15.02.15, 07:13Kard. Christoph Schönborn (fot. Wikipedia)

Kard. Schönborn o Watykanie: Nie ma katastrofy

Kard. Schönborn przypomniał, że dwa lata temu przed konklawe kardynałowie bardzo ostro ocenili stan Watykanu i domagali się zdecydowanych zmian. Nie ma jednak katastrofy, choć struktury rzeczywiście nie przystają do aktualnych potrzeb.

„Myślę, że dziś wszyscy już zrozumieliśmy, że Papież chce głębokiej reformy Kurii” – stwierdził arcybiskup Wiednia. „I wiemy, że nie brak mu siły, woli i wytrwałości, by taką reformę przeprowadzić. Chce ją przeprowadzić w wielkiej transparencji i kompetentnie. Dla mnie osobiście sprawozdania te były bardzo pokrzepiające. Odnoszę bowiem wrażenie, że wiele już zrobiono.

Jest oczywiste, że takie reformy zawsze napotykają na przeszkody, bo trzeba zmienić zwyczaje, niekiedy istniejące od stuleci. Widzimy jednakże, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, że postępuje się w sposób inteligentny, ostrożny i skuteczny” – dodał.

bjad/radio watykańskie

Komentarze

anonim2015.02.15 7:45
Czyli jest dobrze, a będzie jeszcze dobrzej :)
anonim2015.02.15 9:19
Kardynał Schönborn to wspaniały Książę Kościoła. Miałem okazję z nim porozmawiać podczas Kongrasu Miłosierdzia w Krakowie w 2011 roku. Ujmująca osobowość, erudycja, a u siebie w Austrii prawdziwy autorytet. Szkoda że konsekwentnie staje po drugiej stronie barykady. Swojego Ojca, jako wysokiej rangi funkcjonariusza masonerii austriackiej na pogrzebie pożegnał słowami: der Verstorbene „jetzt endgültig in den großen Orient eingegangen“ sei": "zmarły ostatecznie wszedł do (królestwa) Wielkiego Orientu". A teraz wsparł niemieckie poruszenie na synodzie: http://www.katholisches.info/2014/10/07/marx-deutsche-bischoefe-stehen-hinter-kasper-schoenborn-auch/. Tragiczna prawda o naszych czasach.....Jezu Ufam Tobie.
anonim2015.02.15 12:14
Austriacy są już i tak potępieni na wieki, jako współodpowiedzialni za hitleryzm i brak rozliczeń z niego do dzisiaj. To kraj skazany na piekło.
anonim2015.02.15 12:24
Romek_Atomek nie wiedziałem że jesteś Panem Bogiem-wiesz kto bedzie potepiony. Kolejny katolik ktory nie zna zasad wiary!!!!
anonim2015.02.15 21:43
Czyli .... wiele trzeba zmienić, by nic się nie zmieniło.