01.03.14, 12:03Gazeta Wyborcza (fot. logo/archiwum)

"GW" wytropiła w szkole... plakat na Marsz Żołnierzy Wyklętych. Prawdziwy skandal!

Niezawodna „GW” wytropiła nawet więcej – lubelska szkoła, w której wisi zaproszenie na marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych to ta sama placówka, w której w stołówce wisi tablica, przypominająca o modlitwie przez jedzeniem. Na domiar złego, jednym z organizatorów pochodu jest Obóz Narodowo-Radykalny.

„Gazetę” o sprawie poinformował oburzony rodzic jednego z uczniów. „Szkoła powinna być apolityczna. A poza tym jest to typ ideologii, którego nie jestem w stanie w żaden sposób zaakceptować. Tym bardziej jeśli patronem tej szkoły jest Jan Paweł II, żadne takie nacjonalistyczne poglądy nie pasują do tego miejsca” – argumentował.

Pogromcy faszyzmu z Czerskiej postanowili upomnieć dyrektorkę szkoły, która tłumaczyła, że za bardzo nie zna ONR, a plakat powiesiła, bo przecież Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest ustanowiony przez Sejm. Kazali jej zapoznać się ze stroną internetową ONR, gdzie można przeczytać na przykład o eurosceptycznych poglądach organizacji.

Pani dyrektor nie dała się zbić z tropu i odpowiedziała: „Zerknęłam na stronę tej organizacji. To ruch społeczny, a nie partia polityczna. Poza tym intencją tego plakatu jest informacja o marszu upamiętniającym "żołnierzy wyklętych". Nie widzę żadnej swojej winy. To nie kwestia moich przekonań. Do niczego nie namawiam, nie zbieram żadnych podpisów, tylko informuję”.

Ale „GW” już wie, dlaczego dyrektorka jest nieugięta – w końcu uczy katechezy. I wszystko jasne - kato-faszyzm w pełnej krasie!

Beb/Gazeta.pl

Komentarze

anonim2014.03.1 12:23
ojej Gazeta Wyborcza przecież nienawidzi Polski a patriotyzm to siara co nie Michniku stary komuchu który uwielbiasz kłamać i zabijać?
anonim2014.03.1 12:44
Czy musimy przejmować się jakąś żydowską gazetką?
anonim2014.03.1 13:12
Gdyby to był marszhomoterrorystów to GW piałaby z zachwytu. Ale że to marsz porządnych ludzi to judo-lewacka gazeta robi aferę.
anonim2014.03.1 21:52
Re : Fasinnation - co się dziwisz? Przekręcanie i naginanie faktów, półprawdy, niedopowiedzenia - to typowa zagrywka wielu pseudo-dziennikarzy. to samo przecież robiła Trybuna Ludu za komuny i Urban. Zmieniła sie tylko orientacja - metody sa te same. A swoja droga to ten ONR nisko upadł skoro musi agitować w podstawówce. Co dalej - cmentarze? schroniska dla psów? ZOO?
anonim2014.03.3 8:57
G ó W no - pedonazizm