12.08.19, 21:10(fot. youtube)

Haniebne słowa ks. Wierzbickiego. Ks. Isakowicz - Zaleski: Gangrena będzie się rozszerzać

- Stawiam sobie pytanie, czy wszyscy biskupi w Polsce popierają arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, czy wszyscy są tego samego zdania, czy nie widzą, do jak wielkiej destrukcji i szkody prowadzi to naszą wspólnotę kościelną - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 ksiądz profesor Alfred Wierzbicki. Jak dodał, oczekiwałby od hierarchy "większej refleksji i słów przeprosin".

Według duchownego podział w Polsce się pogłębia. -

Te marsze wcale nie są takie pogodne. To, co się wydarzyło w Białymstoku, nie powinno być zignorowane. Myślę, że to jest ten właściwy kontekst odczytywania słów arcybiskupa Jędraszewskiego. Ja naprawdę się dziwię, jak można było coś takiego palnąć zaledwie 10 dni po Białymstoku - stwierdził

Jego zdaniem słowa biskupa Deca "to jest ta sama linia".

- To jest przejaw wojny kulturowej, to niestety także wpisuje się w kampanię wyborczą - ocenił.

- Już w trakcie wyborów do Parlamentu Europejskiego Jarosław Kaczyński znalazł sobie takiego przeciwnika, takiego wroga Polaków, wroga chrześcijan i ogłosił się obrońcą Kościoła. Mam wrażenie, że w tej chwili to jest dalszy ciąg tego - mówił.

Jak podkreślił, że rozumie "motywy, dla których biskupi chcą się przeciwstawić zmianom w prawodawstwie, ale nie może być tak, że jakiś cel uświęca środki".

- Przede wszystkim nie można nikogo obrażać, to się nie mieści w chrześcijaństwie - zaznaczył. 

Ksiądz Wierzbicki przyznał, że zgadza się z "tłumaczeniem, które podał arcybiskup Jędraszewski, że on nie miał zamiaru siać nienawiści, nie miał zamiaru nikogo obrażać".

- Nie jesteśmy w stanie zbadać jego intencji, intencja jest zawsze wewnętrzna. Nie tak dawno było wielkie oburzenie z powodu domalowania Matce Bożej aureoli tęczowej. Autorka mówiła, że ona też nie chciała profanować. Ale jednak jeśli ileś setek tysięcy ludzi mówi, że zostali tym obrażeni, to również podobną empatię powinien mieć arcybiskup Jędraszewski i uznać, że ludzie czują się obrażeni i krzyczą "nie jestem zarazą, jestem człowiekiem" - mówił.

- Ja bym oczekiwał od arcybiskupa Jędraszewskiego większej refleksji i słów przeprosin. Takie słowa naprawdę by wiele zrobiły - zaznaczył

Odniósł się także do zorganizowanego w niedzielę wiecu poparcia dla arcybiskupa Jędraszewskiego. Tłum wiernych przyszedł w sobotę przed okno papieskie w Krakowie, by modlić się i wyrazić dla niego swoje poparcie.

- Organizuje się poparcie dla arcybiskupa i słyszymy biskupów, którzy to popierają. Stawiam sobie pytanie, czy wszyscy biskupi w Polsce popierają arcybiskupa Jędraszewskiego, czy wszyscy są tego samego zdania, czy nie widzą, do jak wielkiej destrukcji i szkody prowadzi to naszą wspólnotę kościelną - mówił ksiądz profesor Alfred Wierzbicki.

 

bz/tvn24.pl

Komentarze

tadeusz2019.08.13 18:17
jak długo trzeba jeszcze czekać aby Episkopat Polski jasno określił swoje stanowisko w sprawie ks. abp. Jędraszewskiego. Zagraniczne Episkopaty już to uczyniły tylko w Polsce ciągle publikowane są ataki na Arcybiskupa Krakowskiego miast obrony wartości, o które upomina się ten odważny Hierarcha. Czy tak ma być spełniany testament duchowy Ojca Świętego Jana Pawła II? Jakie świadectwo dają "nasi" biskupi?
Bystry.2019.08.13 16:57
Myślę że ten ks.Wierzbicki nie jest Polakiem tak jak Lemański,Sowa,Gużyński, mają przybrane Polskie nazwiska a w sercu nienawiść do Polski i Polaków, obym się mylił.
heniek2019.08.13 15:35
wierzbicki do cywila
Eliza2019.08.13 13:58
Panie Wierzbicki, czy komuniści z PZPR, UBecja, to była czerwona zaraza czy ludzie...?
mundurowy2019.08.13 13:44
jaki to ksiądz to satanista łach Wierzbicki.
west2019.08.13 13:37
Coś mi zaświtało. Sprawdziłem. Okazało się, że moje przypuszczenia są słuszne. Ks. Wierzbicki jest profesorem KUL. Okazuje się, że to kolejny "postempowiec", który swoje pomysły stawia nad Ewangelią. Przykre to, że w tak zasłużonej dla Kościoła i Polski uczelni są ludzie o takiej postawie. O ile pamiętam, niedawno pisano o krytycznej wobec ks prof. Guza grupie naukowców KUL, która to grupa skrytykowała, ale nie podjęła wyzwania ks. prof. Guza do debaty...
Polak Ateista Dumny Gej 2019.08.13 11:08
Mam nową obsesję! Когда в жизни всё не так, Когда люде все не те.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 10:43
Okręgowa Inspekcja Pracy: w zwolnieniu pracownika IKEA nie ma nieprawidłowości Nowa informacja w sprawie mężczyzny grożącego gejom śmiercią Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie wydała za pośrednictwem rzecznika praw obywatelskim Adama Bodnara oświadczenie w sprawie homofobicznego byłego pracownika sklepu IKEA, zwolnionego za cytowanie fragmentów Biblii mówiących o karaniu gejów śmiercią. Stwierdzono, że w decyzji firmy nie doszukano się żadnych nieprawidłowości. Pojawiła się nowa informacja w sprawie byłego pracownika sklepu IKEA, który został zwolniony po tym, jak w odpowiedzi na artykuł antydyskryminacyjny zamieszczony w wewnętrznym intranecie firmy, napisał na Facebooku: "Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte mówi: 'Biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich'. A także: 'Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich'". W sprawie zwolnienia interweniował rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie nie wykryła nieprawidłowości, dlatego kolejnym krokiem będzie zbadanie zdarzenia przez sąd. Bodnar zajął się sprawą z urzędu, zwracając się do firmy IKEA o zajęcie oficjalnego stanowiska oraz przekazanie odpowiedniej dokumentacji. Okręgowa Inspekcja Pracy w Krakowie sprawdziła m.in. wewnętrzne regulacje firmy, takie jak Regulamin Pracy i Kodeks Postępowania Grupy IKEA, a także sprawdzono legalność zatrudnienia i zakres prawnej ochrony, bezpieczeństwa i higieny pracy. Kluczowe informacje w regulaminach firmy dotyczą m.in. wsparcia dla fundamentalnych praw wszystkich ludzi i braku akceptacji dla dyskryminacji. RPO wydał komunikat, w którym czytamy: "W odniesieniu do wypowiedzenia umowy z pracownikiem, którego dotyczy sprawa, stwierdzono, że 'podano w sposób szczegółowy przyczynę wypowiedzenia ze wskazaniem naruszonych przez pracownika przepisów prawa pracy, w tym regulaminów wewnętrznych'". https://queer.pl/news/203214/decyzja-okregowej-inspekcji-pracy-w-krakowie-w-sprawie-homofobicznego-pracownika-ikea
dz2019.08.13 8:38
Nie jesteście zarazą - jesteście zarażeni ! Jak ktoś zaraził się wirusem grypy, to nie jest grypą, tylko chorym na grypę i wtedy trzeba się izolować i leczyć a nie puszczać focha.
anonim2019.08.13 8:01
Chrystus mówi w Ewangelii, że nie ma w sobie nic z Szatana. Bóg obdarował człowieka rozumem i wolną wolą, pozostawia mu wybór. Szatan zniewala, stąd manipulacja, kłamstwo, obłuda, próba zawładnięcia emocjami, gra bez reguł, zasad.
lekarz2019.08.13 7:27
Czy ten księzulek wierzący inaczej podobnie jak guzyński sam nie należy do towarzystwa lgbtqi+? Czy czasami lepiej gdy kaplan milczy, niż pieprzy głupoty? A może jakiej służby mają go na swoim sznureczku> Czyżby kolejny obirek,polański,bartoś i rzesze wielu innych "elit" kaplańskich? Czyów profesorek nie wybiera się na "roczny urlop kapłański" dla podjęcia decyzji odnośnie wyboru dalszej drogi życiowej ?
anonim2019.08.13 6:50
Zastanawiam się tylko co łączy specjalistów z TVN(ideologiczne zaplecze PO), silny element kabalistyczny, z Tygodnikiem Powszechnym. Jak to się wszystko skończy?
anonim2019.08.13 6:16
Zastanawiam się tylko co może fascynować księdza w negowaniu prawa i porządku Stwórcy, wszak to czynią ideolodzy i rewolucjoniści, czyżby ukąszenie heglowskie?
anonim2019.08.13 5:45
A podstawowym obowiązkiem polityka danego kraju jest obrona wartości dla tego kraju i kultury zasadniczych, więc Pan Kaczyński nie robi rzeczy nadzwyczajnych, ale spełnia swoją powinność. Walka z tymi wartościami jest nienormalna i kto jak kto, ale ksiądz, powinien o tym wiedzieć! A że Lucyfera z Bogiem nie da się połączyć to pozostawiam Księdzu do udowodnienia!
anonim2019.08.13 5:36
W obronie Arcybiskupa stanęli również homoseksualiści, jakoś nie identyfikują się z ideologami i rewolucjonistami, tym gorzej świadczy to o księżach, którzy to czynią!
tadek2019.08.13 1:18
Dziekuje za cenzure moich wypowiedzi! Ojakie bledy wam chodzi? Prosze mi odpowiedziec, bo to jest zwykle chamstwo co robicie!
Hanna2019.08.13 0:30
A co ks. Wierzbicki na słowa Jezusa , które odczyta w przyszłą niedzielę?
lolek kremowka2019.08.12 23:50
Większość hierarchów polskiego KK tkwi mentalnie w czasach Wyszyńskiego
Helena2019.08.14 18:03
i dobrze, chwała Bogu
Mariusz Traczyk2019.08.12 22:57
Jeżeli ksiądz profesor (?) Wierzbicki nie rozróżnia potępienia IDEOLOGII promującej homoseksualizm od OSÓB dotkniętych homoseksualizmem, to jak odróżnia grzech (którego powinien nienawidzić) od osoby grzesznika (którego powinien kochać) ?!!! Ergo: jakim cudem został w ogóle profesorem? Ps. Uczciwi forumowicze - podpisujcie się swoim imieniem i nazwiskiem.
M2019.08.13 13:05
Osoby dotknięte homoseksualizmem? Mówisz też o osobach dotkniętych leworęcznością? Albo dotkniętych prawicowymi poglądami?
Wojtek Polak 2019.08.12 22:57
a to znowu kolejny kamingaut. czy hierarchia KK nie może uspokoić tego homolobbi. czy ''księża''popierający lgbt+ nie czytali Pisma Świętego. to może wam przypomnę Bóg mówi w Biblii o homoseksualiźmie, że jest to obrzydliwość (Kpł 18,22; 20,13), bezwstyd i zboczenie (Rz 1,27), bezeceństwo i zło (Sdz 19,23), grzech przeciwny naturze (Mdr 14,26; Rz 1,26), a ci którzy się takich czynów dopuszczają plugawią się (Kpł 18,24) i będą wyłączeni spośród swego ludu (Kpł 18,29), a będą ukarani śmiercią (Kpł 20,13) i nie posiądą Królestwa Bożego (1 Kor 6,9)…
Mirek2019.08.12 22:52
Polski Episkopat powinien wywalić na zbity pysk księży pedałów i byłby porządek . Tylko że to nie takie proste ponieważ wśród biskupów są zboczeńcy . Dlatego uważam że następny SOBÓR WATYKAŃSKI musi być wśród ludzi świeckich . To my ludzie świeccy Kościoła musimy wybrać swoich pasterzy .
Zbigniew2019.08.12 22:40
pan Alfred Wierzbicki...agent pederastów czy komuchów?
Olo2019.08.13 18:54
Nie wiecie kto to Wierzbicki? Żyd z urodzenia, pedał obrońca Michnika i ulubieniec "Filozofa". Postać ohydna w każdym calu.
Grzegorz z Domaradza2019.08.12 22:36
Może i dobrze że tacy tęczowi kapłani pokazują prawdziwą twarz. Niech przestaną oszukiwać siebie i innych. Ja w każdym razie już złamanego grosza na KUL jak będzie składka w kościele niedam. Niech tęczówki dają na tęczowych. Zobaczycie że szybciutko na chlebek braknie.
Beno2019.08.12 22:10
Biskupi w Polsce mają władzę i możność sprowadzania swoich kapłanów do lojalności i do tego, by postępowali i wypowiadali się w duchu tego, co obiecywali poprzez posłuszeństwo. Czas, by zaczęli coś z tymi krnąbrnymi i nieposłusznymi robić. Inaczej, jak stracą wiernych, jak nie będą wiarygodnymi świadkami Chrystusa, jak nie wezmą odpowiedzialnie swojej troski duszpasterskiej na poważnie, to za chwilę mogą być nie duszpasterzami (pasterzami dusz), ale pasterzami owiec na hali i można będzie powiedzieć za poetą: "miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur."
wuj2019.08.12 21:40
burdel w diecezji
Andrzej2019.08.12 21:35
Widzę że płatne trole już się uaktywniły. Myślą że i Księdzu Profesorowi zabronią głosu tak jak O Gużyńskiemu a wcześniej Lemańskiemu i Bonieckiemu ( gdy Rydzykowi nikt nie zabrania uprawiać politycznej korupcji) .
wiesław2019.08.12 21:23
alfred, a ty jeszcze brewiarz odmawiasz???bo czuć od ciebie swąd szatana
Grzegorz2019.08.12 21:37
Wiesław od Ciebie czuć swąd nieużywanego umysłu
teresa2019.08.12 22:29
Też, takie odczucie jak go słuchałam w tvn 24.
BosyKlerDoKatakumbMiędzySzczury2019.08.12 21:17
Kleruchy skaczą sobie do gardeł, bo rozpoczęły się irlandzkie porządki w Polsce. Wyeksmitujemy arcy-klero-pierdziochów ze złotych pałaców do zaszczurzonych katakumb! Stamtąd niech boso, bez limuzyn i lokajów ruszają ewangelizować kato-ciemnotę. Ciekawe, czy udzielą płaczliwych wywiadów, że Jezus ewangelizował jednak w sandałach, więc miał dużo łatwiej...
Marian2019.08.12 23:40
Wy juz mieliscie swoja szanse mordowaliscie kato-ciemnote i biskupow. To se ne vrati zalosny zboczencu.
Tomek 3.202019.08.12 21:16
Pan wierzbicki to typ z klanu sowy, walczaka i lemańskiego. Nie potrzeba jakiś zboczonych ideologi by zniszczyć Polskę. Wystarczą tacy pseudo-księżą. Boże chroń Polskę.
teresa2019.08.12 22:27
Akurat słuchałam go w tvn24 - i szok, że taki nazywa się księdzem i jeszcze naucza młodych. Po jego oczach widać, że egzorcyzmy mu potrzebne ......
anonim2019.08.12 21:16
Kościół to już od wieków bulgoczące szambo które raz po raz wypływa wylewając takie gwna jak jędraszewski,rydzyk itp. cuchnące kmioty!
slia2019.08.13 17:05
Hejka dzielnicowy dawno juz cie tu nie bylo spoko nie wkurzaj sie na darmo przeciez wiesz ze Najwyższy Bóg nie pozwoli z siebie drwic i wasze ukaszenia nie zmienia fakty ze On Zwyciezyl i bedzie krolowal na wieki
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 21:15
KOLEJNE MIASTO ZDOBYTE! 🏳️‍🌈 RELACJA MARSZU RÓWNOŚCI W PŁOCKU ------> https://www.youtube.com/watch?v=6uW-HxbXt-4
KDJ2019.08.12 21:21
Uważaj bo z podniecenia i napinania się dostaniesz żylaków odbytu i twój partner cię rzuci.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 22:05
nie projektuj na innych swoich osobistych doświadczeń życiowych, od tego jest lekarz a nie forum internetowe
CaminoCanis2019.08.13 8:15
Hi, hi. jeden piętnastolatek z krzyżem zatrzymał tęczowych zdobywców i dopiero policja pomogła ima dalej zdobywać miasto
J.P2019.08.13 9:03
A jeden człowiek-motyl rozwalił procesje Bożego Ciała w Łodzi. To tak samo fajne. Dodać hi hi ?
ada2019.08.13 9:32
Aleś naiwny! Zdobyte? Dobre:))) Nie znasz siły naszej modlitwy ani siły Najwyższego.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 21:15
Zaleski dołącza do grona biskupich gangren. Teolog prof. Stanisław Obirek krytycznie o biskupach: Idą na zderzenie czołowe z Franciszkiem. Zachowują się jak późny Breżniew. Pali im się pod nogami, imperium się wali, a oni jak gdyby nigdy nic idą w zaparte. Znaleźli sobie teraz wroga - LGBT, "nieprzyjaciela władzy" http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,25081963,obirek-krytycznie-o-biskupach-ida-na-zderzenie-czolowe-z-franciszkiem.html#s=BoxOpImg4
killpedryll2019.08.12 21:37
won cioto. zatkaj odbyt bo brązowe ci wylatuje z rowa.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 21:47
nie mierz cwelu innych własną miarką, jazda prać gacie z pasem startowym, jazda myć duupsko brudasie
killpedryll2019.08.12 21:49
cwelem to jesteś ty pederasto z rozepchaną kiszką stolcową. jak gadasz to capi ci goovvnem z japy parówo.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.12 22:03
jeśli ci coś capi to tylko cwelu z twojej mordy i posranej duupy
killpedryll2019.08.12 22:53
jak do mnie mówisz to wstań, goovvnojadzie w odbyt walony.
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.13 10:12
w odbyt to chciałbyś zapiąć swoją starą, która ci nie daje stąd te frustracje cwela
Alojzy Cedzidło 2019.08.13 20:27
Panie ,,Dumny itd" A co to jest ten CWEL . Pan to wie wszystko.To poganianie do mycia dużo o Panu mówi . A swojego penisa tez Pan myje po ,,pieszczotach " z ,,partnerem". No i ta wiedza świadczyła by o tym ,.że Pana wpisy to przemycane ,,utwory " z za krat .
Micha\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\2022019.08.12 22:16
Obirek autorytetem? Tragedia. On nie umiał poradzić sobie z sobą samym i chce być mentorem? Tragedia i tragiczne zarozumialstwo. Szczęść Boże!
Zbigniew2019.08.12 22:41
z czego jesteś dumny?
Jim2019.08.13 0:53
przez wyznawców "potwora spaghetti" Obirek może być uznawany teologiem, natomiast w rzeczywistości to przeciętny cudzołożnik, który porzucił kapłaństwo wiążąc się z żoną Izraelskiego dyplomaty
Papież Franciszek2019.08.13 1:00
“Lobbowanie na rzecz homoseksualizmu jest złem. Jeśli ktoś jest homoseksualistą, poszukuje Pana Boga, ma dobrą wolę, kimże ja jestem, aby go osądzać? Katechizm Kościoła Katolickiego wyjaśnia to tak pięknie, że tych osób nie należy z tego powodu marginalizować, powinny być włączone do społeczeństwa. Problemem nie jest posiadanie tej skłonności. Nie – musimy być braćmi. To jedna kwestia, inną jest natomiast lobbing, zarówno lobbing biznesowy, polityczny, czy lobbing masoński – tak wiele lobbowania. To jest dla mnie najpoważniejszy problem”
Alfred2019.08.13 18:08
Nie mógł byś się pedale w końcu zamknąć? Gorszy niż zwierzak!