06.11.19, 16:45fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

Ks. Henryk Zieliński: Abp Głódź, mimo wad, ma sumienie i wierzy w Sąd Boży

"Mimo swoich wad abp Głódź jest człowiekiem, który ma sumienie, poczucie sprawiedliwości i wierzy w Sąd Boży" - pisze na łamach tygodnika "Idziemy" ks. Henryk Zieliński.

 

"Potwierdzają się informacje o dramatycznym spadku liczby kandydatów do seminariów duchownych i zakonów męskich w Polsce. Kryzys w większości zakonów żeńskich zaczął się dużo wcześniej. Nie da się tego wytłumaczyć niżem demograficznym ani wyjazdami młodych ludzi zagranicę. Trzeba uwzględnić również obecną sytuację rodziny oraz kondycję katechezy, duszpasterstw młodzieżowych i ogólny klimat panujący wokół Kościoła. Z tym wszystkim jest ostatnio niedobrze. W Warszawie są już licea, w których z kilku klas ledwie udaje się zebrać kilka osób na lekcje religii. Katechetami są coraz częściej tylko świeccy. Młodzież ma coraz mniej okazji osobistego zetknięcia się z porywającym przykładem życia kapłańskiego czy zakonnego. A przykłady, które docierają do niej z mediów, są na ogół negatywne. Sami duchowni nie są tu bez winy. Ale przewaga negatywnych przekazów o Kościele wynika zarówno z natury mediów, w których zła informacja łatwiej się sprzedaje niż dobra, jak i z lewicowego nachylenia większości z nich" - pisze ks. Zieliński.

"Trudno nie zauważyć, że najczęściej celem ataków są ci duchowni, którzy nie utożsamiają się z tzw. „Kościołem otwartym”, nie podzielają stanowiska „Gazety Wyborczej”, TVN, „Newsweeka”, „Tygodnika Powszechnego” i „Więzi”. Po bezpardonowych atakach na abp. Marka Jędraszewskiego znowu na cel wzięto abp. Sławoja Leszka Głódzia. Ale spokoju nie zaznają również emerytowani już abp Henryk Hoser SAC i abp Józef Michalik. Pewnie nie każdy z nich jest człowiekiem świątobliwym. Ale nie zgodzę się, że to akurat najwięksi grzesznicy w episkopacie. Coś o tym wiem" - dodaje.

"Z abp. Głódziem wielokrotnie prowadziliśmy spory i kłótnie. Padały ostre słowa, bywały ciche dni. Jednak to on był pierwszym biskupem, od którego usłyszałem słowo „przepraszam”. Jestem mu wdzięczny również za to, że kiedy trzeba było, to użył niecenzuralnego słowa, aby uciszyć szkalującego mnie innego hierarchę. Bo mimo swoich wad abp Głódź jest człowiekiem, który ma sumienie, poczucie sprawiedliwości i wierzy w Sąd Boży. A jeśli musiał spłacić gigantyczne obciążenia archidiecezji gdańskiej powstałe za czasów jego poprzednika, to pozostaje tylko zapytać, gdzie byli ci, którzy dzisiaj oskarżają abp Głódzia, gdy owe „nieprawidłowości” powstawały? Pierwsze skrzypce wśród garstki manifestantów, którzy chcą „odzyskać Kościół”, gra ta sama kobieta, która na gejowskiej paradzie w Gdańsku niosła bluźnierczy feretron z waginą. O taki „kościół” im chodzi?" - pyta.

"Lewica nie bierze jeńców i nie pertraktuje. Idzie szturmem. Arcybiskupowi Głódziowi nie pomogło nawet to, że na pogrzebie śp. Pawła Adamowicza przyzwolił na usadzenie prezydenta Andrzeja Dudy – wbrew protokołowi – w piątej ławce pod filarem. Abp Głódź nigdy nie będzie należał do ich świata. Warto, żebyśmy z tego doświadczenia wyciągnęli wnioski. Nie wolno lekceważyć przyjaciół. Nie należy podcinać skrzydeł tym, którzy szczerze chcą trwać w Chrystusowym Kościele i go bronić. Weźmy dla przykładu organizatorów akcji ewangelizacyjnych „Polska pod krzyżem” i wcześniejszych, którzy w wielu diecezjach wciąż odbijają się od ściany. Ich trzeba formować w wierze, ale czyż oni sami o to nie proszą?" - indaguje dalej kapłan.

Ks. Zieliński zasugerował następnie, że Kościół winien pochylić się nad narodowcami.

"To samo dotyczy w jakimś sensie również tzw. środowisk narodowych, od których Kościół hierarchiczny często się odżegnuje, aby nie być posądzonym o „faszystowskie” sympatie. To prawda, że środowiska te popełniają wiele błędów. Ostatnio znakiem Marszu Niepodległości pod maryjnym hasłem „Miej w opiece naród cały” uczyniły zaciśniętą pieść, wokół której owinęli jeszcze różaniec jak kastet. Czy to jakaś prowokacja, czy nikt im nie wytłumaczył, że podniesiona w górę zaciśnięta pięść jest gestem komunistycznym? W przeciwieństwie do tego, też obcym nam gestem wzniesionej otwartej dłoni pozdrawiali się żołnierze frankistowscy, a po nich niemieccy i włoscy faszyści. My Polacy zaś, walcząc o wolność dla siebie i dla Kościoła, wznosiliśmy palce w kształcie litery V, oplecione różańcem. Trzeba im to wyjaśnić" - napisał.

"Mają swoich kapelanów myśliwi, żołnierze i celnicy. Mieli swojego księdza działacze KOD i słuchacze antykościelnego wykładu Leszka Jażdżewskiego. Dlaczego mieliby go nie mieć narodowcy? Bo to politycznie niepoprawne? Czy Kościół powinien się od nich odwracać pod presją lewicy, czy raczej ich ewangelicznie formować, jeśli jest posłany do wszystkich? A jeśli mielibyśmy gdzieś szukać posłuchu i wsparcia, to raczej wśród uczestników Marszu Niepodległości niż parad równości. To chyba oczywiste" - dodał ks. Zieliński.

bsw/Idziemy.pl

Komentarze

Ara2019.11.12 21:20
Ciekawe, jak abp Głodź zdołał spłacić dług po swoim poprzedniku i jednocześnie zgromadzić niemały przecież prywatny majątek. Ze hierarcha kościelny, to cuda się go imają, jak rzepy psiego ogona? Toz to święty za życia, w takim razie.
antek.b2019.11.11 9:57
W sumie nie.
Matka Polka2019.11.7 8:38
Tylko ten kto się spowiada wie ile razy upadnie zanim rzeczywiście powstanie. Tylko ten kto się nie spowiada ma czelność osądzać innych, mieszając ich z błotem. Nie zmienia to faktu, że wady hierarchów Kościoła widać szczególnie wyraźnie. Ot taki przedsmak Sądu Ostatecznego, gdzie wszystko co dzisiaj niejawne widoczne będzie w pełnym Świetle Bożej Obecności. Ważne - dotyczyć to będzie nas wszystkich.
OrdinaryOrange2019.11.7 8:37
"Może i Jasio zaje.ał jednego kotka młotkiem wykrzykując -wiem, że w kocim raju będzie ci lepiej-, ale na drugiego, który przechodził obok, przyjaźnie spojrzał, a nawet do niego pomachał."... Drodzy Katolicy, iloma warstwami złota byście gówna nie okręcali, gówno i tak pozostanie gównem, kosztownym, ale gównem. Co gorsza, z upływem lat spod tej warstwy złota cuchnie co raz bardziej... Tylko do kogo z takim przesłaniem? Do osób, które szczycą się zdobytym "wyształceniem", tytułami, a z uporem maniaka bronia swojej mentalności 10-latka... I jak życie pokazuje, sentencja Naczelnego Keatora Elit "nikt nie będzie nam mówił, ze białe jest białe, a czarne jest czarne" zamyka wszelakie możliwości prowadzenia dyskusji...
Tak jakby nie2019.11.7 8:15
I miedzy innymi dlatego kościół upadnie.
Klapaucjusz2019.11.6 23:48
Polski kler rzeczywiście musi być w kryzysie skoro, za słowami księdza Zielińskiego, wystarczy posiadać sumienie i wierzyć w sąd Boży aby zostać arcybiskupem. Myślałem, że od kapłanów Kościoła Katolickiego wymaga się troszkę więcej…
Mirek T2019.11.7 4:46
To nie myśl bo to Twoja słaba strona!
ridado2019.11.6 22:01
Niesamowite Pan Zielinski broni ochrania tego Glodzia. niesamowite. Glodz to bagno mo0ralne takie to jasne AQle swoja klika broni. Taki to polski kosciokl
Eryk2019.11.6 21:41
Dobry żart. Z której strony ten arcyłotr ma sumienie? No chyba, że ten moczymorda ma sumienie samego Lucyfera, w takim wypadku zgoda. Gdyby miał ludzkie sumienie, to zachowywałby się jak przyzwoity ksiądz z powołania. Powiesić lucyferskiegio syna na wieży któregoś kościoła w Gdańsku. Osobiście chętnie zacisnę mu pętlę na pijackim gardle i ręka mi nie drgnie.
PP2019.11.6 21:35
Człowiek z takimi słabościami i wadami nie powinien być biskupem, nawet jak ma sumienie i wyrzuty sumienia oraz umie przeprosić, co oczywiście dobrze świadczy o nim , ale pytam jaki jest wobec niższego duchowieństwa co nie umie mu się postawić i dyskutować?? Nie wiem jak teraz jest z biskupem Głódziem, bo wiemy, że miał operację żołądka. Czy pije? Jeśli nie to może lepiej dać mu spokój? Być może jego zachowania to już przeszłość i spokorniał. Ludzie nienawidzą gdy duchowni są pazerni i chamowaci.
Mirek T2019.11.6 22:13
A znasz jakiś biskupów co nie są pazerni na władzę i kasę?
PRAWY2019.11.6 21:25
KRYSZTAŁOWY JAK ALKOHOL ETYLOWY! DNO DNA!
Gekon2019.11.6 21:17
Wybielamy, wybielamy, wybielamy. Stalin i spółka też wierzyli.
aaa_kotki_dwa2019.11.6 20:50
I to sumienie czyste, bo i nie używane i bez ustanku podlewane wódą. O Niosący Światło! Spraw proszę, by flaszka Głódź był jak najdłużej arcypastuchem Gdańska. Im dłużej ta kreatura paraduje w paliuszu, tym więcej sieje zgorszenia dla maluczkich, tym więcej pognębi pomniejszych katabasów, tym więcej szkód kościołowi powrzechnemu przyniesie. Ciebie prosimy...
Luzifer®2019.11.6 22:16
Amen!
Michał Pasierb 2019.11.6 20:06
"Lewica nie bierze jeńców i nie pertraktuje. Idzie szturmem. Arcybiskupowi Głódziowi nie pomogło nawet to, że na pogrzebie śp. Pawła Adamowicza przyzwolił na usadzenie prezydenta Andrzeja Dudy – wbrew protokołowi – w piątej ławce pod filarem. Abp Głódź nigdy nie będzie należał do ich świata.".....wielka szkoda ,że hierarchowie naszego KK tego nie wiedzą....
Jasiek2019.11.6 19:52
Cyt. ks. Zieliński "To samo dotyczy w jakimś sensie również tzw. środowisk narodowych, od których Kościół hierarchiczny często się odżegnuje, aby nie być posądzonym o „faszystowskie” sympatie" - boi się Kościół hierarchiczny aby nie był posądzony o "faszystowskie" sympatie, ale o wspieranie lewicy, o posądzenie o bolszewickie sympatie rodem z wsi i żydokomuny to już jest w porządku, ot i faryzejska przewrotność? Hierarchowie zapomnieli nauczania k. Wyszńskiego o tym, co jest polski nacjonalizm?. Zamiast czytać Wyszyńskiego czytają Talmud, słuchają się rabinów kabalistycznych, to oni głoszą im obecnie słowo?
hamlet2019.11.6 19:36
henryku z. czy informowałeś prokuraturę o tym co wiedziałeś???
Mirek T2019.11.6 20:35
Jaką prokuraturę tę od Ziobry?
Mirek T2019.11.6 18:53
Katolik jak to się stało że ktoś sprytnie przemycił do Twojego pokoju bez klamek w Tworkach komputer i udostępnił Ci intrernet?
Mirek T2019.11.6 18:48
Marek jak by Twój ojciec ktokolwiek nim był, listonosz, przychylny sąsiad, wiedział,że taki ćwierć mózg się urodzi to by się za tapczan spuścił!!!
KATOLIK2019.11.6 18:46
Oj nieładnie, że księdzu Zielińskiemu nie podoba się dłoń owinięta różańcem. Ja odczytuję tę zaciśniętą pięść jako znak, że katolik-narodowiec musi walczyć tu na ziemi z grzechem i wszystkimi, którzy chcą zniszczyć nasz naród. A różaniec to nasza broń. Bardzo dobry jest symbol Marszu Niepodległości. Tak trzymać, narodowcy. Nie jesteśmy narodem mięczaków, którzy pozwolą by zniszczyć naszą wiarę i naszą ojczyznę.
OrdinaryOrange2019.11.7 8:58
BRAWO! Niech Falanga z różańcem stanie się godłem naszego kraju! Piłsudski będzie z Nas dumny! W przyszłym roku, w związku z co raz to większym uciśnianiem Katolików, na symbol Marszu należy użyć karabinu owiniętego różańcem, w końcu co dwie bronie to nie jedna! Przecież bronić się trzeba przed odrzażającą innością, przed lewactwem, przed innymi zmyślonymi bóstwami, które od 4000 lat czyhają by tylko przejąc władzę nad bojaźliwymi duszami Prawdziwych Polaków Katolików! Zakładajmy szkarłatne suprawesty naznaczone krzyżem Pańskim i dzierżąc w dłoniach miecze święte, spełniajmy wolę Jego, by nasza Polska Ziemia Obiecana była w końcu wolna od heretyckiego nasienia! Deus Vult! Do boju bracia! Z miłością bożą w sercu!
Jasiek2019.11.6 18:33
Cyt. "A jeśli mielibyśmy gdzieś szukać posłuchu i wsparcia, to raczej wśród uczestników Marszu Niepodległości niż parad równości" A zatem, jak to mówią ks Zieliński, hierarchiczny Kościele, jak trwoga to do Pana Boga! No cóż, każdy komu leży na sercu Ojczyzna, Polska, jest na Marszu Niepodległości. Jest i miejsce dla hierarchicznego Kościoła. Prezes Bąkiewicz zapraszał hierarchiczny Kościół, można będzie też podpisać deklaracje STOP 447. Liczymy na solidarność z Marszem Niepodległości. Jakby żył JPII, i widziałby tylu Polaków w Marszu Niepodległości z różańcem w ręku - to by płakał z radości serca, pastuszkowie Kościoła.
mendy mendy2019.11.6 18:29
Mendy blogowe, teolodzy z PRL-u powyłaziły z nor. Menda obrzezana 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 żyd- "genetyk słowianszczyzny" 𝐁𝐣𝐨𝐫𝐧 𝐊𝐚𝐫𝐥𝐬𝐬𝐨𝐧 - 𝐧𝐢𝐤𝐭. Menda 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 - extra VERGIN, oil do smarowania odbytnicy Majne name yst 𝐋𝐮𝐳𝐢𝐟𝐞𝐫® i jestem 𝐒𝐜𝐡𝐞𝐢𝐬𝐬𝐞𝐣𝐮𝐝𝐞
Luzifer®2019.11.6 19:07
idz sie leczyc i moze przestan chlac i pisac xuju niemyty.
Jasiek2019.11.6 18:14
"To samo dotyczy w jakimś sensie również tzw. środowisk narodowych, od których Kościół hierarchiczny często się odżegnuje", to dokładnie tak samo, jak żydokomuna, różnica jest taka, że żydokomuna jeszcze mordowała narodowców.
Zyg2019.11.6 18:06
Mafia pedo-homoseksualna Kościoła hierarchicznego zniszczyła i niszczy 1000-ce powołań .
Mirek T2019.11.6 18:19
Zyg dopiro co wychwalałeś klechów, skąd ta zmiana? Czyżby proboszcz puknął Cię bez użycia żelu?
Ole2019.11.6 19:58
W Kościele są prawdziwi pasterze ,ale są też pastuchy i tych ostatnich jest więcej .
Mirek T2019.11.6 20:32
OK.
Jasiek2019.11.6 18:05
Już nie długo, to Kościół hierarchiczny odżegna się od kardynała Wyszyńskiego, bo to on miał w sercu Maryję Królową Polski i to jemu na sercu leżał Naród Polski i narodowcy.
Mirek T2019.11.6 22:09
Jasiek Tobie to by się jakiś egzorcysta przydał, tak masz zorany łeb, że żaden lekarz Ci nie pomoże.
anonim2019.11.6 18:03
Biskupi nie wiedzą o swoich dochodach, stanie posiadania, kleszej pedofilii, alkoholizmie w swoich kręgach... Natomiast zawsze wiedzą, że prezerwatywy są złe, że coś im się od Państwa należy, jakie straszne jest LGBT i gdzie powinno powstać nowe miejsce kultu!
Mirek T2019.11.6 18:28
W końcu napisałeś coś z sensem!
Foster2019.11.6 18:00
A kto go nie ma ?
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.6 17:58
Głódź, o 22.00 zamykają monopolowe. Nie zapomnij się zaopatrzyć, ty ochlapusie!
Mirek T2019.11.6 18:27
Chyba u Ciebie na wiosce.
Mirek T2019.11.6 17:58
Henryku Zieliński, żebyś nie został klechą to w najlepszym razie handlował byś pietruszką na prowincjonalnym bazarze, Jesteś zerem to wchodzisz w kiszkę stolcową temu zbokowi bo cię do zabitej dechami parafii przeniesie, a wtedy nie będzie kasy na agęcję towarzyską, zostaną tylko ministrańci co za wolno uciekają.
nygi2019.11.6 23:56
MIREK T - agęt czy ministrańt? Szkoła pewnie była daleko.
Mirek T2019.11.7 4:44
U mnie na Żoliborzu szkoła była blisko. A Ty ile furmanką z tate jechałeś?
Katolik2019.11.6 17:55
Nie obrażajcie Głodzia bo w TVP powiedzieli że to wszystko nieprawda i nagonka, dlatego wara od naszych kryształowych biskupów
Mirek T2019.11.6 18:21
Taki KRYSZTAŁOWY jak Banaś to na pewno nie jest!!!
Maria Blaszczyk2019.11.6 18:38
Jeszcze trochę i krośnieńska fabryka szkła zbankrutuje przez tę konkurencję w masowej produkcji kryształów... ;-)
Mirek T2019.11.6 20:38
To prawda takich kryształów PIS ma jeszcze wielu, tylko na razie trzyma ich w ukryciu.
Lena2019.11.6 23:40
Fajny sarkazm...
Jasiek2019.11.6 17:47
Jakby abp Głódź miał sumienie, i kochał swojego Nauczyciela, i kochałby Kościół Jego, to słożyłby urząd.
Luzifer®2019.11.6 17:43
Aż mi się nie chce wierzyć, że kościół się coraz bardziej stacza i broni tego podłego, wstrętnego pijaka i gbura.
WaWa2019.11.6 20:28
Ty gnido szatanska popatrz na pijakow z KASTY i POpaprancow a dopiero potem mozesz opluwac duchownych!!!
Luzifer®2019.11.6 22:14
Duchowny? To ochlapus, cham, parszywy burak, ostatnie scierwo w purpurowo blyszczacych szamanich szatach - ot twoj idol!
anonim2019.11.6 17:43
ABS GLODZ MA POCZUCJE SPRAWIEDLIWOSCI TO OPETANIE PISZAC TE SLOWA CZY KS. ZIELINSKI TO WYMTSLIL TO MA BYC OBRONA DEFICYT INTELIGENCJI.
Mirek T2019.11.6 18:35
KS Zieliński myśli? Tak o dobrej , bogatej w wiernych oszołomów plebanii, która będzie finansować jego dewiacje.
Leszczyna2019.11.6 17:28
Jak abp. Głódź przystępuje do Komunii Św. tkwiąc w permanentnym alkokolizmie, wulgaryżmie i latami poniżając księży. Wątpię żeby on się w ogóle spowiadał.
Mirek T2019.11.6 18:30
On się spowiada do 07 czystej.
Kolit2019.11.7 7:40
Przecież to jest Arcybiskup, on nie musi się spowiadać.
bogdanus bis2019.11.6 17:27
Wierz w sąd Boży? Ale numer!
andrzejhahn32019.11.6 17:21
od tego nieroba i pasozyta spolecznego glodzia wieksze i lepsze sumienie ma pierwszy lepszy kloszard
marek2019.11.6 17:52
Czyli ty wypierdku?
Mirek T2019.11.6 18:41
Marek jak by Twój ojciec, kto kokolwiek nim był wiedział że taki ćwierć mózg się urodzi, to by się za tapczan spuścił!!!
Ewelina2019.11.6 17:00
Gdyby w Boga wierzył to by się tak nie. Achowywal i nie był taki pazerny
Topek2019.11.6 16:54
Jeżeli Głódź ma sumienie to Szatan też ma sumienie bo przecież kiedyś był Aniołem
nygi2019.11.6 23:55
To ludzie mają sumienie, nie aniołowie (nawet byli). Skąd biorą tutaj takich nieuków?
Szatan (pisane z wielkiej litery)2019.11.7 7:40
Aniołowie też się Bogu nie udali. Stąd się wziąłem JA i wielu takich jak ja.
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka2019.11.6 16:45
Stoi przed państwem biskup polowy, Ciężki, ogromny, znany z twardej głowy Biskup trunkowy ... Stoi i sapie, dyszy i dmucha, Gorzała strasznie od niego bucha: Buch - "aqua vitae"! Uch - "aqua vitae"! Puff - "aqua vitae"! Uff - "aqua vitae"! Już ledwo sapie, już ledwo zipie, - a jeszcze wypić musi na stypie. Wszyscy do niego dziś przypijali Sam biedak nie wie, ile obalił. (I pełno ludzi, każdy w ukłonie, Całują szaty, całują dłonie, I generalskie liżą lampasy, Na takie gesty biskup jest łasy) Najpierw wychylił likier z bananów Piątkę lub szóstkę ruskich szampanów, I znowu flaszka, O! Jaka wielka! Potem 'popływał' znowu w bąbelkach Wjechała w beczce Polska Dębowa Leszek z zachwytu nie wyrzekł słowa "Flaszka" przegryzał między flaszkami Zjadł staropolski bigos z grzybkami Tych porcji chyba zżarł ze czterdzieści, Sam nie wiem, gdzie się w nim wszystko mieści. I choćby przyszło tysiąc kleryków I każdy przyniósłby po "sznapsiku" Na końcu świata by je schowali, On je wywącha, potem "obali". Nagle - bee! Nagle - łee! Wzdął się brzuch! Biskup w ruch! Najpierw tak smutno z goryczą i z żalem Rzekł nasz duchowny "Apage"! gorzale. Podniósł swe cielsko i ciągnie z mozołem, Raz obok stołu, to znowu pod stołem I biegu przyspiesza, i gna jak szalony (stał koniak na drodze, został wysuszony) A dokąd? A dokąd? Dokąd? Do WC! (w jelitach, w żołądku, w przełyku go rżnie) Po schodach, przez bufet, korytarz, przez hol (a w głowie "jawohl, ich liebe alkohol") Do taktu wciąż beka i charczy jak żul W żołądku burczenie i głośne bul,bul I gładko tak, lekko tak toczy się w dal, Jak kleszka, gdy z tacą wyrusza po szmal Nie ciężki duchowny zziajany,zdyszany Lecz kleryk przez Paetza nagiego ścigany. A skądże to, jakże to, czemu tak gna? Staropolski bigos "Flaszeczkę"tak pcha Kapusty i grzybków nie mieści już brzuch Te zaś "aqua vitae" wprawiła w ten ruch, To wódka z żołądka ten bigos do góry Przesyła przełykiem, który ma kształt rury I wyżej, wciąż wyżej, i biskup się toczy, A wóda te grzybki, kapustę wciąż tłoczy, I słychać już tylko - "Od złego mnie zbaw" To paw to, to paw to. to paw.. Autor wiersza pozostaje nieznany.
uczciwy obywatel2019.11.6 17:17
dobrzeże nieznany,gdyż bym go okreslił we właściwysposób jak lewicowego prowokatora!!!!!.PAJAC.
Mirek T2019.11.6 17:46
Uczciwy obywatelu, proszę wyjaw mi tajemnicę jak to się stało, że Tobie do pokoju bez klamek w Tworkach ktoś przemycił komputer i podłączył internet?
@Jarek i jego wcielenia2019.11.6 17:43
Anarchosyndykalistyczna Internetowa Partyzantka Jarek Jアレk Bez żadnego trybu SramNaKszysz Janusz Pawilon 3a lady chapel śmiech już od samego rana Shame on you Fronda Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej KiedySitcomZSeminariumPodOpiekąPaetza aaa_kotki_dwa pocalujcie mnie w d... Akolita z tybetańskiej misy w połowie napełnionej •MordaGłódziaWTęczowychRzygowinach lola PłakałemZeŚmiechuNaFilmieKlerGdzieGłódźGraŚwinię Janusz Pawilon 3a demon drugiego rodzaju 0/8/15 przyganiał kocioł garnkowi KleruchyUwięziliDzieckoŻebyPrzyjechałPolicjantZed Niejestemrobotem nie ksiądz PrzepisyNaPieczysteZMisjonarzaSiostryPrukwencji UśmiałemSięWKinieKiedyGłódźRobiłZSiebieŚwinię bogdanus bis DlaForsyGłódźWłożyDresADydyczWlezieNaHulajnogę Dorosły Polak vanitas vanitatum et omnia vanitas Czege Wara Saki Faki UbraćWStrojeZEpokiPrzypasaćSzpadyDokleićWąsy PaliłoSięWaliłoAPambukDłubałWNosieNaChmurce •qwerty Daria_Danilczyk Matwiej Łagodny Hak Ci w smark
Durczykiewicz2019.11.7 7:46
Niestety trochę to tak wygląda...przynajmniej z mojej strony, a mieszkam w diecezji gdańskiej....