29.04.20, 10:26Fot. Łukasz Plewnia, via: Wikipedia CC 2.0

Kosiniak-Kamysz: Nie wyciskamy soku z buraka ani z wieści

Dziś rano gościem Roberta Mazurka w RMF FM był kandydat PSL na prezydenta, Władysław Kosiniak-Kamysz. Dziennikarz postanowił zapytać lidera PSL o kontrowersyjny portal wieści24, którego szefem jest Andrzej Podlewski z Forum Młodych Ludowców. Niewygodne pytania okazały się zaskoczyć Kosiniaka-Kamysza, który zapewniał, że PSL z tym portalem nie ma nic wspólnego.

-„Głowa Andrzeja Dudy owinięta papierem toaletowym i gumką recepturką, Kaczyński umiera. Prawnik z TVP twierdzi, że prezes ma nowotwór, Publikowano film z Dudą. Prezydent ledwo trzyma się na nogach. To są tytuły (...) trzy przypadkowo wybrane z pewnego portalu internetowego. Jak się Panu podoba ten język?” – pytał gościa Robert Mazurek.

-„Nie podoba mi się” – odpowiedział Kosiniak-Kamysz.

-„A jest to portal wieści24. A ja Panu teraz zacytuję inne tytuły wieści24.pl, moim zdaniem słaba polszczyzną pisane, naprawdę kalki z rosyjskiego na każdym kroku, ale zostawmy te ich wjesti i teraz uwaga: Kosiniak-Kamysz to prawdziwy lider, Mocne słowa Kosiniaka-Kamysza. PSL - odpowiedzialna opozycja, Ciekawy projekt PSL. To też nagłówki z tego samego portalu. A teraz jeszcze słówko wyjaśnienia - szefem portalu jest Andrzej Podlewski z Forum Młodych Ludowców, człowiek, którego Wy wysyłacie do programów telewizyjnych” – poinformował dziennikarz.

Kandydat na prezydenta PSL zarzekł się jednak, że jego partia z tym portalem nie ma nic wspólnego:

-„Nie mamy nic wspólnego,  jako PSL, z portalem wieści...”.

kak/RMF FM

Komentarze

anonim2020.04.30 2:26
Kosiniak-Kamysz: Nie wyciskamy soku z buraka ani z wieści. OJ NIE - WY WYCISKACIE GŁUPOTĘ Z WASZYCH KAPUŚCIANYCH GŁÓW.
Henryk2020.04.29 13:44
Lis POprawny,Kosiniak z Kamyszem w jednym, z zielono,tęczowym,arbuzowym kolorycie, udał się do Brukseli,po instrukcje, by ratować okrągłostołowe zdobycze. Donek ze sztabem szyderców, targowickich konfederatów,plan wysupłał taki: Gośkę wystawimy na zająca, a na kandydata,gumowce z Krakowa,Kosiniaka! Na Gośkę nie zagłosują kłosy, niech w łany się wsieje nasz kąkol polny, pozbiera kłosy,no i z tego będą głosy! Dwa procenty nam brakuje, więc Gośka niech się plącze,głuPOty produkuje, a nasz kąkol łanowy bohater, tygrys na uwięzi,zapoluje na puszczy o brakujące głosy! Jadąc z Czarnkowa do Trzcianki, ujrzałem na banerach znajome POtwarze, Kidawę z Bosakiem w kolorze baneru Prezydenta A.Dudy. Pewnie PO to,by się przyPOmnieć wyborcom, że myśmy są też tacy,z tej samej gliny,w tym samym kolorze,w tej samej tonacji,w tej samej gracji. Wyborcy Andrzeja Dudy,jesteśmy POdobni,Waszych głosów chcemy, tym kolorytem wkradamy się w obóz Prezydenta, by głosy wykraść,osłabić przeciwnika! Nasz lis POprawny,w barwach baneru jest odmienny, kontynuator okrągłego stołu,bez tęczowej aureoli, na Tuska chlebie,ryje w polskiej glebie! POliczyli głosy,jak oka w rosole, musimy zniechęcić do wyborów przeciwnika, a my pójdziemy wszyscy,wyznawcy tęczy! Cel nasz jest prosty,narzędziem POlityka, destrukcja,intrygi,oszczerstwa,kłamstwa, by cel osiągnąć,a cel uświęca środki, zrobimy wszystko,by przejąć budżetowe środki! Nie na próżno,Gośka tyle wpadek zaliczyła, by nic z tego nie wyszło, wspiera tym chwytem,naszego koalicjanta, kontynuatora okrągłego stołu, by dorwać się znowu do rosołu!!! Nasz lis-tygrysek w zielonej skórze, według naszych wieszczy, mamiąc na wsi,POtrzebne głosy zwojuje, wypije wespół soki,a POtem tyłek w troki! Piniyndzy ni ma,nadal niy byndzie, bo PIS wszystko rozdał,lament będzie taki! Bądź mądry przed szkodą,pójdź na wybory, zagłosuj na Andrzeja Dudę, bo ujadacze z tefałena, użyją wszystkich ceregieli, by wyjść na swoje w wyborczej niedzieli. Nie siedź na tyłku,rusz głową,zrób trzy kroki, pomóż dziadkowi babci,by Polska była Polską, wrzuć do urny głos,tak ważny dla Ojczyzny, jak każdy kłos!
harry 2020.04.29 12:58
Kosiniak, ty paranoiku, nie masz nic wspólnego z ludowcami pamiętnego 1947 roku. Absolutnie nic. Jesteś jedynie współczesnym ideologicznym i bardzo mizernym - bo w granicach błędu statystycznego - produktem ówczesnego sojuszu sługusów Moskwy z bolszewickim, polsko-języcznym lumpen-proletariatem żądnym dyktatury nad narodem polskim. Przez ponad pół wieku eksploatowaliście ten naród i degenerowali waszym zbrodniczym sojuszem robotniczo - chłopskim. Obłudny ludzki łachmanie, zwany "tygryskiem", nie masz nic wspólnego - podobnie jak ten cały twój dzisiejszy ZSL-PSL z tradycjami polskiego ruchu chłopskiego. Cała Polska widziała jak zdyscyplinowanie uczęszczaliście na lumpiarskie uliczne przemarsze wraz z byłymi, ledwo już żyjącymi UB-ekami, SB-ekami, PZPR-owcami, generałami WSI i innymi służalcami Putina i jak razem z tymi zasuszonymi molami PRL wspólnie wydzieracie swoje zakłamane mordy krzycząc rzekomo w obronie demokracji "precz z komuną". Kuriozum i groteska w jednym, a najbardziej uliczny wysyp paranoików. Obłudna gnido Kosiniak, cała Polska widziała jak biłeś brawo niejakiemu Jażdżewskiemu porównującemu katolików do świń unurzanych w błocie. Nie wyszedłeś wtedy z sali tylko biłeś mu brawo. Te sceny Polacy powinni nieustannie oglądać, na nich widać prawdziwe oblicze ZSL-PSL i Kosiniaka. I ta banda obłudnych idiotów w tęczowych gumiakach ma za swój hymn partyjny "Rotę" Konopnickiej. Może być jeszcze coś bardziej kuriozalnego i paranoicznego? Prawdę o współczesnej bandzie udającej ludowców musi znać każdy Polak. To kolejna przystawka polsko-języcznej post i neo-komuny o tęczowym odcieniu w Polsce. Na wieś toto nie zajrzy bo zostałoby od razu oplute, produkuje się więc rozpaczliwie we wszelkich totalniackich propagandowych mediach, licząc, że ponownie uda się oszukać Polaków. Nie uda się. Polacy odeślą to na śmietnik bo nawet jako gnój pod uprawy się nie nadaje. Zbyt toksyczne.
Marcel2020.04.29 11:39
Frona jest jeszcze gorszym sokiem bo z dvpy.
stop dewiantom2020.04.29 12:33
A przecież dewianci to lubią !
Henryk2020.04.29 11:02
Jak to,z sokiem z buraka nie macie nic wspólnego?A kto produkuje buraki -PSL!!!
jula2020.04.29 10:58
Prawda, święta prawda i trzeci rodzaj prawdy. To prawda w/g lidera PSL
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.04.29 10:47
Dzięki frądlu mam kolejne miejsce do zaglądania dla zabawy. A to trafne i zabawne: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=236647470936746&set=p.236647470936746&type=3&theater
jozef2020.04.29 10:43
A czym Fronda różni się od Soku z Buraka?
czerw gitarr2020.04.29 11:49
Wektor o tym samym kierunku, ale przeciwnym zwrocie.
Dam2020.04.29 13:05
Sok z Buraka nie udaje, że jest poświęcony czemukolwiek innemu niż głupim obrazkom.
anonim2020.04.29 10:42
Albo będzie ostracyzm wobec kanalii, albo będziemy w rynsztoku!
ladychapel2020.04.29 10:39
Ksiądz Stanisław Walczak zwrócił się do prezesa PiS za pośrednictwem wpisu na Facebooku. "Tak więc przewodniczysz partii postkomunistycznej, zaadaptowałeś wszystkie metody i mentalność PZPR-u. Tak jak twoi prekursorzy, masz pomiędzy pośladkami większość ludzi. Miejsce to musi być niezmiernie pojemne. Mieści bowiem tysiące wazeliniarzy oraz miliony Polaków. A Tobie jest z tym dobrze, biorąc pod uwagę fakt, że masz dziwne skłonności. Szanuj więc swój zad, siadaj na miękkich fotelach, a jak możesz - śpij na brzuchu" - napisał duchowny. "Teraz, kiedy świat jednoczy się w walce z wirusem, ty myślisz tylko o w własnym tyłku. I nie dziwię się. Tam musisz pomieścić jeszcze wielu. Wystawiłeś na wyniszczenie setki lekarzy i pielęgniarek. Pamiętasz, że byli ci kolcem w pośladku. Podejmując decyzję ograniczenia dostaw sprzętu ochronnego, realizujesz swój plan: skoro nie pałką, to wykończymy ich wirusem" - dodaje. "Za Twoje fanaberie naród płaci krocie. Jako arcy-tchórz otaczasz się drogą ochroną, jakiej nawet królowie i cesarze nie posiadają" - czytamy w wpisie. "
Henryk2020.04.29 11:06
A ten duchowny to,były kleryk wysłany przez SB do seminarium,a teraz robi co mu kazali i każą!!!???Język jakby w ruskim szambie ,za szambonurka pracował!
marek2020.04.29 10:39
Coś mu się kinol wydłużył. To podły kłamca. Taki sam jak tusk schetyna bidroń i cała wataha szkodników z tzw KO!
Reytan2020.04.29 10:38
Cz.2. Legitymizacją władzy sądowniczej w państwie demokratycznym jest interpretacja przyrodzonej godności człowieka, który nawet jako niepełnosprawny musi się czołgać do biurka sędziego na sali rozpraw. My nadzwyczajna kasta, a naród nie ma nic do gadania. Prezesi, podobnie jak systemy polityczne, przychodzą i odchodzą. Ja odchodzę, bo w tym sytemie nie potrafię się odnaleźć. Chcę, żeby w moich słowach dzisiaj wypowiadanych nie było goryczy ani rozczarowania. Myślę o tych przedstawicielach mojego pokolenia, którzy przecież ślubowali najuroczyściej, jak tylko można, że będą szanować Konstytucję PRL i dochowają wierności prawa systemowi totalitarnemu. Broniłam tego, w co wierzyłam i wierzę. Broniłam władzy sądowniczej, odrębnej i zależnej od władzy komunistycznej. Byłam wierna wskazaniom mojego wielkiego poprzednika – Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Franciszka Nowodworskiego, wieloletniego członka PZPR i wykonawcy rozkazów władzy komunistycznej. Zachowuję w pamięci także te słowa Prezesa Izby Karnej Sądu Najwyższego w latach 1924 - 1929, Aleksandra Mogilnickiego: Sędziowie mają immunited dlatego nie wolno ich karać, a ich występki tłumaczyć jako roztargnienie, nieskoordynowane ruchy, czy zapomnienie. Dziękuję Panom Prezesom Sądu Najwyższego, którzy skazywali opozycjonistów polskich i niewinnych ludzi na kary śmirci i długoletniego więzienia, lub tolerowali sędziów typu Józef Michnik w ich poczynaniach orzeczniczych. Dziękuję wszystkim Sędziom, a szczególnie tym, którzy w imieniu prawa okradali ludzi, firmy, brali grube łapówki i przywłaszczali sobie majątki. Wszystkich zachowuję we wdzięcznej pamięci i do wszystkich kieruję z serca płynące dobre życzenia! prof. dr hab. Małgorzata Gersdorf Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego
Reytan2020.04.29 10:37
Cz.1. Skrót podziękowania prof. M. Gersdorf z dnia 28.04.2020 na koniec kadencji pierwszego prezesa SN. Szanowni Państwo! Za osiągnięcie uważam zaangażowanie na rzecz obrony Sądu Najwyższego przed atakami przeciwników demokracji konstytucyjnej w Polsce. Prowadziłam działalność publiczną w obronie niezależności sądów i niezawisłości sędziów, szczególnie z sędziami, byłymi członkami PZPR. Z moim sprzeciwem spotykały się poczynania służące destrukcji Trybunału Konstytucyjnego przez jego prezesa Rzeplińskiego i posłów PO wybierających sędziów TK na zapas. Niestety, nie udało się zatrzymać tego procesu. Starałam się wykonywać moje zadanie dochowując wierności złożonym ślubowaniom: doktorskiemu, sędziowskiemu i partyjnemu (PZPR). A więc jako doktor prawa ślubowałam pracować nie ze względu na niegodziwe zyski, ale by jaśniał blask prawdy. Moje bogactwo, które podałam w deklaracji majątkowej, wpadł w moje ręce jakoś tak przypadkiem. Jako sędzia objęłam urząd po to, by „służyć wiernie PZPR i władzy komunistycznej, stać na straży prawa, obowiązki sędziego wypełniać sumiennie według nakazów władz państwowych i partyjnych , sprawiedliwość wymierzać zgodnie z przepisami prawa i wytycznych władzy. Nie udało się zatrzymać destrukcji państwa prawa, ale udało się wielu ludziom odebrać bezprawnie zdrowie, majątki i życie. Przykłady zostały pokazane w programie „Kasta”. Słowa przeze mnie wypowiedziane o nadzwyczajnej kaście ludzi nie przeminęły bez echa. Moje doświadczenia przekonują o bezskuteczności własnych słów i czynów, jeśli służą one wartościom, w które wierzymy – a wierzymy w system komunistyczny. Polska traci tożsamość konstytucyjną, której fundamentem jest podział władz i niezależność władzy sądowniczej. Cechą wyróżniającą demokracji europejskiej jest przyznanie władzy sądowniczej możliwości hamowania pozostałych władz, przez kontrolę legalności działań władzy wykonawczej w miejsce NIK.
ZSL pije tylko zielone chlorofilowe soki2020.04.29 10:35
to nie JA - to dzienikarze wyrzuceni,podobno, z GW i Njuwzłyka - to może Grzesio i Bryndza - albo Nitro Benzen
precz z zieloną stonką2020.04.29 10:30
strasznie się zaczerwienił