11.09.21, 21:19fot. yt/tvp sport/tvnpl

Klepacka mocno odpowiada Stuhrowi: To za rządów PO łamano Prawa Człowieka

- Nie szczepimy się, nienawidzimy czarnych, Żydów i pedałów, nie chcemy pomagać innym, gardzimy nauką, sztuką, prawem. Mamy w dupie trójpodział władzy i wolne media. Po prostu nic, ale to nic nas to nie obchodzi. A cała reszta (mniejszość) może się z tym a) pogodzić, b)wyjechać, c) żyć w rozpaczy i depresji. To obecnie dla większości Polski nie ma zresztą właściwie żadnego znaczenia.
PS: Myślę, że wyjdziemy z UE. To nie jest dla nas miejsce

napisał po środowym meczu polskiej reprezentacji piłki nożnej z Anglikami w swoim pełnym dramatyzmu wpisie na Facebooku aktor i celebryta - głównie opozycji - Maciej Stuhr.

Swój wpis natomiast rozpoczął od narzekań na to, że:

- polscy kibice wygwizdali antyrasistowską akcję. Nie „nie poparli”. Wygwizdali. Przez pierwsze lata rządów PiS-u, pierwsze, drugie i trzecie afery, nepotyzmy, łamanie praw i norm, myślałem że to jakaś pomyłka, że suweren jest po prostu niedoinformowany i zaraz, jak wszystko wyjdzie na jaw, to się to musi rozlecieć.

Po licznych komentarzach, propozycji darmowego biletu do Hollywood dla Macieja Stuhra kolejną mocną odpowiedź na jago wpis umieściła w mediach społecznościowych także znana zawodniczka, reprezentantka polski oraz fanka piłki nożnej i Legii Warszawa, Zofia Klepacka.

- Panie Macieju...
To za rządów platformy łamano Prawa Człowieka, tak dla przypomnienia...słynna akcja ,,widelec'' Schetyny i Tuska...
Wielu moich kolegów zamknięto!
Niektórzy siedzieli parę lat za nim wyszli… - pisze Klepacka na Facebooku.

- A jeśli chodzi o Żydów to chyba Pan musi nadrobić lekcję historii....1000 lat w Polsce mieszkali....cała Europa nie była tak tolerancyjna, a jednak Polska przyjęła ich pod swoje skrzydło – kontynuuje sportsmenka.

- Przypomnę statki w czasie 2 Wojny Światowej....pływały tak z Żydami odbijając się od wielkich mocarstw...nikt nie wyciągnął ręki... - wyjaśnia dalej.

- Po raporcie Pileckiego jakoś też nikt się nie rzucił do pomocy...I Pan mówi że nie lubimy Żydów??? - pyta ironicznie Klepacka.

- A może tak przestać narzekać i zrobić coś dla swojej Ojczyzny? – kończy swój wpis reprezentantka Polski.

mp/facebook/maciej stuhr/zofia klepacka