21.08.18, 09:39Youtube.com

Michał Dworczyk: nie ma żadnych decyzji ws. fregat od Australii

"W sprawie pozyskania przez Polskę australijskich fregat żadne decyzje nie zapadły" - mówi szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, dementując plotki o rzekomej blokadzie umowy przez Mateusza Morawieckiego.

"Politycy ze sobą rozmawiają o wszystkich sprawach, w które angażje się, czy głowa państwa, czy pan premier. TO jest coś absolutnie naturalnego, że politycy w niektórych sprawa mogą mieć odmienne zdanie, niemniej ta współpraca układa się doskonale" - mówił szef kancelariipremiera w Polskim Radiu 24.

Dworczyk pytany był przede wszystkim o budowany przez media fakt konfliktu pomiędzy Andrzejem Dudą i Mateuszem Morawieckim. Miał się on uwidocznić właśnie w sprawie zakupu fregat Adelaide od Australii.

"Czasami, zwłaszcza w okresie wakacyjnym, można bardzo różne informacje usłyszeć, przeczytać w mediach, różne rzeczy są wyolbrzymiane, przekręcone" - skomentował.

"Tutaj mamy do czynienia z taką sytuacją, gdzie media znalazły temat na bardzo różne sposoby omówiony, a niekoniecznie w tych informacjach znajduje się to, jak sytuacja wygląda w rzeczywistości" - stwierdził szef kancelarii premiera.

mor/PAP/Fronda.pl