15.10.13, 10:07Marsz Niepodległości 2012 (fot. Fronda.pl)

Marsz Niepodległości zgłoszony. Organizatorzy nie chcą na nim policji

Organizatorzy Marszu Niepodległości deklarują, że porządek na manifestacji zapewni Straż Marszu Niepodległości. Nie chcą na nim policji, gdyż są przekonani, że będzie ona jedynie zakłócała wydarzenie.

Straż będzie wykonywać polecenia przewodniczącego zgromadzenie w ramach ustawy. Co do policji, to tam gdzie jej nie było w zeszłym roku to było spokojnie. Stąd nasz apel, aby na samym marszu się nie pojawiała. Jeśli policjanci tego dnia muszą pracować w Warszawie to niech trzymają się na pewien dystans” - stwierdził podczas zainicjowanej konferencji prasowej Krzysztof Bosak z Rady Decyzyjnej Ruchu Narodowego.

Straż Marszu ma zapewnić także opiekę medyczną dla uczestników manifestacji oraz zająć się dokumentacją wydarzenia, tak aby później nie było najmniejszych wątpliwości w przypadku incydentów.

Szef sekcji prawnej marszu Łukasz Moczydłowski podkreślił dobitnie, że organizatorzy nie oczekują policji 11.11.2013 roku. O zachowanie spokoju apelował już teraz do uczesntików manifestacji Witold Tumanowicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. „Jeśli ktokolwiek będzie wszczynał awantury to niech lepiej zostanie w domu. Zależy nam na tym, aby w tym roku Marsz Niepodległości przebiegł pokojowo” - powiedział.

MBW/Narodowcy.net


Komentarze

anonim2013.10.15 10:19
Narodowcy świętują rocznicę objęcia władzy przez Józefa Piłsudskiego. Mrożek w czystej postaci. A Roman Dmowski chyba w grobie się przewraca.
anonim2013.10.15 10:55
@ Gipsen Widać dopisuje Ci humor... Gdyby z głupoty bolała głowa, to by Ci brakło tabletek od "bulu" ... , a na takich jak Ty koncerny farmaceutyczne robiłyby miliony.
anonim2013.10.15 11:28
Organizatorzy Marszu mogą sobie "nie oczekiwać policji" ile chcą, miasto ma obowiązek zabezpieczyć całą imprezę, niezależnie od tego czy organizator tego oczekuje czy nie. I mam nadzieję, że ilość policji będzie tam na tyle duża, żeby obecne na Marszu troglodyctwo w postaci kiboli nie narobiło szkód.
anonim2013.10.15 12:11
@ Gipsen biednny prowokatorek ... zapomniałeś o interwencji na krytykę polityczną i rozbrojenie jej arsenału ....
anonim2013.10.15 12:24
Gipsen - nie przewidziałeś w planie manifestacji czasu na zostanie sprowokowanym przez policję.
anonim2013.10.15 13:15
[email protected] - narodowcy świętują powstanie Odrodzonej Rzeczpospolitej dyletancie. Każdy Polak świętuje 11 listopada. @Gipsen - zapomniałeś napisać o planowym pogromie żydów, cyklistów i pederastów. Na koniec przyjdziemy po ciebie. Fronda zaczyna przypominać zoo pełne lewactwa, wolnomyślicieli i antyklerykałów.
anonim2013.10.15 14:33
Kriss66 - no to wytłumacz mi dlaczego akurat 11 listopada.
anonim2013.10.15 15:05
@Gipsen - spójrz może na filmy z Marszu. Nie te kłamliwe "tefałenowskie", może uda ci się zobaczyć młodych NORMALNYCH ludzi, dzieci, dorosłych i seniorów. Taki jest Marsz. Szukasz newsa, znajdziesz, chcesz wyśmiewać, proszę bardzo. Przyzwyczaiłem się, że ze strony lewackiej hołoty nic dobrego mnie nie spotka. Za długo żyję i swoje wiem. Nie jestem łysy, moja Żona (dzięki Bogu) i córki również nie. A co do strachu, to owszem, niech się boją patriotyzmu ci wszyscy dla których "polskość to nienormalność", którzy wkładają flagę w psie g... i marzą o eurokołchozie. Również ci, którzy chcą wyrugować katolicyzm z przestrzeni publicznej i zamknąć wiarę w kruchcie. Na to nie będzie zgody!
anonim2013.10.15 15:17
To jest jakaś paranoja. Narodowcy ciagle płaczą, że są określani jako faszyści lub naziści. I co robią, aby walczyć z tym? Organizują... własne oddziały ochrony zgromadzeń i grozi policji, co każdemu w miarę wyedukowanemu człowiekowi skojarzy się pewnie z Czarnymi Koszulami, SA i SS, które przecież powstały właśnie jako ochrona zgromadzeń partyjnych i alternatywa dla "zgniłej" policji. I oczywiście narodowcy znowu będą płakać, że ludzie nazywają ich faszolami/naziolami. Oni są tak głupi i nieświadomie powielają modus operandi Mussoliniego i spółki, czy tak bezczelnie cyniczni?
anonim2013.10.15 16:00
Pozdrowienia dla ciebie Gipsen :o !
anonim2013.10.15 16:12
A co do głównego wątku: Bardzo sprytnie to sobie narodowcy wymyślili bo: 1) Jeżeli policja będzie i będą burdy to będziecie mówić że prowokacja i gdyby nie było policji nie byłoby owych burd. 2) Jeżeli policja będzie i nie będzie burd to będą mogli mówić o wydawaniu bez sensu pieniędzy. 3) Jeżeli nie będzie policji i będą burdy to będzie skandal na cały świat i polecą głowy, bo władze publiczne nie zapewniły należytej ochrony 4) Jeżeli nie będzie policji i nie będzie burd to sukces narodowców i we wcześniejszych latach prowokacje.
anonim2013.10.15 19:54
Denisowicz, przepraszam, ale jesteś aż takim durniem, czy tylko udajesz żeby dostosować się do poziomu reszty twojej ferajny? A propos edukacji, to w twoim przypadku musi być niezwylke mierna, skoro masz tylko takie skojarzenia
anonim2013.10.15 21:03
urquart, no na Twój poziom inteligencji to zawsze można liczyć. Ale dobrze, wytłumaczę Ci to jak przedszkolakowi, może załapiesz: Nigdzie nie piszę, że "ja mam tylko takie skojarzenia". Napisałem po prostu, jak takie działania są odbierane przez dużą część społeczeństwa. To jest analogiczne z wolfsangelami i hajlowaniem. Narodowcy płaczą, że "media nazywają ich naziolami", a sami świadomie wykorzystują symbolikę nazistowską (wolfsangel, symbol holenderskich nazistów) i faszystowską (wskrzeszony przez Mussoliniego salut rzymski), tłumacząc się, że to symbolika przednazistowska. Tak, to jest symbolika przednazistowska, tak jak oddziały partyjne są wynalazkiem przednazistowskim. Ale w świecie "ponazistowskim" większości społeczeństwa polskiego takie gesty kojarzą się jednoznacznie. I osoba odwołująca się do takich form musi liczyć się z tym, że będzie kojarzona z nazistami. Tak samo każdy lewak niosący czerwony sztandar lub śpiewający Międzynarodówkę (obydwa symbole sporo starsze od ZSRR), musi się liczyć z tym, że będzie kojarzony z bolszewikami i stalinistami. Teraz czaisz, czy mam Ci to jakoś rozrysować?
anonim2013.10.15 21:24
Denisowlicz, nie pomyliłem się co do ciebie, ,,edukacja" w gimnazjum robi jednak swoje. Przepraszaam z całego serca, nie jesteś durniem, jesteś zwykłym nieukiem, tak jak reszta społeczeństwa, na której ,,wiedzę" się powołujesz. Spokojnie, jesteś w bardzo licznym towarzystwie. Pewnie wiesz, że Hitler był wegetarianinem
anonim2013.10.15 21:28
urquart - miażdżąca argumentacja. Denisowicz, w starciu z takim tytanem dyskusji nie masz szans! ;)
anonim2013.10.15 22:16
"Jesteś zwyczajnym faszystą, Kriss." Ach lewacy, ustalcie wreszcie czy faszysta, nazista, katol czy kibol bo przez was nabawię się schizofrenii! "Będę bronił Twojego prawa do wygadywania najgorszych głupot" etc, etc. Nie no łaskawco, dzięki ale obronię się sam. Zwłaszcza "wygadując głupoty". "A więc, wojna!" Twój wybór, kolego. Nie mój. Będę na Marszu, więc nie zapomnij kamienia. Pomacham flagą żebyś mógł łatwiej trafić ;)
anonim2013.10.15 22:48
Kriss66 - dobrze że bierzesz flagę, nie zapomnij tylko o klapkach na oczy, bo jeszcze zobaczysz jakiś kiboli lub innych hajlujących troglodytów obok rodzin z dziećmi.
anonim2013.10.16 7:15
Ok. @Gipsen, może innym razem. A tymczasem podziwiaj śląskie liście, w niedzielę byłem z rodziną w chorzowskim parku, śliczne kolory. Ale co tam faszysta wie o kolorach. Tylko brąz i i brąz plus trochę ochry i sieny. A może chodziło Ci o "taszyzm"...? @Szarlej - masz rację klapki się przydadzą aby nie oglądać wrednych lewackich facjat. Tobie jednak radzę nie oglądać przekaziorów bo Ci szkodzą! Pamiętaj jest zasada "od ogółu do szczegółu" nie odwrotnie. Czego to dziś na tych studiach uczą...?
anonim2013.10.16 9:06
urquat, ty mnie nie przepraszaj! Ludzie tacy jak Ty nie są w stanie mnie nawet obrazić, chociaż z tego co widzę, bardzo się angażujesz i usilnie tego próbujesz. Jak tak sobie cenisz bolszewickie metody dyskusji i ataki ad personam, to Twoja sprawa. Mnie w to bajoro intelektualne nie próbuj wciągać.