15.09.14, 18:17Masakra uchodźców w Europie! Utonęło 500 osób (fot. Wikipedia, US Navy)

Masakra uchodźców w Europie! 500 osób utonęło

Jak szacują organizacje zajmujące się uchodźcami, w tym roku podczas próby przedostania się do Europy zginęło już niemal 3000 osób. Tę liczbę znacząco podniosła ostatnia tragedia, w której życie w morzu straciło około 500 imigrantów.

Do zatonięcia statku z uchodźcami doszło w ubiegłym tygodniu w pobliżu Malty. Jak opowiadają osoby, które przeżyły tragedię, łódź została uszkodzona przez przemytników. Doszło do tego, bo przemytnicy chcieli, by imigranci przesiedli się z większego statku na mniejsze łodzie; gdy ci nie chcieli się na to zgodzić, doszło do gwałtownej sprzeczki, w wyniku czego uszkodzono duży statek, powodując śmierć kilkuset osób w morzu.

W ten sposób zginęli Syryjczycy, Palestyńczycy, Egipcjanie i Sudańczycy.

Kilka dni wcześniej doszło do podobnej tragedii u wybrzeży Libii. Wówczas w morzu zginęło nieco powyżej 200 osób.

Szacuje się, że tylko w ciągu tego roku do Europy przez morze przybyło 130 tysięcy uchodźców. W ubiegłym roku było to ponad dwa razy mniej. Większość z imigrantów – niemal 120 tysięcy – trafiła do Włoch.

Wzrastająca liczba uchodźców to efekt nasilających się na Bliskim Wschodzie i w Afryce konfliktów. Ze względu na wciąż bardzo trudną sytuację w regionie trudno wykluczyć, że w kolejnym roku liczba nielegalnych imigrantów będzie ponownie bardzo duża.  

pac/yahoo news

Komentarze

anonim2014.09.15 19:01
Jedynym rozwiązaniem problemu jest strzelanie do łodzi z uchodźcami i bezwzględna likwidacja fizyczna przemytników. Gdy rozniesie się wieść, że Europa nie przyjmuje żadnych imigrantów i do nich strzela, problem zostanie definitywnie rozwiązany w ciągu kilku miesięcy.
anonim2014.09.15 19:32
enrque - przyjacielu, rozumiem, że tradyjonaliści szczególnie akcentuja zasadność wojny, a św. Bernanrd z Clairvaux to wasz mentor, ale nie rób karykatury z katolilckiej możliwości obrony.
anonim2014.09.15 20:01
@Kajdanki&zdrapki - to przyjmujcie dalej wszystkich uchodźców, ścielcie im drogę różami, dawajcie zasiłki, budujcie meczety, a obudzicie się (jeśli nie wy, to już wasze dzieci) w państwie islamskim i staniecie przed alternatywą - albo przejść na islam, albo umrzeć z poderżniętym gardłem.
anonim2014.09.15 20:04
To pokazuje jak bardzo ludzie pragną WOLNOŚCI i jakiej-takiej stabilizacji. Ale czy ja wiem, czy te wszystkie krzywe banany, pedalstwo, globalne ocipienie to jakaś wolność...
anonim2014.09.15 20:20
@enrque111 - nie chodzi o to, by do tych nieszczęśników strzelać, tylko by ich po prostu nie przyjmować. Parę lat temu czytałem jaki problem mają Czesi z Cyganami, hm... Romami. Problem zauważono, gdy na każde narodzone dziecko, również cygańskie, dostawało się równowartość jakichś 5 tys. złotych. I pojawiały się rodziny z dziesięciorgiem dzieci - a co?! Nikt nigdy nie widział chyba Cygana pracującego w polu, na budowie, czy w ten deseń. Jeśli ktoś wpuszcza tych kombinatorów, żebraków, złodziei, bajerantów-wróżbitów do własnego kraju, którzy nijak nie przyczynią się do wzbogacenia kraju, to znaczy, że jest całkiem głupi, bo zrobił to świadomie, pod wpływem ideologii.
anonim2014.09.15 21:40
proponuje ciekawa lekturę a propos tego tematu: "Obóz swiętych" Jeana Raspaila ... Napisana prawie 40 lat temu ... ale niestety coraz bardziej aktualna.
anonim2014.09.15 23:45
@Jack Ja widziałem Cygana pracującego 14h/ dzień przy zaawansowanych programach komputerowych. Zarabia pięciocyfrową kwotę miesięcznie. Celem cywilizacji wysokiej, jaką chcemy widzieć w polskiej, czy szerzej - Europejskiej, nie jest odstraszanie "niższych" od nas, ale sprawienie, by to ona była atrakcyjna jako cel aspiracji przedstawicieli tych "niższych". Celem jest inkulturacja i życzliwe otwarcie na wszelką różnorodność, czy wprost odmienność. To nie jest naiwność. Wciąganie w obręb cywilizacji jest jedyną formą jej przetrwania, jeśli mamy negatywny bilans demograficzny plus szerokie zafascynowanie obcymi kulturami. Oczywiście nie wolno tego robić jak czerwona Europa Zachodnia. Trzeba to robić ze świadomością własnej wartości, stawianiem wymagań i kalkulacją zagrożeń. Ci zmarli, choć mogli mieć w sercach nienawiść do naszego świata, jednak do niego ciągnęli. Być może to ostatni moment, kiedy to my jesteśmy pod wierzchem. Tych 500 to skarb, który bezpowrotnie utraciliśmy. Być może to z nich zrodziłby się kolejny św. Augustyn, Paul Anka, Mustafa Korycki... Wyciągnijmy rękę do potrzebujących, póki ktoś nas jeszcze potrzebuje.
anonim2014.09.16 5:05
Proste rozwiązanie. Jeżeli taka łódź przypływa, trzeba ich przyjąć,po chrześcijańsku nakarmić, napoić po czym odesłać do jakiegoś w miarę stabilnego i bogatego kraju muzułmańskiego np. Kataru albo Turcji. Proste.
anonim2014.09.16 5:45
@Dawid - a ja słyszałem o Żydzie, który do swoich ziomali zwracał się "wy plemię żmijowe!". Po prostu chwalebne wyjątki się zdarzają, ale generalny obraz Cygana jest taki, o czym doskonale wiesz. Którejś zimy parę lat temu jadąc autobusem i stojąc na światłach widziałem jak jakiś policjant coś gada do Cyganki siedzącej na chodniku, a obok niej 3-4-letni szkrab. I cóż on może jej zrobić? Najwyżej nagadać się, że dziecko w mróz powinno siedzieć w mieszkaniu, albo w przedszkolu, a nie robić za maskotkę mającą zmiękczyć serca przechodzących obok mieszczuchów.
anonim2014.09.16 6:05
Nie wiem, do czego ciągnęli ci zmarli, natomiast jest oczywiste, iż spora część takich emigrantów ciągnie do tzw. państwa opiekuńczego, czyli mówiąc wprost: do zasiłków, z których słynie obecna cywilizacja białego człowieka i właśnie dlatego się wyludnia i zadłuża. Ale oczywiście, że powinniśmy wyciągać ręce do potrzebujących, co do tego nie ma dwóch zdań.
anonim2014.09.16 13:11
Zaminować morze i plaże.
anonim2014.09.22 18:47
@Jack Może i tak, jednak jak wynika z artykułu, no tegoco wiemy o sytuacji w tamtym rejonie, ludzie raczej uciekają *przed* czymś/kimś a Europa jest geograf. najbliżej. I dla nich - spokojna. Módlmy się za ofiary przemocy - to na pewno warto. Ale i za tych, którzy przemoc sieją - o nawrócenie.