06.09.19, 14:57

Komedia. Jaruzelska żąda miejsca w SLD, ale Czarzasty...

"Jaruzelska do SLD nie należy" - ucina sprawę Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Ale Monika Jaruzelska, córka Wojciecha Jaruzelskiego, nie chce tak tego zostawić.

" W związku ze sprzecznymi informacjami chciałabym się dowiedzieć, kto jest odpowiedzialny za to, że nie znalazłam się na listach?" - pyta. "Wzywam przewodniczącego Czarzastego, który stwierdził, że to Robert Biedroń i Adrian Zandberg byli odpowiedzialni za taką decyzję" - dodaje. "Chcę walczyć o prawdę" - zarzeka się Jaruzelska.

Jednak Czarzasty się nie wypowiedział. W rozmowie z PAP powiedział tylko, że Jaruzelska nie należy do SLD i odesłał dziennikarzy do rzecznik partii. Ta stwierdziła, że SLD "życzy [Jaruzelskiej] powodzenia".

Jak tłumaczy z kolei szef SLD w Warszawie, Sebastian Wierzbicki, Czarzasty tłumaczył nieobecność Jaruzelskiej na listach "niezgodą koalicjantów".

Ale koalicjanci nie chcą tego potwierdzić. Krzysztof Śmiszek, partner Roberta Biedronia, twierdzi, że to "jakaś historia ze świadomości pani Jaruzelskiej".

bsw/pap, fronda.pl

Komentarze

emeryt2019.09.6 15:30
Noc poślubna z nią to jak z generałem w łóżku. Taka podobna. Brrr......
Wania bolszewik2019.09.7 6:13
Jeszcze takie wysokie wymagania masz
Kierowca Bombowca2019.09.6 15:05
Nie wszyscy lewicowcy oszaleli ale ci ze zdrowym rozsądkiem stanowią mniejszość
Cogito ergo sum2019.09.6 15:02
Pani Jaruzelska po pewnych korektach bardziej pasuje do PiS aniżeli do SLD. To podobny przypadek co Magdalena Ogórek. Obecnie ona kracze niczym wrony, pośród których się znalazła
Jana2019.09.7 6:40
Chciałbyś jej się pozbyć i podrzucasz PiS-owi,ale tam nie masz nic do gadania.