09.10.20, 10:40Screenshot Youtube - The Catholic Tablet

Kolejny skandal finansowy z udziałem kardynała Becciu?

Nie umilkły jeszcze echa rewelacji o wysłaniu 700 tys. euro na konto w Australii, w co zamieszany miał być kardynał Angelo Becciu, były prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, a włoska gazeta „Corriere della Sera” donosi o kolejnym tajemniczym transferze pieniędzy. Tym razem chodzi o sumę ponad 500 tys. euro, którą wysłano do kobiety mieszkającej w Słowenii.

Corriere della Sera” twierdzi, że kardynał Becciu w ciągu czterech lat wysłał na konto, którego właścicielem jest pochodząca z Sardynii Cecilia Marogna, sumę ponad 500 tys. euro. Pieniądze zostały przelane w kilku ratach. Marogna zaprzecza, by łączyły ją z kardynałem Becciu jakieś niestosowne relacje. Jak powiedziała o rewelacjach: „To wszystko fałsz! Czy jestem kochanką kardynała? Absurd!”

Ta sama gazeta informuje jednocześnie, że Marogna prowadzi firmę na Słowenii, a pieniądze przekazywane na jej konto „z kont przypisywanych kard. Becciu” miały iść na misje humanitarne w Afryce i Azji. Sama Marogna mówi, że jest analitykiem sytuacji politycznej i ekspertem od spraw wywiadu. Jednak, jak relacjonuje portal „Church Militant”, „Corriere della Sera” twierdzi, że „spora część pieniędzy została zamiast tego wydana na nowe meble, ubrania i akcesoria dla Marogny”. Wśród zakupów znalazły się „drogie torebki, buty i luksusowe akcesoria, w tym wygodny skórzany fotel”.

Sama kobieta twierdzi natomiast, że nie wydała pieniędzy na przedmioty niezwiązane z jej pracą „konsultanta międzynarodowego”. Choć jednocześnie nie kwestionuje zakupu drogich torebek, które miały mieć związek z wykonywanym zawodem. Jak powiedziała, zajmuje się tworzeniem „sieci relacji w Afryce i na Bliskim Wschodzie, których celem jest chronienie nuncjatur i misji przed zagrożeniami środowiskowymi i komórkami terrorystycznymi”. Część z wydatków miały pomóc jej w budowaniu tych relacji.

Marogna tłumaczy także, że otwarła swoją firmę na Słowenii z „przyczyn geopolitycznych” i ponieważ spodziewała się, że kolejna „beczka prochu” będzie na Bałkanach. Miało to także pomóc w nawiązaniu relacji z Gruzją, Ukrainą, Serbią, Bośnią i Słowenią. Specjalistka twierdzi także, że rewelacje mediów są spowodowane tym, że dobrze wykonuje swoją pracę i „zawsze zachowuje dyskrecję i poufność”.

Brak faktur na sumy wysłane na jej konto Marogna wyjaśnia „nieortodoksyjnym sposobem” robienia biznesu przez agencje watykańskie. Jak twierdzi: „Watykańskie pieniądze nie są rozliczane. To zawsze są poufne transakcje”. Jednocześnie broni się mówiąc, że wykonała dla Watykanu zadanie w postaci „mapowania misji w najodleglejszych diecezjach”, co miało być pracą, której „Watykan nigdy wcześniej nie wykonał”.

W wypowiedzi Marogny pojawia się też sugestia, że także inni prowadzili podobne interesy, jak ona z kardynałem Becciu. Wcześniej portal „Fronda” informował o transferze 700 tys. euro na konto w Australii. Podejrzewa się, że pieniądze te miały pomóc w zdyskredytowaniu kardynała George’a Pella.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Aleksander2020.10.10 5:52
Biada temu przez kogo przychodzi zgorszenie!!!!
r2020.10.9 21:52
kłamcy i łajdacy pod szyldem Watykańskiej korporacji religii katolickiej - śmiecie od Jezusa wymiocin ani dobrzy ani źli
KK TO JEDNAK ZBRODNICZA ORGANIZACJA2020.10.9 19:59
A DLA DZIECI BARDZO NIEBEZPIECZNA
Tak się2020.10.9 15:20
rozpędziła, że za chwilę były by mapowane misje na księżycu. Jak to mówi żal dupę ściska.
Ja, Szatan2020.10.9 15:18
Instrukcja dla moich wiernych pachołków: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej” i wielu innych z tej samej szajki ----- 1. Ja sam nigdy bym się nie odważył bluźnić Tej, która, zgodnie z wolą Boga zmiażdży mi głowę, a tym bardziej Jej Synowi. Więc róbcie to wy. ----- 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”. ----- 3. Nieliczne (a często naciągane) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. 4. Udawajcie rozsądnych i racjonalnych („Przecież mamy XXI wiek!”), ironizujcie („Wziąłeś dzisiaj pigułki, dziadku?”), w ostateczności przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć). ----- 5. Biblię przestawiajcie zawsze jako naiwne bajki, praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, ewidentne cuda – jako wymysły dla łatwowiernych, a piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania naiwnych prostaków. ----- Gdy już to wszystko zrealizujecie, to niektórzy wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” (–) Szatan
Po 11 ... Hertrich-Woleński wybrane cytaty:2020.10.9 14:03
" Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE " - pewnie nie wiedziałeś katolu-robolu jakich "doktorów-profesorów" PRL wykształcił za twoje zety.
Po 11 ...2020.10.9 13:44
Co to za news? Bez sensu. Rozumiem taki: "Odnaleziono ostatniego uczciwego księdza w KK". No, taki news byłby sensacją, godnym tematem. A to? Nuda, flaki z olejem.
RobotniczaKrew2020.10.9 12:24
KK to jest jeden wielki skandal!
Jerzy2020.10.9 12:22
Nie dziwi mnie nienasycona pazernosc ksiezy katolickich i zwierzeca walka o awanse w hierarchii. Z jednej strony zachecani sa do zycia skromnego i ograniczania wlasnych potrzeb, a z drugiej widza do jak gorszacych patologii dochodzi wsrod wyzszego kleru. Becciu nie jest wyjatkiem , takich jak on jest wiekszosc w jego towarzystwie. Im wieksze gow.o, tym spodziewac sie moze szybszego awansu. Selekcja negatywna. Mlodzi powinni unikac tego srodowiska i omijac go szerokim lukiem.
f232020.10.9 11:26
Jeśli w samym Watykanie mamy takie bagno to już nic nie uratuje tego kościoła. Szambo wybija.