23.05.19, 13:11Zdj. Salve NET

Ks. Michał Twarkowski: Czym jest dobroć?

To czyny są miłością, a nie jakieś nasze dobre myśli. Bo inaczej możemy być po prostu dobrotliwi. Oczywiście dobrotliwy nie jest jakimś złym określeniem, ale czasem może określać człowieka, który dużo różnych rzeczy robi, ale nie to co trzeba, nie wtedy kiedy trzeba, nie tak jak trzeba. To co jest tu i teraz jest dla ciebie wezwaniem, aby czynić dobro!

Tak o dobroci mówi w siódmym odcinku serii #OwoceDuchaŚwiętego ks. Michał Twarkowski, charyzmatyczny kapłan z Prałatury Opus Dei, biblista, duszpasterz, wychowawca, informatyk.

Salve NET

Komentarze

zdziseg2019.05.23 21:01
Te wybory nie mają żadnego znaczenia :> Może tyle, że wybieramy kogo chcemy ustawić na resztę życia. Tak się składa, że w parlamencie europejskim powiedzenie "Nie ważne kto głosuje, tylko ważne kto liczy głosy" jest równie oczywiste jak za Stalina(a nawet bardziej dosłownie).
Mikołaj2019.05.23 19:08
Gdy Jezusa nazwano dobrym , żachnął się , ponieważ nikt kto chodzi po ziemi , nawet Syn Człowieczy nie może sie takim zwać . Tutaj jest ten epizod:" Gdy wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: «Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?» 18 Jezus mu rzekł: «Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg." . Indolenci i sekciarze podają ten przykłąd jako zaprzeczenie , że Jezus jest Bogiem. W tym rzecz , że Syn Człowieczy to Bóg ,ale w stanie zejścia w lud , co oznacza ograniczenie rozpoznawania całokształtu spraw Bożych i możliwości Boga - Jezus o wszystko prosił Ojca . A żeby być dobrym trzeba być idealnie sprawiedliwym , ku temu zaś potrzeba całokształtu wiedzy o tym co się ocenia lub wybiera . Nikt więc na ziemi takim nie może być !. Można tylko do tego dążyć , bo nigdy nie wiemy czy dobro ucznione w naszym pojęciu , nie przyniesie złego owocu . Dam przykład na miłosierdziu okazanym komuś kto okaże się żmiją ! .
Zbyszek2019.05.23 15:33
Dobroć nie jest na pewno nienawiścią i szyderstwem, czego przykłady są powyżej.
Niech bedzie pochylony2019.05.23 15:05
Dobroć jest wtedy jak się dziecku po wszystkim daje cukierka. Zgadłem?
Mejer2019.05.23 18:35
...dlatego masz cukrzyce ?
andrzejhahn32019.05.23 13:36
a czym jest nierobstwo i pasozytnicze zycie.................to twoje zycie nierobie koscielny