11.08.16, 09:15

Kanadyjczycy zastrzelili domniemanego terrorystę

W Kanadzie zastrzelono mężczyznę podejrzewanego o próbę zorganizowania zamachu terrorystycznego. 

Podczas akcji antyterrorystycznej w prowincji Ontario policja zastrzeliła mężczyznę stwarzającego potencjalne zagrożenie terrorystyczne – informują lokalne media.

Kanadyjska Królewska Konna Policja poinformowała jedynie, że była prowadzona akcja antyterrorystyczna przeciwko jednej osobie, a w opublikowanym komunikacie zaznaczono, że "podjęto działania mające zapewnić bezpieczeństwo publiczne".

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna umieścił w sieci nagranie wideo, w którym groził dokonaniem ataku "w dużym mieście".

Jak informują media, podejrzany to Aaron Driver, posługujący się również nazwiskiem Harun Abdurahman. Zatrzymano go 225 km od Toronto, w Strathoy, w prowincji Ontario. W ubiegłym roku zatrzymano go za otwarte wspieranie Państwa Islamskiego, swoje poparcie dla organizacji wyrażał w mediach społecznościowych, wówczas nie otrzymał jednak zarzutów. W lutym sąd nakazał mu dozór ograniczający możliwość poruszania się, a także wydał zakaz korzystania z mediów społecznościowych i komputera oraz utrzymywania kontaktów z Państwem Islamskim i podobnymi ugrupowaniami.

daug/telewizjarepublika.pl