14.09.21, 11:19fot. yt/tvp info

Granica z Białorusią. Zatrzymani kolejni migranci

Jak dowiadujemy się z komunikatu Straży Granicznej na granicy z Białorusią zostali zatrzymani kolejni migranci. Są to obywatele Iraku i Konga.

Tylko w ubiegłym tygodniu polscy pogranicznicy powstrzymali 249 nielegalnych prób przedostania się na terytorium Polski i zatrzymali 12 osób - byli to obywatele Iraku i Konga.

Jak podaje Straż Graniczna, pozostałe próby sforsowania polskiej granicy zostały udaremnione. Dodatkowi – jak informuje Straż Graniczna – zatrzymani zostali trzej cudzoziemcy - Syryjczyk z niemiecką karta pobytu, Tadżyk z posiadający polskie dokumenty pobytowe oraz i Gruzin. Pomagali oni w organizowaniu nielegalnego przekroczenia polskiej granicy państwowej.

- W poniedziałek 13.09 strażnicy graniczni odnotowali na granicy z 🇧🇾 249 prób nielegalnego przedostania się do naszego kraju. Zatrzymano 12 nielegalnych imigrantów: 11 ob. Iraku i ob. Konga. Pozostałe próby zostały udaremnione – czytamy na twitterowym profilu Straży Granicznej.

mp/twitter/straż graniczna

Komentarze

gość2021.09.18 8:55
Odstraszać - nie zatrzymywać!! Każdy zatrzymany już ląduje (dożywotnio?) w ośrodku na utrzymaniu polskiego podatnika! Więc wszelkie metody odstraszania - łącznie z minami hukowymi, polewaniem wodą, szczucie psami (na razie w kagańcach!) - nie dopuszczanie na teren Polski, ale nie zatrzymywanie!
Andrzej2021.09.17 13:07
dlaczego nie strzelacie z kul gumowych do ciapatego gxxówna.