-armada-zakazala-pristup-k-ceske-kaplicce-20200606.html
Urszula2020.06.10 11:43
Pisdzielcom trza po polsku: "Do kuriozalnej sytuacji doszło na polsko-czeskiej granicy, która została ustanowiona na niewielkim potoku Troja. Po jej polskiej stronie znajduje się wieś Pielgrzymów (woj. opolskie, powiat głubczycki), a po czeskiej - Pelhrimovy. Tam, około 30 metrów od rzeki, stoi zabytkowa kapliczka, przy której - jak piszą czeskie media - turyści lubią się zatrzymywać, by zrobić zdjęcia. Ostatnio jednak mieli z tym problem. Polscy żołnierze początkowo strzegli zamkniętej z powodu pandemii koronawirusa granicy w Pielgrzymowie. Przeszli jednak przez most na rzece do czeskiej wsi. I - jak relacjonuje czeski portal Denik - ustawili punkt kontrolny tuż przed kaplicą i "z pistoletami maszynowymi" zabronili Czechom jej odwiedzania." A teraz wyobraźmy sobie, że to samo robi Bundeswehra: wkracza do polskiej wsi i pilnuje przed Polakami jakiegoś obiektu.
ktos2020.06.10 12:05
Bo Polski żołnierz ma większe prawo do kapliczki niż lewacki Czech. Polski żołnierz lubi sobie zwalić pod kapliczką.
Ramesses2020.06.10 12:14
Bundeswehra nie musi wkraczać do polskiej wsi. Rząd niemiecki ma prawo wydawania rozkazów jednostkom polskim za pośrednictwem samorządów.
anonim2020.06.10 12:01
Znam bardzo dobrze te tereny, mam w Czechach wielu znajomych i oni kpią z tej granicy z betonowymi zasiekami, z wojakami pod bronią. A teraz jeszcze bardziej bedą się Czesi z nas śmiali (oby tylko się śmiali). A przy okazji to ucierpią polscy wierni, bo to głównie Polacy urządzali po czeskiej stronie uroczystości religijne w tej kapliczce.
Dell2020.06.10 12:37
Poradnik manipulatora. Jeśli zauważasz informację stawiającą w niekorzystnym świetle "oświeconych" natychmiast zamieść "komentarz" odwracający uwagę od treści owej informacji. Postaraj się żeby to co zamieścisz wywoływało możliwie dużo emocji. W tym celu dołącz obelżywe opinie o wyborcach PiS-u.
spieprzaj dziadu2020.06.10 11:33
bracie Stefana
Stefan2020.06.10 11:32
Podziękujmy za to że na ministrem zdrowia jest Pan Szumowski. To uczciwy i oddany ludziom człowiek. On ma ogromny autorytet w środowisku lekarskim.
les2020.06.10 12:22
walnij sie cegla w swoj kalfas,ciulu przyglupi.
oczywizda "w to nie wierzę"- Wicio PO##b2020.06.10 11:31
Michnik wzywam do natychmiastowej odpowiedzi - czy dałeś klucz do gablot
Artur2020.06.10 11:31
Opozycja ma jedynie kłamstwa, pomówienia i wulgaryzmy w zanadrzu. Żeby choć mieli jakiś program ekonomiczny, żeby choć trochę prawdy powiedzieli. No, ale jak Tusk prowadzi swoich zwolenników hasłem :" nie strasz nie strasz bo się zes...asz" to czego tu się można spodziewać?
Leszek 2020.06.10 11:31
Wariatow powinno trzymac sie w zamkniewciu. Chce bandyta uszkodzic ludziom zdrowie. Jak to sie ma do plakatu. Powinno raczej pisac ze. wedlug Lucyfera Szumowiny.
Tamil2020.06.10 12:34
Uszkodzić zdrowie ? Brakuje słów przy pisaniu komentarzy. Polecam najpierw poczytać o a później zabrać się za pisanie. Wcześniej włączyć mózg
AVA2020.06.10 12:54
Tak, wariatów trzeba trzymać w zamknięciu! I pozbawić ich dostępu do internetu, żeby nie wyrzygiwali oszczerstw na uczciwych ludzi.