17.03.15, 09:11

Janusz Korwin - Mikke mówi jak kremlowski renegat. ZOBACZ FILM!

Szokujące, a zarazem jakże korwinowskie tezy Janusza Korwin-Mikkego odnośnie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Kandydat na prezydenta Polski był gościem ukraińskiego programu „Szuster Live". Korwin na początku powiedział, że "z polskiego punktu widzenia istnienie niepodległej Ukrainy jest bardzo istotne, jednak nie ma większego znaczenia czy jest to Ukraina z Krymem, czy bez Krymu: "Jeśli większość mieszkańców Krymu opowiedziała się za przyłączeniem do Rosji, to jest to wybór demokratyczny (...) Taka Ukraina istniała dopóki Amerykanie nie dali 5 mld dolarów, aby zdestabilizować kraj" - powiedział Korwin. I dodał, że utrata Krymu, Doniecka i Ługańska przez Ukrainę to konsekwencja działań amerykańskich. Zapelował do Ukraińców, aby dostrzegli prawdziwe intencje Stanów Zjednoczonych, które pod przykrywką przyjaźni wykorzystują Ukraińców do walki z Rosją.

O strzelaniu do demonstrantów na Majdanie, Korwin powiedział, że zabójcami byli snjperzy z Europy Zachodniej a nie ludzie Janukowycza czy Putina. I powołał się niby na słowa estońskiego ministra spraw zagranicznych Urmasa Paeta. Według Korwina również zabójstwo Borysa Niemcowa to nie sprawka Putina, ale....:" Jest historia oficjalna, której uczy się w szkołach i jest historia tajna, o której się nie mówi. Możemy zastanawiać się kto stoi za śmiercią Borysa Niemcowa. W czyim interesie było to morderstwo? A może zrobili to Amerykanie, żeby zdestabilizować sytuację w Rosji? A może stoi za tym ktoś inny? Być może nigdy nie dowiemy się prawdy".

Słowa Korwin-Mikkego wywołały spore zamieszanie w studiu telewizyjnym. W łączeniu Skype litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkeviczius na pytanie prowadzącego co sądzi o poglądach kolegi stwierdził: „Jestem zaskoczony, skąd pan wziął tego kolegę?”.I dodał: "Mamy już Mołotowa, teraz Mołotow szuka swojego Ribbentropa. I z pewnością go znajdzie, ale nie zgodnie z prawem międzynarodowym, a zgodnie z prawem moskiewskim, którego nikt nie rozumie. Jeśli się temu nie przeciwstawimy, te procesy będą postępować dalej.”

Obecny w studio były prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, który zaznaczył, że "pozycja Unii Europejskiej jest obecnie słaba, Europa nie mówi jednym głosem, co po części jest efektem gry prowadzonej przez Putina. Poglądy Janusza Korwin - Mikkego to jeden z przykładów rozbicia Europy na frakcje". Z kolei Leonid Krawczuk, pierwszy prezydent niepodległej Ukrainy, powiedział o słowach Korwin-Mikkego : "Nie trzeba komentować słów człowieka, który nie wszystko rozumie i na swoje tezy nie przedstawia żadnych dowodów".

Janusz Korwin-Mikke mówił jak kremlowski renegat. Polscy wyborcy powinni wiedzieć, kim jest kandydat na prezydenta Polski Janusz Korwin-Mikke.

Philo

Źródło: newsweek.pl

Komentarze

anonim2015.03.17 10:16
Co jest prawda zatem? "Jest historia oficjalna, której uczy się w szkołach i jest historia tajna, o której się nie mówi" Sprzedaż lasów tajne , afery taśmowe tajne,sprzedaż majątku tajna , nie zlustrowane towarzystwo naukowe, sędziowskie , ...... To Korwin ma racje jeżeli nie mówi prawdy , to znaczy ze prawda jest skrywana przed społeczeństwem. I nie ma co mu wkładać takiej czapki.Młodzi i tak mu dadzą głos !!Jest dla nich gwarancja uczciwości.
anonim2015.03.17 10:22
a batalion ukrański nazywa się Dirlewanger. I co na to Fronda?
anonim2015.03.17 10:44
Korwin wie co mówi a pozostali to usraelskie pieski. Brawo Korwin!
anonim2015.03.17 10:48
Kaleczy ten rosyjski. :< Waszy drugi, hehe.
anonim2015.03.17 11:23
Ci co mają znaczenie robią za to "łaskę" wszystkim za darmochę.
anonim2015.03.17 12:57
"z polskiego punktu widzenia istnienie niepodległej Ukrainy jest bardzo istotne, jednak nie ma większego znaczenia czy jest to Ukraina z Krymem, czy bez Krymu" W którym miejscu Korwin powiedział nieprawdę? " (...) Ukraina istniała dopóki Amerykanie nie dali 5 mld dolarów, aby zdestabilizować kraj (...)" Kto opłacał majdan? Kto żywił, kto zapewniał środki opatrunkowe i wsparcie logistyczne? Kto finansuje organizacje "pozarządowe" na Ukrainie i nie tylko? W którym miejscu Korwin powiedział nieprawdę? "Zapelował do Ukraińców, aby dostrzegli prawdziwe intencje Stanów Zjednoczonych, które pod przykrywką przyjaźni wykorzystują Ukraińców do walki z Rosją." Rozumiem, że Ukraińców nikt nie wykorzystuje, a już na pewno nie wuj Sam? I cała sytuacja jest wbrew amerykańskim interesom? Rozumiem, że na każdej wojnie prawda umiera pierwsza, ale to nie nasza wojna i jeśli coś piszemy, starajmy się być obiektywni. "O strzelaniu do demonstrantów na Majdanie, Korwin powiedział, że zabójcami byli snjperzy z Europy Zachodniej a nie ludzie Janukowycza czy Putina" Nie wiem, czy Korwin powiedział, że strzelali snajperzy z zachodu, ale wiem, że do dzisiaj nie wyjaśniono sprawy zabójstw na Majdanie. BBC opublikowało wywiad ze snajperem (Ukraińcem), który bynajmniej nie na leżał do sił rządowych. Analiza dr Kaczanowskiego wskazuje, że strzały do demonstrantów padały z budynków kontrolowanych przez majdaniarzy. Dopóki ta sprawa nie zostanie wyjaśniona, to uprawnione są sugestie, że strzelali "zagraniczni" snajperzy, lub część snajperów była opłacana ze środków pochodzących z zachodu. Rozumiem, że w oczach redakcji każdy, kto podchodzi sceptycznie do banderowskiej Ukrainy, lub wskazuje na sprzeczności w oficjalnej narracji wydarzeń na Ukrainie jest "kremlowskim renegatem". Fronda relacjonując sytuację na Ukrainie, pisze jak banderowska gadzinówka. Twierdzenie IMO lepiej udokumentowane niż określanie Korwina "kremlowskim renegatem". Podchodźcie merytorycznie do jego wypowiedzi, a nie plujcie jadem i prymitywną propagandą.
anonim2015.03.17 14:28
Korwin to jeden z nielicznych, który jasno widzi i wyraźnie mówi to, czego inni nie chcą widzieć i słyszeć.
anonim2015.03.17 14:39
Policzmy się przy wyborach prezydenckich. My młodzi :) niedoświadczeni, oszołomy, elektorat przepływu od Leppera do Korwina, po prostu margines społeczny . ::::))))))))) Policzy się a lemingom zalecam pampersa.
anonim2015.03.17 17:47
Prrzychodzi taki czas, że niektórzy pokazują swoje prawdziwe oblicze. Dotyczy to Korwina i piszących tutaj pozytywne komentarze nt.jego wypowiedzi. Jak na zawołanie skrzyknęli się i jednym hurem dali głos obrońcy czekisty i rosyjskiego samodzierżawia.
anonim2015.03.17 18:29
Yea! Trzeba być na etacie, żeby ignorować fakt że jankesi wywieźli z biednej Ukrainy 42 tony złota - na co złorzeczył Poroszenko (Walcman, dwojga nazwisk). Zasadniczo dla Polski jest bardzo ważne, czy Ukraina jest naszym sojusznikiem, możliwie skonfilktowanym z Rosją no i nie za mocnym. Silna Ukraina zarządzana przez szwabów albo rusków to porażka na całego. I tak dalej... Sry, ale jak powiedział Marszałek: Wam ku­ry szczać pro­wadzić, a nie po­litykę ro­bić.
anonim2015.03.17 19:33
Ze znanych polityków to tylko Korwin zachował zdrowy rozsądek a całą resztę trzeba egzorcyzmować z demonów rusofobii
anonim2015.03.19 7:32
Najśmieszniejsze jest to, że nawet jak się podsłucha rozmowę graczy, a nawet ci się przyznają że mówili prawdę między sobą, to standardowa reakcją zawodowych kłamców jest rżnięcie głupa i kłamanie "nie ma dowodów". Jak to nie ma? Właśnie że są. A złoto to niby krasnoludki zajumały? No, tak, żaden trol jankeski nie odpisał co z tym złotem... żaden nie odpisał co z tymi komandosami z izraela...
anonim2015.03.19 16:32
Co takiego powiedział niesamowitego? :D