08.06.19, 07:35Fot. Daniel Vorndran via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Katedra Notre Dame powraca do życia! Za tydzień pierwsza Msza

Katedra Notre Dame powraca do życia. Za tydzień po raz pierwszy zostanie w niej odprawiona Eucharystia. Natomiast na dziedzińcu przed świątynią stanie czczona w katedrze figura Matki Bożej. Chodzi o to, by ludzie znów mogli się tu modlić – mówi rektor katedry.

Pierwsza Msza po pożarze zostanie odprawiona w przyszły weekend. Liturgia wspomina wtedy konsekrację katedry. Choć będziemy w małym gronie, chcemy w ten sposób zaznaczyć przed światem, że katedra jest dla chwały Boga – powiedział ks. Patrick Chauvet w wywiadzie dla tygodnika Famille Chretienne.

Przyznał on zarazem, że paryska diecezja zrezygnowała z pomysłu budowy tymczasowej katedry w okolicach Notre Dame. Powstanie jednak małe maryjne sanktuarium, w którego centrum będzie kamienna figura Matki Bożej, kopia wizerunku, który czczony jest w katedrze. Ważne jest, by ludzie mogli się tam modlić, zapalić świeczkę, złożyć bukiet kwiatów, a także skorzystać z posługi kapłana. W ten sposób Francuzi zobaczą, że Notre Dame żyje i w jakiś sposób jest otwarta, że Paryż nadal ma swoją katedrę.

Ks. Chauvet zaznaczył, że ze strony Kościoła wszystko jest już gotowe na otwarcie tego przykatedralnego miejsca kultu. Chciałbym, aby zostało otwarte już w przyszłym tygodniu. Czekamy jeszcze na zielone światło ze strony prefektury i policji, aż dziedziniec zostanie w pełni udostępniony dla ludzi – dodał rektor katedry Notre Dame.

 

Krzysztof Bronk – Watykan

 

vaticannews.va/pl


Komentarze

Polak Ateista Dumny Gej2019.06.11 14:34
Funkcjonariuszka TVPKorea, PiSowska szmata Holecka dostała małpiego rozumu na wizji. Zobaczcie jakie miny stroiła w wywiadzie z przedstawicielką opozycji. Kpina z widzów, kpina z pieniędzy podatników https://www.pudelek.pl/artykul/147687/danuta_holecka_kloci_sie_na_wizji_z_katarzyna_lubnauer_nie_jest_pani_wstyd_ze_pani_klamie/ Psychiatryczna analiza zachowania Holeckiej ---> https://natemat.pl/275487,mowa-ciala-danuty-holeckiej-klotnia-z-katarzyna-lubnauer-w-tvp-wywiad # poważny program publicystyczny😂😂 # telewizja publiczna😂😂😂😂
Ed2019.06.9 13:54
Kosciol nigdy nie zginie, patrz np: http://www.estanyzjednoczone.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=1999
JADWIGA2019.06.8 16:12
Chwała Bogu! NIECH BĘDZIE CHWAŁA I CZEŚĆ I DZIĘKCZYNIENIE! CHWAŁA I CZEŚC JEZUSOWI. CHWAŁA , NIECH BĘDZIE CHWAŁA. TAK, JEMU CHWAŁA I CZEŚĆ! TERAZ I ZAWSZE I NA WIEKI WIEKÓW . AMEN !
Kanty2019.06.8 11:05
Chwala Bogu Najwyzszemu!
anonim2019.06.8 8:27
Zwykły biznes a nie powrót do "życia"! Nabożeństwa w zdewastowanej świątyni lepiej działają na ludzi by dawali tzw.ofiary!
Jahu2019.06.8 8:38
No widzisz ludzie "biznesy" robią a ty całe życie dzielnicowym.
anonim2019.06.8 8:21
https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/grozne-zjawisko-po-pozarze-katedry-notre-dame/cvxl9yp
Hahaha wyrzucili ziemniakiewicza haha2019.06.8 8:08
Czy to prawda, że chcą otworzyć w środku noclegownie dla imigrantów z afryki?