20.02.19, 17:02Zdj. screen TVN24

'GP': Spółka Birgfellnera powiązana z ludźmi Putina

"Gazeta Polska" ujawniła w swoim najnowszym numerze powiązania spólki "bohatera" cyklu artykułów "Gazety Wyborczej", austriackiego biznesmena, Geralda Birgfellnera z ludźmi... Władimira Putina.

"Mam nadzieję, że w tej sytuacji nasz kontrwywiad „wejdzie do gry”. Tu nie ma mowy, żeby tego nie zbadać"-skomentował w rozmowie z TVP Info naczelny tygodnika, Tomasz Sakiewicz. Jak przyznał dziennikarz, początkowo wydawało się, że "była to tylko awantura o pieniądze", wywołana przez człowieka, który chciał "naciągnąć". 

"(...) z nagrań ewidentnie wynika, że on nie miał podstaw, żeby żądać tak dużo pieniędzy. Kiedy okazało się, że nie oni mu nie zapłacą, a w każdym razie nie tyle ile on chce, albo proponują uczciwą drogę sądową, to wtedy nagrywa, a potem gdzieś tam ujawnia, w ramach nacisku, czy zemsty"- ocenił Sakiewicz. Naczelny "Gazety Polskiej" skomentował, że w świetle najnowszej publikacji tygodnika można zobaczyć "drugie dno" całej sprawy". Tomasz Sakiewicz stwierdził, że w tej sytuacji najważniejsze jest to, skąd w ogóle wziął się Birgfellner, a także- z kim robi interesy. Zwłaszcza ten ostatni wątek jest dość ciekawy... 

"Prześwietliliśmy jego życiorys, a przede wszystkim jego interesy. On prowadzi interesy na Cyprze. Nie jedna spółka prowadzi tam interesy, ale na Cyprze jest taki zwyczaj, że trzeba wynająć sekretarza dla takiej spółki, do zarządzania. Tym sekretarzem może być osoba prawna"- wskazał gość TVP Info. Jak mówił dalej Tomasz Sakiewicz, "GP" ustaliła, że osobą prawną jest... firma zarządzająca interesami Machmedowa, największego rosyjskiego oligarchy, właściciela giganta miedziowego. 

"Machmedow przyjaźnił się z kolei z niejakim Czernejem, który jest poszukiwany przez Interpol, a który sponsorował szpiegowskie spotkania, spotkania ludzi służb specjalnych - czyli z człowiekiem głęboko osadzonym wokół Putina"-zaznaczył naczelny tygodnika. Publicysta ocenia fakt, że "ta sama firma, w tym samym lokalu zarządza interesami pana Birgfellnera i pana Machmedowa" jako "zdumiewający". Jak dodał dziennikarz, interesujące są również powiązania firmy zarządzającej spółką Birgfellnera na Cyprze z "Panama Papers". 

Dla Sakiewicza najbardziej istotny jest jednak wątek powiązań z Rosją. Naczelny "Gazety Polskiej" wyraził nadzieję, że polski kontrwywiad "wejdzie do gry". 

"Mówimy jednak o otoczeniu lidera rządzącej partii, do którego próbował przez rodzinę przeniknąć człowiek mocno powiązany interesami z „państwem Putina”-zauważył gość TVP Info. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze

JanP2019.02.20 20:30
GP wkopała prezesa. Kto by się spodziewał, że prezes może robić interesy z Putinem? To nie może być prawdą, chyba...? Koniecznie kontrwywiad powinien dogłębnie prześledzić powiązania p.Sakiewicza, bo wszystkie nitki prowadzą do GP.
Stachu2019.02.20 20:24
Czyli Tomasz Piątek miał rację?
Auferetur Inferunt Insaniam2019.02.20 19:17
Napiszę to samo co inni, bo to powinno dotrzeć do frondziobandzi: Powyższe rewelacje GP dowodzą, że Kaczyński jest powiązany z ludźmi Putina. Jak można być tak głupim jak GP ???
ZdemaskowanyZdeszyfrowanyUjawnionySzpiegoagent2019.02.20 18:31
Czyli żoliborski konus chciał robić interesy z Putinem, który przecież ukrył się w toalecie samolotowej i nad Smoleńskiem zdetonował bombę baryczną, akurat wtedy, kiedy Lech Kaczyński chciał tam wejśc i w spokoju podumać, dlaczego Macierewicz z nim nie leci. No to jest rewelacyjne odkrycie Sakiewicza! Chyba Sakiewicz sam sobie wydrukuje i wręczy Dyplom Uznania na gali ku własnej czci.
Ewa2019.02.22 8:11
musisz iść do szkoły i nauczyć się czytania tekstu ze zrozumieniem bo logicznego myślenia już nikt ciebie nie nauczy bo inteligencję się dziedziczy
TS4PiS2019.02.20 18:22
Wniosek z powyższego, że poprzez Austriaka, Kaczyński jest/był powiązany z Putinem. Jakoś nie jestem zaskoczony.
Piotr Nowak2019.02.20 18:12
Wy jesteście nienormalni! hahahaha (▀̿Ĺ̯▀̿ ̿) Jeszcze się kampania wyborcza nie zaczęła a wy już -"wszystkie ręce na pokład"? ﴾͡๏̯͡๏﴿ O'RLY? braknie was.... Dobre.Zacne goowno frondo!
Jozin z Bazin2019.02.20 18:47
Mieszaniec a swoich odwiedziłeś ? w Tel Avivie ?
TS4PiS2019.02.20 18:52
Dużo w PiSie płacą za takie wpisy?
Piotr Nowak2019.02.20 19:20
Raczej nie sądzę... Dlatego Józek mieszka na bagnie... Może gdyby wykazał się elokwencją większą niż garstka kurzu - awansowałby z bagna na mokradło... No ale niestety... dureń :D :D :D
TS4PiS2019.02.20 19:43
Zrobiłeś mi dzień :)
Jozin z Bazin2019.02.20 18:04
To karygodne by tłumacz był w zażyłych stosunkach z osobą wątpliwą a może i powikłaną w różne GRU itp, tłumacz ma być bezstronny i tyle w temacie Marioli. To szukanie haka na JK bulwersuję już nawet przeciętnego Kazia z Pcimia Dolnego. GW dajcie se towarzysze spokój, mam nadzieję że was wyeksportują do Tel Aviv, do swoich poszli won z Polski mojej ziemi.
michu2019.02.20 18:03
Przecież gdyby była powiązana z kimś innym to nikt by o niej nie słyszał i nie byłoby afery ;)