22.05.19, 12:00(fot. twitter)

Frans Timmermans: Byłem ofiarą księdza-pedofila

– Mówię to jako ofiara pedofilii. Wybaczenie to jedna z najbardziej wyzwalających rzeczy, jakich doświadczyłem. Ale żeby tak się stało, sprawcy muszą przyznać się do winy i ponieść karę. A nie milczeć i być bezkarnymi – powiedział Frans Timmermans podczas wspólnej konferencji z Robertem Biedroniem.

Frans Timmermans złożył wizytę w Warszawię, by wesprzeć partię Roberta Biedronia.

 – Ja także byłem ofiarą księdza-pedofila. I chciałbym teraz powiedzieć to wszystkim ofiarom: nie wstydźcie się. To nie jest wasza wina. Nie zrobiliście niczego złego. To wy jesteście ofiarami – mówił Timmermans.

Jak przyznał,  sam jest katolikiem, ale “w Kościele nie ma miejsca na bezkarność”.

– Kościół katolicki jest moim kościołem. Wszystkie przypadki pedofilii muszą być dokładnie zbadane. Jeśli ktokolwiek dopuścił się zbrodni, jego miejsce jest w prokuraturze. Nie może być w nim miejsca na bezkarność – mówił wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej.

– Wiele krajów przez ostatnie 15 lat przechodziło to, co Polska teraz. Kościół potrzebuje prawdy i pojednania. Ale najpierw musi przyznać się do winy - powiedział, odnosząc się do filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich

bz/300polityka.pl

Komentarze

PRACOWNIK DO KADR2019.05.25 23:35
dwie fałszywe kreatury i łachudry
Zbyszek2019.05.23 8:50
Biedroń był księdzem ???
Arek2019.05.23 5:40
Frans Timmermans nie rozmieszaj nas, co jeszcze wymyślisz katoliku za dychę. Wszyscy byliście molestowanie i rozum wam odebralło. Uważaj na Biedronia bo ciebie zmolestuje.
violencja2019.05.22 23:47
Tinermas nienawidzi Polski i wszystko powie w sprzeciwie..
Jan Radziszewski2019.05.22 22:45
hassan i inne żydy na forum duny człowieczku na Zachodzie Europy nie ma PISu tam rządzi Masoneria sterowana przez żydowską org. ILLUMINATI tj Synagogę Szatana i to ona deprawuje młodych - bo Masoneria wysłała swoich zdeprawowanych Gey w organizacjach paramasońskich Np Rotary Lwy itp do seminariów KK aby zniszczyć KK od środka tzw V kolumna. NMP 1.09.2017 nr 763 Pragnę uświadomić was, że nie wszystkie zarządzenia wydawane w Kościele Świętym są dobre i zgodne z Wolą Boga. Działają w Kościele Świętym siły, które wielu z was dobrze zna. ++ + Knują, zmieniają prawdę na fałsz, zmieniają wiele w Kościele Mojego Boskiego Syna na złe. Tą organizacją jest masoneria i iluminaci wraz z organizacjami im pokrewnymi, a jest to kościół szatana Mojego odwiecznego wroga. Od pewnego czasu te organizacje przeniknęły do wnętrza Kościoła Świętego próbując zniszczyć go od środka, gdyż walka zewnętrzna nie przyniosła im zbyt wielu rezultatów. Od ponad stu lat posyłają oni swoich ludzi do seminariów duchownych, a uzyskawszy święcenia kapłańskie, pną się po szczeblach kariery do chwili, kiedy uzyskują sakrę biskupią, potem nominacje kardynalskie i od tej pory mogą swobodnie wcielać swoich ludzi do struktur Kościoła Świętego. W międzyczasie przy pomocy demonów ułożyli swój plan działania znany przez, wielu jako „mistrzowski plan zniszczenia Kościoła od wewnątrz”. Z początku działali po cichu, niepostrzeżenie. wcielając ten plan w życie. Mając już znaczne wpływy, posiadając wielu biskupów i kardynałów na swoich usługach, wykorzystali nadarzającą się okazję proponując swoje zmiany na Soborze Watykańskim II. Gro zmian demonicznych w kościele ukryli w dokumentach posoborowych. Demony modernizmu rozpoczęły powoli wprowadzanie zmian w Kościele Świętym, narzucając je z najwyższych stanowisk Kościelnych. Znacie wiele tych zmian, bo możecie obserwować je codziennie.
AN2019.05.22 22:29
Kanalie przyjeżdżają, żeby ingerować w wybory i zniszczyć Polskę. Chcą wsadzić tu swoje słupy, żeby Polską rządzić. Dla każdego rozsądnego Polaka kandydat poparty przez ten odstający kuper powinien być od razu zdyskwalifikowany.
gosc 2019.05.22 18:15
Teraz to kazdy nawet taki zbuk moze powiedziec co chce i nic mu za to nie grozi. Skandal!!
...2019.05.22 18:01
ja znam gościa którego chyba molestowali kaznodzieje TVN-u, ks Sówa, ks Łemański i ks Huramza
Jurand2019.05.22 17:12
Byłem czy jestem?
Tytus2019.05.22 17:10
No proszę - wszystko wyjaśniło się - ksiądz pewnie był Polakiem i głosował na PiS stąd niechęć Timmermansa do Polski i obecnego rządu. Niebawem będzie pewnie wysyp "ofiar", które ze szczegółami będą sobie przypominały, że 30 lat temu sam Jan Paweł II molestował je podczas pielgrzymki.
Maria Blaszczyk2019.05.22 19:57
Ksiądz był Amerykaninem, rzeczy wydarzyła się na początku lat 70-tych we Włoszech, a pan Timmermans opowiadał o tym już blisko 20 lat temu, kiedy Polska nie była nawet w Unii. A niechęć pana Timmermansa do polskiego rządu ma zupełnie inne podłoże.
Jacek2019.05.22 16:57
No tak. Kolejny wychowanek imperium kolonialnego poucza polaków. Niech jego ojczyzna odda to co ukradła krajom które wyzyskiwała . Niech zwróci dzieciom rodziców sprzedanych jako niewolników. Timi był molestowany , no przez kogo ,oczywiście przez księdza., i dlatego popiera zboczeńców. Znam księdza którego małolata z podstawówki oskarżyla o molestowanie. Zebrało się konsylium, pedagog szkolny , psycholog ,rodzice, wychowawca. Jak smarkatą przycisnęli to przyznała się ,że nie lubi księdza i postanowiła wraz z kilkoma osobami z klasy narobić mu problemów. Ot co. Timermans i jemu podobni biedronie kształtują takie kraje jak holandia, tak jak chce tego diabeł. Eutanazja, nie,koniecznie dobrowolna, prostytucja, narkotyki, zmiana płci dzieciom , niekoniecznie dobrowolna, itd. Panie wylej swoją świętą krew na nich wszystkich, w Twojej krwi jest uzdrowienie i uwolnienie.
michu2019.05.22 17:49
Oczywiście oszczerczyni pozostała bezkarna ;) . No bo nie można liczyć jako poważnej kary obniżenie sprawowanka albo wpisu do dzienniczka ;)
Jacek2019.05.23 20:19
Tak ją ukarali ,że dostała reprymede od rodziców
Maria Blaszczyk2019.05.22 20:00
A byłeś Ty kiedyś w tej Holandii? Bo brzmi to jak piekło na Ziemi, a jakoś opędzić się te potwory w ludzkiej skórze nie mogą od ludzi, w tym Polaków, którzy chcieliby w niej zamieszkać... Aha, a pan Timmermans żadnych zboczeńców nie popiera, coś Ci się pomyliło.
Jacek2019.05.23 20:17
No tak timmermans nie popiera zboczeń , a pedaraści nie są zboczeńcami. Do siedemdziesiątych lat XX wieku bylo to oficjalnie uznane za chorobe psyciczną, póź niej lobby pedarastów tak się umocniło , że zostalo to zmienione.
Arturo2019.05.22 16:53
Nieważne kto stoi za Biedroniem, dla ciebie jest ważne, żeby Biedroń nie stał za tobą
Arturo2019.05.22 16:14
musiał się przypodobać wyborcom wesołkom spod tęczowego sztandaru
Tom64asz2019.05.22 16:11
On jest ofiarą ale chyba pękniętej prezerwatywy .
JR2019.05.22 16:46
To jest pewne!
joanna2019.05.22 15:52
To dość żałosne, kiedy na użytek wyborów dokonuje się ekwilibrystyki burzącej pryncypia logiki! Homoseksualizm to - według tych panów i pań próbujących się załapać do Parlamentu Europejskiego (vide: p. Wielgus) - szczyt egzystencjalnych możliwości człowieka, a pedofilia to zło do potęgi ntej. Tak! pedofilia to wielka zbrodnia i krzywda wyrządzona dzieciom i dlatego nie można sobie z niej robić ani żartów, ani tym bardziej hasełek wyborczych. Przykłady: p. Wielgus, która twierdzi, że była ofiarą pedofilii, jest zarazem gorącą zwolenniczką uczenia dzieci zachowań seksualnych już w szkołach i przedszkolach. Ta sama pani Wielgus, która podobno została skrzywdzona przez księdza, dziwnym trafem w ogóle nie słyszała o czynach pedofilskich reżysera Polańskiego. Czyżby uważała, że są dwie pedofilie - dozwolona i niedozwolona? Zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to podobna "logika" pani poseł, jak z obroną przez nią zwierząt, które wcześniej sama wyrzuciła z domu do psiego przytułku. No i kolejny przykład - Timmermans, który wykonuje (wbrew prawu polskiemu i unijnemu!) czyjąś umowę-zlecenia na udział w kampanii Wiosny w Polsce. Widocznie uznał, że udział w "domówce" pana Biedronia i wyborcze obściskiwanie go przy pełnej sali nie zaimponowały Polakom w wystarczającej mierze, przypomniał sobie jeszcze jedno hasło wyborcze lewactwa: "jestem ofiarą księdza pedofila". Być może Wiosna wpadła na taki pomysł, że właśnie to hasło ZADZIAŁA. I w ten sposób, Szanowni Kuglarze, robiąc sobie żarciki z pedofilii, spowodujecie, że ludzie się z tym przestępstwem oswoją. CZY O TO WAM CHODZI ???
Maria Blaszczyk2019.05.22 19:55
No więc edukacja seksualna ma potencjał zmniejszenia zasięgu działalności pedofili - dlatego tyle srodowisk tak przeciwko temu protestuje. A od kiedy to przewodniczącemu jakiejś partii nie wolno prowadzić kampanii wyborczej tej partii??? Przeciwko jakiemu konkretnie prawu to jest?
nie dla marksizmu2019.05.22 15:01
Niedługo będzie więcej "ofiar" niż księży....Udało im sie oszustwo w USA ,próbuja teraz w Europie.
rybak2019.05.22 14:34
To mason. PRECZ!
src2019.05.22 14:34
On jest ofiarą ale swojej głupoty i politycznej poprawności.Zakłamana lewacka szuja!
herbaciarz2019.05.22 14:32
Nie wierzę temu polono-i katofobu ani słowa!Zwykły lewacki populista i eurokrata!
Sataniści prą naprzód: nekro.., kazirodztwo, kanib2019.05.22 14:26
Opętany, demoniczny Zachód. Toczą się przygotowania do legalizacji nekrofilii i kanibalizmu. Margarita Seidler. Publicystka Margarita Seidler ostrzega, że od talk-show zaczęło się przyznanie pewnych praw “mniejszościom” a następnie rozpoczęła się legalizacja sodomii i kazirodztwa na Zachodzie. Sataniści prą naprzód i teraz kolej na wprowadzenie nekrofilii i kanibalizmu. Masowe znikczemnienie i upodlenie Europejczyków doprowadziło do ich zwyrodnienia i obarczenia karą Bożą! UWAGA! Zaleca się włączenie tłumaczenia video za pomocą automatycznego translatora. https://www.youtube.com/watch?v=vi5pDKj50pg Wszystkie te paskudztwa są wprowadzane według technologii “okna Overtona”. W sieci możecie znaleźć informacje jak działa ta technologia, właśnie na przykładzie kanibalizmu. Na początku poruszają drażliwy, dla społeczeństwa, temat na poziomie talk-show, wiele o tym mówiąc, nawet z obrzydzeniem. Potem mówią, że zwolennicy jaiejkolwiek obrzydliwości są mniejszością, której praw trzeba bronić. W ostatecznym wyniku ta “mniejszość”, z jej obrzydliwością, zostaje zalegalizowana przez prawodawstwo. Tak rzecz się miała z sodomitami, teraz toczy się proces w kwestii legalizacji pedofilii i kazirodztwa. ✝
AN2019.05.22 22:38
To jest diabelski dwór! Ludzie opętani przez demony, którzy zatracili swoje człowieczeństwo. Rozsiewają zło, niszczą wszystko, co dobre. Trzeba błagać Boga o ratunek, nie widzę innego wyjścia.
Kazek2019.05.22 14:17
to się wyczuwa w wypowiedziach, tylko masło było zjełczałe.
Alojzy Cedzidło2019.05.22 14:15
Timmermans ofiara pedofila ...Ha ha ha ha ha ha ...Chociaż hmmm ,,możliwe ..Tylko jak on go , tego pedofila zmusił do pieszczot. Jeśli popatrzeć kogo najpierw odwiedził to na mur ksiądz jest ofiarą .
Maria Blaszczyk2019.05.22 14:53
Rzeczywiście, strasznie śmieszne. Boki zrywać, co za ubaw, zboczeniec zgwałcił 13-letniego chłopaka. i nie, to ksiądz go odebrał ze szkoły i zabrał do hotelu. I następnie, po kolejnych doniesieniach jeszcze trzech ofiar człowiek ów został usunięty ze stanu duchownego.
Dariusz2019.05.22 15:08
Naprawdę Pani/Pan nie rozumie,że molestowanie nie ma dla nich żadnego znaczenia i wydźwięku negatywnego.Jest to tylko pałka,którą w swej hipokryzji będą okładać wszystkich,aż do osiągnięcia swoich celów.Pedofilia jest w ich programie,jedynie ukryta pod innymi wyrazami.Pozdrawiam.
Maria Blaszczyk2019.05.22 15:42
Dla jakich "nich"? Serio uważa pan, że pan Timmermans, po latach od tego wydarzenia opowiadający o jego wciąż obecnych skutkach, uważa to za coś "bez wydżwięku negartywnego"? A niby pod jakimi słowami jest ukryta ta pedofilia?
Marian2019.05.22 15:44
Strasznego pecha maja 13 latki bo Polanski to tez z 13 nastka
anonim2019.05.22 18:30
A ofiara pedofila Polańskiego, ta dziewczynka też mała 13 lat. To jak z ta pedofilią, ksiądz zgwałcił Fransa, a czy Polański zgwałcił Samanthę, czy ''ona go sprowokowała'', no jak to ocenisz Mario mądra inaczej?
Maria Blaszczyk2019.05.22 19:53
Nie rozumiem, czemu zgwałcenie pana Timmermansa miałoby się wykluczać ze zgwałceniem pani Geimer?
Alojzy Cedzidło2019.05.23 23:13
Jak ja Panią ,pani Mario podziwiam . Chłop ze związku czeka , dzieci pewno głodne a Pani nic tylko pisze i pisze . Podziwiam ale trochę współczuję . Przez to zacharowanie, utraciła Pani zdolność logicznego rozumowania . Molestowany w młodości Timmermajster , przyjechał do Polski z własnej chęci Nie przyjecvzał do Kurii , na Plebanie szukać winnego . Przyjechał wprost do faceta , ktory nie ukrywa ,że woli chłopa do pieszczot niż dziewczyny W wieku i z wygladem to her. Timmerrmajster nikogo młodego ani księdza ani cywila nie skusi . To przyjechał do polityka , który szuka poparcia w Brukseli . I kto tu mniej logicznie mysli ja czy pani Maria kochana jak by powiedział poseł Szczerba ...
Dariusz2019.05.22 14:11
Biedny człowiek.Bardzo mu współczuję.Ciekawe czy tak samo dobrze pamięta datę gdy rozstał się z rozumem i uczciwością ?
Czytelnik2019.05.22 14:02
Byl ofiara ksedza pedofila ?.....to niech spie....a do swojego kraju tam to oznajmiac do swoich ksiezy do swoich obywateli ...nie robi tu borute !!!!
Maria Blaszczyk2019.05.22 14:14
Ale to akurat nie było w "jego" kraju, tylko we Włoszech. I oznajmiał to już wiele lat temu. A sprawca, po wykorzystaniu kilku kolejnych ofiar, został usunięty ze stanu duchownego.
hm2019.05.22 13:59
teraz będzie w dobrym tonie powiedzieć że było się molestowanym
Dariusz2019.05.22 14:13
Bez tego nie masz szans dostać się na salony.Wszystko przebije ten ,który oznajmi ,że był molestowany przez papieża.Nobel z molestowania zapewniony.
Anon2019.05.22 13:59
I jak tam frondziaki? Sprawa się rypła
Polak Ateista Durny Gej2019.05.22 13:45
Biedroń na premiera Timmermans na prezydenta! zdelegalizowac heteroseksualizm!
Alojzy Cedzidło2019.05.22 14:21
Tak jest ! Słusznie . Przy okazji kastrować homosiów . Aleś Pan głupi . Bez hetero wyginiecie. No chyba ,że technika pójdzie tak daleko ,że pan Biedroń może być ,, zaciążowany ,, Jak kangur , co to nosi potomków torbie .
Krystyna Paw2019.05.22 18:40
Uwaga! Faszystowski konfederata!
AN2019.05.22 22:32
To żart oczywiście! Oni obydwaj nadają się tylko do cyrku.
100% racji2019.05.22 13:34
... czy taka WRZUTA nam pomoże ? ... śmieje się tak po czy przed wyznaniem FRANSA ?
Agnieszka2019.05.22 13:31
A nie ofiarą pana Kaczyńskiego i PiS-u? No bo na to chyba jest największe zapotrzebowanie... I Timmermans katolikiem - ze swoimi lewackimi poglądami i działaniami? A w dodatku zatroskanymi o "swój" Kościół, który chce zniszczyć razem z religią, wspierając wszystko, co popaprane? Az tak ma nas za idiotów?
man woman albo gender 2019.05.22 13:13
Pewnie zaraz powiecie, że to wina "lewactwa".
Dariusz2019.05.22 14:15
Nie .To wina braku elementarnej przyzwoitości.
ivonn2019.05.22 13:06
Nic nie rozumiem. Był molestowany przez homoseksualistę i popiera LGBT ?
man woman albo gender 2019.05.22 13:14
Nie każdy pedofil jest homoseksualistą. Ksiądz Michał M., znany raczej jako "ksiądz z Tylawy" prowadzi co piątek różaniec w Radiu Maryja - ustaliło "Czarno na Białym". Duchowny nie czuje się winny, choć w 2004 roku został skazany za molestowanie sześciu dziewczynek. Ofiary teraz opowiadają: - Brał na kolana, ściskał, aż się trząsł. Tak mocno przytulał, że aż się trząsł.
Jahu2019.05.22 13:21
Jeśli został skazany to chyba swoje odsiedział,więc o co ci chodzi?
man woman albo gender2019.05.22 13:26
O to, że heteroseksualny pedofil po tym jak odsiedzi swoje nadal pozostaje heteroseksualnym pedofilem.
Jahu2019.05.22 13:35
no popatrz a taki Polański nie odsiedział i według lewactwa podobno nie jest pedofilem. Ks. nie został skazany na karę śmierci, odsiedział swoje i jeśli nie masz nowych zarzutów to twoje farmazony zachowaj dla siebie.
Maria Blaszczyk2019.05.22 14:48
Przecież ksiądz z Tylawy dostał wyrok w zawieszeniu, w końcu pakowanie malutkim dziewczynkom paluchów do wagin i penetrowanie im ust językiem to nic takiego. A obecnie pracuje w Radio Maryja, bo własicwie czemu nie.
Jahu2019.05.22 15:36
to jak dostał w zawieszeniu to go mieli powiesić? bo nie rozumiem, wyrok w zawieszeniu to nie wyrok? został osądzony wyrok się uprawomocnił więc w czym problem? łamie jakieś prawo czy nie bo jak nie to bijecie swoją piane hipokryzji.
Maria Blaszczyk2019.05.22 15:44
W śmieszności tego wyroku. Że możesz zniszczyć życie parunastu osobom, a nie ponieść z tego tytułu żadnych konsekwencji.
Jahu2019.05.22 16:01
To pretensje do nadzwyczajnej kasty proszę mieć..a swoją drogą jak Pis zaostrza kary to co PoKo robi? wychodzi.. i jeszcze jedno skoro wyrok był tylko w zawieszeniu to może czyny których się dopuścił nie były takie jakbyście chcieli mu przypisać he?
Maria Blaszczyk2019.05.22 20:20
Nie zaostrza, nie zaostrza, tylko próbuje łagodzić (np. za przestępstwo, o które najprawdopodobniej zostanie oskarżony pan marszałek Kuchciński, próbowali w ogóle znieść, proszę sobie sprawdzić, wersja z 15 maja http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=47C31013B347E2A3C12583FA00688D9A ). Do tego nie o to chodzi, by zaostrzać, tylko by łapać i stosować te, które są
Jahu2019.05.22 21:01
Puknij się w główkę.. wy jesteście normalni?czytacie te wasze ogłupiacze i potem opowiadacie brednie.. jeśli nie chodzi o to by zaostrzać tylko łapać to co jęczysz powyżej,że ks. dostał w zawieszeniu..
Maria Blaszczyk2019.05.22 23:27
Oficjalna strona polskiego Sejmu to ogłupiacz??? No a ksiądz z Tylawy nie dostał wyroku w zawieszeniu dlatego, ze nie było można go zakmknąć. Tylko dlatego, ze ANI JEDEN CHOLERNY PEDOFIL W SUTANNIE nie dostał jeszcze maksymalnego możliwego wyroku. To nie wina prawa, tylko tego, ze księży traktuje się inaczej (tak, jest to wina sędziów). Ale ani ten facet, co porwał dziewczynkę, więził przez parenaście miesięcy, gwałcąc, katując i zmuszając do przerwania ciąży, ani ten gostek z Legionowa, co zgwałcił 12 małych dziewczynek, ani ksiądz G., co gwałcił i nagrywał na Dominikanie - żaden nie dostał maksymalnego możliwego wyroku. A cały ten zabieg z zaostrzeniem mało że nie doprowadził do wypuszczenia dużej grupy zboczeńcow przez usunięcie tego punktu - a celem było, jak można domniemywać, ochronienie pana marszałka Kuchcieńskiego. To Cię nie wkurza?
OLI2019.05.22 13:30
Cyt.: ,,Nie każdy pedofil jest homoseksualistą." Robi się coraz ciekawiej. Jeśli by go molestował ksiądz hetero... to : czyżby Timmermans w dzieciństwie był śliczną różową blondyneczką z dołeczkami w policzkach?
Krzysz2019.05.22 13:17
Czy pedofil molestujący 7-letnią dziewczynkę do też homoseksualista? Są pedofile heteroseksualni, pedofile homoseksualni i pedofile bi. Propaganda przypisująca pedofilię LGBT jest żałosna. Co innego kiedy dwie dorosłe osoby tej samej płaci podejmują świadomą decyzję o współżyciu, kiedy są świadome swojej seksualności i w ten sposób nie krzywdzą nikogo, a co innego kiedy np. ksiądz bałamuci nieświadome swojej seksualności, nie potrafiące decydować o sobie dziecko.
Maria Blaszczyk2019.05.22 14:58
No rzeczywiście... Mnie się zdarzało być molestowaną przez mężczyzn - a nawet żyję w związku z mężczyzną. nie wiem, czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, ale ojciec moich dzieci nie odpowiada za s..syna, który mi łapy pakował, gdzie nie trzeba. Podobnie jak fakt, że np. miałam w podstawówce sadystyczną wychowawczynię nie oznacza, że nie wspieram nauczycieli w walce o godne warunki pracy - choć tamta baba powinna siedzieć. (aha, i nie wiemy, czy przez homoseksualistę, to mógł być pedofil - skąd wiesz? albo po prostu facet, co uważał, że mu się należało
anonim2019.05.23 11:13
Ci co cię molestowali nie znali języka polskiego, bo jakby czytali co ty wypisujesz i wiedzieli co siedzi w twojej głowie, to by im się odechciało.
Alojzy Cedzidło2019.05.23 22:53
A co to ? Spowiedz komputerowa malestowanej . Rozgrzeszenie od partnera . A ten żwiazek pani Mario to takie ,życie dla użycia a dzieci to wypadek przy pracy ? . I w końcu czy to molestowanie to celowa , dla fabuły konfasbulacja ? Czy tez moze jeszcze zbyt wcześnie aby wywalczyć w oparciu tylko o zeznanie , odpowiedznią ,,rekompensatę A trak prywatnie to takie ,,molestowane ' , które przez trzydzieśvci klat ukrywały wiedze o pedale , powinny być ukarane . Bo posiadanie wiedzy o przstępstwie i nie zgłoszenie jej, tej wiedzy odpowiedniej władzy , zgodnoe z KK jest współudziałem w przstępstwie. A rzekoma trauma to pic na wode .
Marian2019.05.22 12:49
Co ten wieprz pier...dli
biszkopt2019.05.22 12:49
Czy nie ma w Polsce kilku odważnych zeby to scierwo pedalskie pognac
Alojzy Cedzidło2019.05.22 14:37
A niby jak ? My wygonimy a Biedroń zaprosi , bo jak mu nie pozwolimy to Bruksela zaraz jaki artykuł na nas wymyśli . Tusek o to zadba . Zawsze tez się znajdzie jaka ,,postępowa " wyższa uczelnia i zaprosi
Stanislaw2019.05.22 12:43
A ja byłem uprowadzony w przestępczym celu przez takiego jak Ty, Fransie!
Jahu2019.05.22 12:43
i miałem 56 lat i siedziałem sparaliżowany strachem a ks. głaskał mi worek..
Krystyna Paw2019.05.22 18:39
nie wolno śmiać się z tej sprawy PiSowy wyznawco
anonim2019.05.23 11:09
A kto powiedział że nie wolno, zakaż mi jak potrafisz.
Adam2019.05.22 12:40
Dlatego ma taki wypięty kuperek
JR2019.05.22 16:38
Chyba przećwiczył go.
pat2019.05.22 12:30
Najbardziej skrzywdzony przez własną rodzinę, która wyhodowała takie antypolskie zielsko.
michu2019.05.22 12:29
Ciekawe jakby zareagował jakby ktoś zaproponował (oczywiście takich odważnych nie ma, ale tak teoretycznie) rozliczenie zbrodniarzy realnego socjalizmu, funkcjonariuszy systemu??
hassan2019.05.22 12:27
zapominal dodac ze ten ksiadz byl z PISU
Jan Radziszewski2019.05.22 18:01
duny człowieczku na Zachodzie Europy nie ma PISu tam rządzi Masoneria sterowana przez żydowskich ILLUMINATI tj Synagogę Szatana i to ona deprawuje młodych - bo Masoneria wysłała swoich Gey do seminariów KK aby zniszczyć KK od środka tzw V kolumna.
Bebik2019.05.22 12:26
Uważam, że to jest stek kłamstw.
Bebik2019.05.22 12:24
Uważam, ze za stek kłamstw.
JR2019.05.22 12:23
No i ofiarą pozostał do dziś!
Tomasz2019.05.22 12:19
Jest katolikiem i przyjechał wspierać partię Biedronia? Przecież do jest sprzeczne z nauką kościoła, Jezus mówił, że nie każdy kto mówi mi Panie, wejdzie do królestwa. Czasy zamętu i tyle. [email protected]
Maria Blaszczyk2019.05.22 14:08
To jest sprzeczne a nauką polskiego kościoła, być może (choć osobiście znam rozsądnych i życzliwych ludziom polskich duchownych, więc nawet chyba nie całego). Ale świat, wbrew pozorom, na Polsce się nie kończy. Gdzie indziej jest inaczej. Np. katolicy rozumieją, że politycy pracują dla ogółu obywateli - czyli że nie można ludziom narzucać własnej religii. Na tym polega np. szariat - że reguły religijne mają stać się ogólnie obowiązujące, czyż nie? Dlatego król Baldwin z Belgii abdykował na dwa dni. Więc nie przykładajmy polskich miar, wyznaczanych przez katolickich integrystów do polityki w ogóle, bo to bez sensu.
Stanislaw2019.05.22 14:28
A nie pytacie się co Pan Bóg na to? Co dekalog na to? Co zdrowy i normalny rozum na to?
Maria Blaszczyk2019.05.22 15:06
Ale który bóg? Który dekalog? Czyj zdrowy i normalny rozum?
anonim2019.05.22 18:09
No na pewno nie twój ''zdrowy i normalny rozum'', bo ty jesteś chora z nienawiści do katolików.
Maria Blaszczyk2019.05.22 19:45
Ależ skąd. Zupełnie zdrowa jestem. I z tą nienawiścią to jakaś projekcja, czy co? Wiele bliskich mi osób jest katolikami. I lubię pana Timmermansa.
Alojzy Cedzidło2019.05.22 14:29
A może by tak pani Mario ,, prasnąć " jakąś rozprawkę o naturze i prawie naturalnym na którym oparta jest nauka kościoła. ?
Maria Blaszczyk2019.05.22 15:07
Ale ja się nie zajmuje bajkopisarstwem. Jestem osobą przyziemną i konkretną.
rybak2019.05.22 15:18
Bajkopisarstwo... Pycha i przemądrzałość bije od tej wypowiedzi.
Alojzy Cedzidło2019.05.22 15:44
A to checa . Prawo naturalne to bajkopisarstwo.... Z tą przyziemnością coś nie tak . a konkretnością to wcale...
Alojzy Cedzidło2019.05.22 15:51
Tak se pomyślałrm i zapytam . To pewo Pani wierzy ,że dzieci to bocian ....? Bo przecięż pan Biedroń na ciążę naturalna nie liczy?
Maria Blaszczyk2019.05.22 19:51
No a cóżby innego? To tylko śmieszna nazwa, którą katolicy określają przykazania swojej religii. Jak żyd nie może nacisnąć guzika w windzie w sobotę - to się nie zasłania "prawem naturalnym". Jak muzułmanin nie je w Ramadan - to nie je i nie zrzuca tego na naturę. Jak katolikowi nie wolno uprawiać większości rodzajów seksu - to nazywa to "prawem naturalnym". Choć wszystkie te zakazane rodzaje w naturze istnieją i żaden lewak nie był potrzebny... Otóż nie wszystko na świecie, również w naturze, służy rozmnażaniu. A pan to sie tak rozmnaża od rana do wieczora, dzień w dzień, przez całe życie od momentu uzyskania dojrzałości płciowej? Czy jednak czasem robi pan inne rzeczy (w tym wiele sprzecznych, jak się wydaje, z prawem naturalnym, bo w naturze zupełnie nie występujących, chociażby używanie pisma wydaje się z nim sprzeczne, latanie samolotem, czy jedzenie czipsów)?
anonim2019.05.22 18:13
Alojzy, Maryśka kacapka-satanistka nie wie co to BÓG, ona zawsze z małej litery pisze to słowo. Kacapka to taki ''nie pies nie wydra'' samo to nie wie skąd jej ród, bo na pewno nie z Polski.
Maria Blaszczyk2019.05.22 20:50
Ojej, a po co to chamstwo? Piszę "bóg" małą literą, bo bogów jest multum. Podejrzewam, że jakby przyszło pisać Ci o Śiwie czy Thorze - też pisałbyś małą. Jest to rzeczownik pospolity, tak się składa. Natomiast jesli używam jego imienia - Jahwe - to piszę dużą. To proste i logiczne, prawda? I nie jestem satanistką. nie sądzę, by byt nazywany szatanem istniał czy może powinnam pisać "Szatanem"?/) A skąd mój ród - wiem. I jak najbardziej z Polski. Chociaż to bez znaczenia, nikt sobie przodków nie wybiera. Otóż mnóstwo Polaków, szczerych patriotów, nie wyznaje katolicyzmu, nie przepada za kościołem, a pochodzi z róznych miejsc. Ciekawe natomiast, skąd się biorą osoby mające silną potrzebę obrażać innych ludzi z powodu ich poglądów...
Tomasz2019.05.22 14:30
Moja wypowiedź dotyczyła osoby p. Timmermana, a nie ogółu. [email protected]
Wiara to skarb! 2019.05.22 14:40
Nie dość ,żeś Pani lewaczka to jeszcze ignorantka! Nauka Kościoła zawarta jest w Katechizmie, dogmatach wiary i tradycji. Opinia jakiegoś zgniłego niewierzącego klechy nie jest opinią Kościoła. Jeśli ma inne zdanie np. na temat aktów homoseksualnych niż katechizm to jego problem. Nie zmienia to w żaden sposób patrzenia na te sprawy Kościoła. Można sobie coś sądzić ale to nie znaczy ,że moje myślenie jest tożsame z nauką wiary katolickiej!
Maria Blaszczyk2019.05.22 15:40
Ojojojoj. To zostałam zmiażdżona... zaorana... Ale chyba jednak nie. Otóż nauka koscioła ulegała wielokrotnie zmianom. Samo rozumienie "tradycji" zmieniło się diametralnie. Konstytucja Dei Filius: "Nauka wiary, którą Bóg objawił, nie została bowiem dana jako wytwór filozofii, który dłaby się udoskonalać moca ludzkich umysłów, ale została przekazana Oblubienicy Chrystusa jako boży depozyt, by go wiernie strzegła i nieomylnie wyjasniała. Dlatego należy nieprzerwaine zachowywać takie znaczeniew świętych dogmatów, jakie raz określiła święta Matka Kościół, a od tego znaczenia nigdy nie można odejść pod pozorem lub w imię lepszego zrozumienia". Konstytucja "Dei Verbum": "Tradycja ta, wywodząca się od Apostołów, rozwija się w Kościele pod opieką Ducha Świętego; wzrasta bowiem zrozumienie tak rzeczy, jak słów przekazywanych, już to dzięki kontemplacji oraz dociekaniu wiernych, którzy ją rozważają w sercu swoim, już to dzięki głębokiemu doświadczalnemu pojmowaniu spraw duchowych, już znowu dzięki nauczaniu tych, którzy wraz z sukcesją biskupią otrzymali niezawodny charyzmat prawdy, albowiem kościół z biegiem wieków dąży stale do pełni Prawdy Bożej aż wypełnią sie w nim Słowa Boże. Tak więc Bóg, który niegdyś przemówił, rozmawia bez przerwy z Oblubienicą Swego Syna ukochanego" http://ptm.rel.pl/files/swii/142-dei-verbum.pdf http://biblia.deon.pl/PS/Wstep/KonstytucjaSWII.html No więc wobec faktu, ze ta "tradycja" to w ogóle raz jest o, a raz tamto, raz jest to depozyt, który został dany w PRZESZŁOSCI i należy go chronić. Kiedy indziej jest to jakaś prawda, która znajduje się w PRZYSZŁOŚCI i do której stale sie Oblubienica zbliża jako ten prezes. No więc przyznaję, że wobec takiego ni psa ni wydry mój umysł się poddaje. Tu nie chodzi o ocenę aktów homoseksualnych. Ja np. bardzo źle oceniam jedzenie mięsa. Każdy ma prawo każdy z tych aktów oceniać dowolnie. Ale to jeszcze nie znaczy, ze ma prawo to narzucac innym. Katolik może źle oceniać akty homoseksualne - ale nie znaczy to, że ma prawo z tego powodu odbierać innym praw. Bo oni nie są katolikami, a ta ocena ma sens tylko na gruncie tej konkretnej religii. Podobnie jak zakaz jedzenia mięsa w ten czy inny dzień - ja bym najchętniej zabroniła w każdy, kto inny - tylko w Wielki Piątek. Ale czemu jakiś protestant, ateista czy muzułmanin nieuznający jedzenia miesa za niewłaściwe, miałby się temu musieć podporządkować? A większość ludzi katolikami nie jest - co jest dość oczywistym faktem i potrzeba naprawdę niewielkiej ilości wiedzy, by tę prawdę odkryć już dziś.
michu2019.05.22 17:46
W sprawach istotnych zawsze nauka KK jest taka sama. Na tej samej zasadzie (nie wszyscy muszą się podporządkować) można wprowadzać wielożeństwo i np kradzież legalizować do jakichś rozmiarów wprowadzając termin lewaków "niska szkodliwość społeczna".
Alojzy Cedzidło2019.05.22 18:26
A ten naukowy wykład to z jakiej okazji? Z okazji spotkania Biedroń -Timmermans . Tylko,że oni o czym innym gwarzyli .
OLI2019.05.22 12:17
To był pedofil - sadysta, który lał kantem w łeb.
michu2019.05.22 12:17
Tego należało oczekiwać. Nikt chyba tak jak on nie potrafi się wkomponować w oczekiwania polskiej lewicy ;)
Maria Blaszczyk2019.05.22 14:16
Ciekawe, że przewidział te oczekiwania wiele lat temu, gdy o tym opowiadał jakieś 20 lat temu.... jeszcze przed wejsciem Polski do UE. Zdolny facet, nie ma co. https://www.nrc.nl/nieuws/2002/08/17/de-kerk-moet-schoon-schip-maken-7602206-a647320
michu2019.05.22 15:07
Rzeczywiście zdolny ;). Wcześnie planował karierę po lewej stronie, tam wszystko idzie szybciej ;). Uczy jak żyć. Jakby się 20 lat temu spotkał z jakimś ubekiem to chyba jednak dziś by się nie śmiał tak jak na zdjęciu, no ale on żył na zachodzie....;)
Maria Blaszczyk2019.05.22 15:45
Bo człowiek, który kiedyś spotkał ubeka, już nigdy się nie śmieje? Przykro mi, sama żadnego nie znam, ale już moi rodzice czy dziadkowie tak. Zupełnie normalnie śmiejący się ludzie.
michu2019.05.22 15:48
Nie wszyscy dali się przekonać ;). Nie wszyscy wsypywali i przyznawali się bez bicia ;)
polak2019.05.22 16:28
bo byli ubekami -zapomniałaś napisać i dlatego się śmiali
polak2019.05.22 16:30
bo byli ubekami zapomniałaś dopisać
Maria Blaszczyk2019.05.22 20:15
Nie, nie byli, moi rodzice to sie w ogóle już po likwidacji UB urodzili... A dziadek brał udział w Powstaniu, do tego UBecy mu ojca do więzienia wsadzili... więc chyba nie przepadał
anonim2019.05.22 18:05
Dziadkowie widzieli Ubeków patrząc w lustro, a rodzice patrząc na dziadków.
Maria Blaszczyk2019.05.22 20:16
No wiec nie wiem, kto Ci takich rewelacji naopowiadał, ale nie, to nieprawda.
Alojzy Cedzidło2019.05.22 18:15
A jak widzą Tuska to klękają .?
Maria Blaszczyk2019.05.22 20:17
Otóż nie. Skąd panu to przyszło do głowy?
Alojzy Cedzidło2019.05.22 22:29
Skąd ? Od Pani , pani Mario , od Pani .No bo tak . Dziadek , powstaniec ( warszawski?) , prześladowanu przez UB.. On czy jego ojciec ? . Rodzice urodzeni po likwidacji UB ( zamienił stryjek laseczkę na kijek). ...Więc nie przepadał ... Ale pociechę swoją wychowali na obrońcę tych co to w jednym szeregu z tymi co to Ojca dziadka do paki wsadzili i pamięć z IPN do kosza chca wrzucić . Noooo ..Stąd pani Mario , stąd ....Sama sie Pani pogubiła w tych uczonych wywodach.
Maria Blaszczyk2019.05.22 23:21
Siedział jego ojciec. Mój pradziadek. Ale teraz - nie wiem, o co panu chodzi, serio. Kogo broni mój ojciec? A pamięć z IPN... Ja juz pomijam dowcip zawarty w nazwaniu SB-eckich archiwów pamięcią narodową, dobry żart jest tymfa wart... Ale kto chce coś wyrzucać? I kto stoi w jednym szeregu z tymi, co mojego pradziadziusia zamknęli? I kogo niby broni mój tata???
Alojzy Cedzidło2019.05.23 22:33
No tak .... gadka do Władka a Władek w Wałbrzychu . Albo Ja nie winien, Maciek winien bo mnie drylać nie powinien. .To tak na ludowo o tej naszej dyskusji . A bardziej aktualnie (Schetyna ) ,,Jak dojdziemy do władzy to będziecie siedzieć . Lub : ,, Jak dojdziemy do wladzy to zlikwidujemy IPN , CBA itd. Czyli zatrzemy ślad po {PiS-e.