07.10.17, 13:05zdj. screen Youtube

Kaczyński: Naszym celem jest budowa silnego państwa

Prezes PiS, Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji Solidarnej Polski. To ugrupowanie, wraz z PiS i Polską Razem, tworzy Zjednoczoną Prawicę. 

"Dziękuję za zaproszenie na konwencję Solidarnej Polski. Musimy być razem, to znak, że się akceptujemy i lubimy"- powiedział na początku lider PiS. Polityk wskazywał na potrzebę jedności, która jest bardzo ważna "w tej wspólnej drodze ku naprawie Rzeczypospolitej".

"W 2015 r. rozpoczął się czas nowy w historii naszego kraju. Naszym zadaniem jest to, żeby ten czas trwał i przyniósł zmianę rzeczywistą".

Odnosząc się do piątkowego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą, Kaczyński wyraził prekonanie, że również w tej kwestii wszystko jest na dobrej drodze do przełamania impasu. 

"Do tego, żeby ten incydent się zakończył i zakończył się dobrze"- podkreślił.

Jarosław Kaczyński podziękował również ministrowi sprawiedliwości i zarazem liderowi Solidarnej Polski, Zbigniewowi Ziobrze, który w ocenie prezesa PiS "bardzo wiele robi", aby naprawić nasze silne i sprawne, choć "skomprymowane co do swoich funkcji" państwo. 

"Znakomicie działa, znakomicie prowadzi wielką część tego zadania, o którym tutaj mówię"-ocenił lider PiS. 

Kaczyński przypomniał, że Zjednoczona Prawica ma przed sobą cel, którego nie udało się zrealizować rządom po 1989 i 1990 r. 

"Musimy zbudować sprawne, silne państwo. To długa droga. Aby wygrywać kolejne wybory, trzeba być razem. Idziemy ku jednemu celowi"- podkreślił prezes PiS. Jak dodał Kaczyński, "Polskę psuto i niszczono w okresie komunizmu i okupacji, ale także w okresie III Rzeczypospolitej".

Konwencja Solidarnej Polski rozpoczęła się po godzinie 11. Jej tematem ma być m.in. reforma sądownictwa oraz podsumowanie tego, co udało się Zjednoczonej Prawicy zrobić w ciągu dwóch lat rządów. 

yenn/PAP, Fronda.pl