07.03.20, 09:20Screenshot Youtube - TVP Info

Nieoficjalnie: Wszystkie głosy za odwołaniem Jacka Kurskiego

Wczoraj w trakcie konferencji prasowej szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował, że w głosowaniu korespondencyjnym dotyczącym odwołania prezesa TVP Jacka Kurskiego wpłynęły już 4 głosy. Wszyscy zagłosowali za odwołaniem obecnego szefa Telewizji Polskiej. Według nieoficjalnych informacji wpłynął także piąty głos, również przeciwko Kurskiemu.

O oddaniu głosu przez ostatnią osobę, Grzegorza Podżornego, którego do RMN zgłosił Kukiz’15, poinformował portal WirtualneMedia. Dziś z kolei Paweł Kukiz napisał na twitterze:

Nasz przedstawiciel zagłosował za odwołaniem bandytki w TVP. Dzięki, Grzegorz!”.

Informacja na temat głosowania w sprawie Jacka Kurskiego została podana wczoraj w trakcie konferencji prasowej, na której prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej, która przyznaje w 2020 roku rekompensatę w wysokości 1,95 mld złotych dla TVP i Polskiego Radia.

Tego samego dnia Jacek Kurski w liście do prezydenta Andrzeja Dudy napisał, że oddaje się do jego dyspozycji w imię dobra Telewizji Polskiej. Dodał, że jego osoba „nie jest i nie będzie” przeszkodą w zapewnieniu TVP stabilnych podstaw finansowania, uzależnionych od decyzji głowy państwa.

dam/PAP,twitter

Komentarze

wyborca PiS w 20192020.03.7 23:24
Kurskiego odwołał PiS:Czabański,Kruk,Lichocka.Żałosne.
Telewidz2020.03.7 18:33
P. Kurski jak odejdzie z Telewizjii, to biedakiem nie bedzie. otrzyma jeszcze troche na porzegnanie.
edward2020.03.7 14:59
Panie Prezesie Kaczyński! Wiemy, że spotykał się pan z prezydentem i stał za prezesem Kurskim, nie chcąc jego odwołania. Tak samo stanął pan w obronie posłanki Lichockiej, która wiedząc o pana stanowisku w sprawie odwołania Kurskiego, zachowała się nielojalnie, głosując za odwołaniem Kurskiego.Nie doceniła pana obrony w Sejmie przed usunięciem z PiS-u. Może najwyższy już czas usunąć tą koniunkturalistkę z szeregów PiS-u!
Czesc2020.03.7 13:47
Szukam miłego i kulturalnego faceta na miłe spotkania lub stały związek. Mam na imię Lena lat 25, wzrost 169cm, Moje kontakt do mnie telefon tu - http://www.xlove.com.pl Znajdź mnie po niku: Lenka25x napisz do mnie spotkajmy się!
Janusz2020.03.7 12:50
Panie Kukiz - tylko nie bandytki, przed 2015 roku to nie wiedziałem w jakim kraju żyję, TVP była lewicowo-liberalna tak jak Polsat czy TVN, kto słyszał o żołnierzach wyklętych, niezłomnych, do TVP zapraszano ludzi którzy naszą wiarę mieli w głębokim poważaniu, na Pana Kukiza głosowałem kiedy kandydował na prezydenta, jako wyraz sprzeciwu przeciwko temu co się działo w kraju, niestety zawiódł mnie we wszystkim, i nie zapomnę jego pyskówki w stosunku do Pana Kornela Morawieckiego, jak na artystę spodziewałem się po Panu o wiele więcej. Panie Jacku Kurski dziękuję za to co Pan zrobił dla TVP, mam nadzieję że nowy prezes TVP nie ulegnie nowej targowicy i prawda będzie pokazywana nadal z takim przekonaniem jak dotychczas
anonim2020.03.7 12:34
Z żalem to mówię, PiS to nieudacznicy, bowiem po objęciu władzy, po atakach eurokołchozu na reformy, po atakach żydostwa i Ukraińców na zmianę ustawy o IPN, po atakach żydostwa na historię Polski, OBIECAŁ SPOŁECZEŃSTWU, że powstanie anglojęzyczna TV, takie polskie BBC, polska Al Jazeera, aby głos Polski był słyszalny i rozumiany w świecie. No i słusznie! I co? I nic! Kolejne zmarnowane lata, kolejne niechlujstwo, nieróbstwo, arogancja władzy. Czy są obce siły w Polsce co niweczą każdą propolską inicjatywę? Czy te jednostki związały ręce PiS?
Marek2020.03.7 12:19
Czym naczelnika faszerują? Najpierw Antoniego, teraz Jacka potraktował kopem. A tacy wybitni byli.
Irena2020.03.7 11:57
Za tak dobre wyniki w tak trudnych okolicznościach karać dymisją??? Nie rozumiem. Czym innym jest denerwujący sposób bycia pana Kurskiego, a czym innym obiektywna ocena Jego pracy. Moim zdaniem, sukcesy przeważają. Ba, to jest tv polska- przywracajaca prawdę historyczną, pokazująca patologię w pewnych sferach życia publicznego, nie gardząca żadnym widzem. Odbieram to jako zwyciestwo KODziarzy . Smutne i niepokojące:(
Urszula2020.03.7 12:04
Zapytaj ilu ludzi w ogóle przestało oglądać TVP bo jest telewizją jednej partii. Nie gardząca żadnym widzem? No, masz poczucie humoru, a tu koronawirus i sobotnie porządki.
Kubus Puchatek2020.03.7 11:48
Teraz wiemy ile jest warta głowa Kurskiego = 2 mld zł. Kto da więcej! To też oznacza że głowy wyższych funkcjonariuszy państwowych są droższe.
Polak Ateista Dumny Gej2020.03.7 11:35
Po lewej Kurski po prawej Rada Mediów Narodowych _______________________________$$$$$_$$$ _______________________________$$________$$ _______________________________$_________$$$ _______________________________$__________$$ _______________________________$_________$$$ _______________________________$$_______$$$ _________________________________$$__$$$$ __________________________________$$$$$$ ________________________________$$$____$$$ _______________________________$$$_______$$ ___$$$$$______________________$$$____$___$$ _$$____$$____________________$$____$$$___$$ _$_______$$_________________$$_$$_$$$____$$ $$_______$$________________$$__$$$$_____$$$ $$_______$$$$$$$$$________$$___$$$_____$$$$ $$_______$$_____$$$$$____$$____$$_____$$_$$ _$$____$$$__________$$$$$$___$$$____$$$__$$ ___$$$$$$______$$______$$$$$$$$____$$$___$$ ________$$_____$$__________$$_____$$$____$$ ________$$_____$$_________$$_____$$______$$ ________$$_____$$_________$$____$$$$$$___$$ ________$$_____$$$$$$$$$___$$$$$$____$$__$$ ________$$_____$$_____$$$$$___________$__$$ _________$$____$$________$$$$$$______$$__$$ _________$$____$$_______$$___$$______$$__$$ _________$$____$$______$$__$$$______$$___$$ _________$$_____$$____$$$__$$______$$$___$$ _________$$_____$$___$$$_$$$_____$$_$$___$$ _________$$_____$$___$$_$$$_____$$__$$___$$ __________$$$$$$$___$$__$$_____$$___$$___$$ _____________$$____$$__$$_____$$$___$$___$$ ____________________$$__$______$$___$$___$$ ____________________$$__$$_____$$___$$___$$ ____________________$$$_$$$____$$___$$___$$ _____________________$$__$$_____$$__$$___$$ _____________________$$$_$$$____$$__$$___$$ ______________________$$__$$____$$$_$$___$$ ______________________$$$__$$___$$$_$$___$$ _____________________$_$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
:P2020.03.7 12:27
Durny gej lepiej brzmi. I prawdziwie.
anonim2020.03.7 11:31
Z pełnym uznaniem dla wszystkich jego zasług, mam nadzieję!
Baka2020.03.7 10:55
Kolejny szantażyk Dudy! Po trupie Kurskiego chce zdobyć głosy i rozwala jedyne medium, które służy prawicy. Prawica tego nie daruje. Zaciskaliśmy zęby, gdy zawetował degradację Jaruzelskiego i bredził o Hermaszewskim; gdy niszczył Macierewicza; gdy zawetował zmianę ordynacji wyborczej, co sprawiło, że mamy w PE Biedronia; gdy umizgiwał się do sędziów, a opamiętał się dopiero, kiedy go sędziowie "skopali"; gdy wzywał Kaczyńskiego do pałacu na dywanik. PiS musiał go ratować przed jego własnymi pomysłami, jak referendum konstytucyjne 11 listopada 2018 roku. Razem z Gowinem wyspecjalizowali się w szantażowaniu PiS. Przyjdzie teraz jakiś mydłek z pałacu lub od Gowina i zaora TVP w duchu Unii Wolności. A opozycja widzi, jak łatwo można zastraszyć prezydenta. To, że wszyscy glosowali za odwołaniem Kurskiego znaczy, że był to szantaż Dudy.
Urszula2020.03.7 11:44
Po kałasznikowie wam kupić? Pozabijajcie się wszyscy dla dobra Polski.
AntekWariatMONcierewiczNowymPrezesemKurwizji2020.03.7 10:13
Nowym prezesem Kurwizji powinien zostać Antek "Smoleński Wariat" MONcierewicz. A zastępcami Janek "Wazeliniarz Władzoliz" Pietrzak i Pati "Obrzmiałe Wargi" Koti.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 10:18
Popieram Maćka Rewicza.
Wiktor z Koszalina2020.03.7 16:22
Wcześniej twoja mamusia zostanie pierwszą bardaszkową w TVP. Bo póki co nie nadaje się nawet do sprzątania dworcowych kibli.
Lejka2020.03.7 10:08
A kto tam jest w tych całych RMN ?? Kukiz najgorsza ordynarna sciera i reszta hołoty?Ten wrzask jaki przypuszczono na TVP swiadczy dobitnie ze opozycja nie moze sie pogodzic z mowieniem prawdy o ich aferach przekretach Jestem za pozostawieniem Kurskiego na stanowisku
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 10:18
Problem w tym, że TVP nic nie mówi o dużo większych aferach PiS. W tym problem, TVP po prostu kłamie i manipuluje. Miarka się przebrała.
Baka2020.03.7 11:03
Rada mediów narodowych to Lichocka, Kruk, Czabański, Juliusz Braun i jakiś przedstawiciel Kukiza. To, że głosowali jednogłośnie świadczy, że PAD kolejny raz zaszantażował PiS. Mruga okiem do opozycji, ale nie zyska tym odwołaniem ani jednego ich głosu, a wielu ludzi na prawicy rozwścieczył i nie mają ochoty pracować teraz na PAD. Odwołali Kurskiego, a nikt nawet nie powiedział za co. Niestety brudna polityczna gra!!!
jomik2020.03.7 13:38
Lejka-weż dobry rozpęd i walnij sobie tym pustym łbem w ścianę.
ANTYhiPOkryta 2020.03.7 10:08
TVP jest jednostronna??????????? "Może i tak ale dziwi mnie to, że niektórzy DZIŚ histeryzują z tego POwodu. W czasach "demokracji" (obecnie POdobno zagrożonej) wszystkie media o większym zasięgu (oprócz Radia Maryja) nadawały na to samo kopyto. Dziś wystarczy zmienić kanał żeby poznać zdanie drugiej strony. Przy okazji warto zastanowić się czy to dobrze, że tak wielka część rynku medialnego w Polsce opanowana jest przez obcych"
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 10:16
Ale TVP to jest stacja państwowa, abonamentowa. Różne p. widzenia mogą być w stacjach prywatnych, komercyjnych. Absolutnie nie w stacji opłacanej z podatków. Pisząc to co napisałeś, sam przyznałeś, że TVP pokazuje świat w/g PiS, sam napisałeś, że nie pokazuje zdania drugiej strony. Więc sam zaorałeś TVP. Taki kolejny strzał w kolano.
Lucy2020.03.7 10:36
Co to znaczy swiat wg. PIS??a jaki świat ma pokazywać wg TVN???A jesli chodzi o druga strone to az jej jest za duzo i nawet słuchac tych kłamstw serwowanych przez lewice i POKO nie mozna słuchac
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 11:05
TVP ma być niezależna, tak trudno to zrozumieć? A PiS niech sobie uprawia propagandę w TV Republika, Trwam albo NTV. Albo jesteśmy demokracją, albo dyktaturą.
Urszula2020.03.7 11:56
Co rozumiesz pod słowem "kłamstwo"? Prywatną opinię przeciwników opozycji czy rzetelną prawdę o sytuacji w Polsce i na świecie. Pisiory mają taką politykę: 1. najpierw hejtują 2. potem ogłaszają, że hejt to zło 3. a na koniec próbują wmówić, że są ofiarami hejtu. Kto was tego nauczył? Kaczyński? Rydzyk? Kurski? Jesteście wyjątkowo bezczelnymi kłamcami i hipokrytami.
ada2020.03.7 10:07
Można go nie lubić, ale trzeba przyznać, że jest znakomitym menadżerem.
PiS to gó-wno2020.03.7 10:05
Może Kurski połączy siły z Banasiem
jomik2020.03.7 13:34
Proponuję połączyć TVP z toruńską propagandą,tam już jest , prezio,guru w sukience.
Marta2020.03.7 10:02
Bardzo się dziwię , że tak sprawny menadżer, który podniósł TV z upadłości i ma sukcesy, niewyobrażalne wcześniej, został JEDNOGŁOŚNIE odwołany przez miernoty, o których jak słychać to tylko w złym kontekście. Czyżby byli tak tępi, że nie są w stanie tego dostrzec? To jest wielki błąd i kto wie ile będzie nas kosztował?
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 10:12
Jakie sukcesy? On ma tylko sukcesy w wydawaniu kasy. Pomimo reklam, wpływów z abonamentu (US właśnie mi ściągnął mi z konta 1500zł) i MILIARDOWYCH dofinansowań TVP wygląda gorzej od np TVN, który ma tylko reklamy. Tylko reklamy. A na co wydaje? Na pokazywanie facetów w krótkich spodenkach biegających za piłką, na Zenka Martyniuka i podłe "dziennikarstwo". A o jego przekrętach, to dopiero się dowiemy.
Japa2020.03.7 10:30
Pani Marto . Niech pani uruchomi wyobrażnie. Nic nie stracimy .ZAROBIMY ! . Sprzeda się TVP i będzie kasa .
Baka2020.03.7 11:07
To był prawdopodobnie warunek PAD, dlatego głosowali. Ale teraz niech PAD nie oczekuje od prawicy, że będzie mu pomagać w kampanii i dla niego się poświęcać. Obawiam się, że Duda właśnie sam się zaorał.
Kot prezesa2020.03.7 9:59
To wszystko było już dawno ustalone
katolik2020.03.7 9:56
Słowacja zablokowała Konwencję Stambulską. Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja. Szkoda, że do tej pory w Polsce tego nie zrobili.
anonim2020.03.7 9:56
TVP powinna też wprowadzać nas w kulturę wysoką, poprzez internet można wyszukać mistrzów w różnych dziedzinach, wystarczy sięgnąć, wystarczy chcieć!
Baka2020.03.7 11:11
Za co i dla kogo? Są takie programy, ale mają promile oglądalności.
Ogladaj hity online2020.03.7 9:55
www.ciinema.eu - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: Psy 3  w imię zasad (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
KurwizjaKłamieRydzyjoJątrzyPietrzakWazelinuje2020.03.7 9:55
Jednak nazwy KURWIZJA nic nie zmieni. Nawet ulokowanie na stolcu innego aparatczyka PiSowskiego do spraw propagandy sukcesu. Nazwa KURWIZJA straci tylko łączność z nazwiskiem, ale zostanie jako dosadny opis procederu uprawianego przez państwową instytucję.
......2020.03.7 10:16
Wysyłam twój mumer IP
Japa2020.03.7 10:25
Tylko tow. Czarzasty na Szefa TVP . Tylko On doprowadzi Telewizję do porządku . Sprzeda TVNowi .I będzie cacy . Tak jak za Jaruzela w 1980 .
Urszula2020.03.7 12:08
A co było za Jaruzela w 1980? Sprzedał TVP TVN-owi?
Wiktor z Koszalina2020.03.7 16:20
Tak jak ulicznej ksywki twojej mamusi. Zapracowała na nią!
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 9:55
Mam nadzieję, że to tylko początek przywracania PRAWDY do TVP. Mam nadzieję, że w poniedziałek polecą te wszystkie perejry, lichockie, klapenbachy.
BieS2020.03.7 10:15
Chciałbyś. Nic z tego. Musisz dalej ujadać na Frondzie.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 11:07
Komunę obalałem latami. Teraz też mi się nie spieszy. W końcu tyle zabawy po drodze :)
ten obcy2020.03.7 13:05
jakbym czytał "Bolka"
Japa2020.03.7 10:20
A jaka to ta ,,prawda " . Jaka ?Bo ks. Tischner fajnie ,,prawdy " podzielił .Bo jeśli to ma być - ,,ma by jak było - " to mam wątpliwości . Tylko tow Czarzasty taką prawdę reprezentuje.
gumowa kaczka2020.03.7 9:54
dintojra trwa,najpierw banaś,teraz kurski
anonim2020.03.7 9:49
A Świat poznajemy dzięki dobrym, rzetelnym reporterom, których nie wyrzuca się za drzwi!
anonim2020.03.7 9:45
Warto też przyjrzeć się poziomowi pytań w teleturniejach: bez ładu, składu, sensu, tak że Wielka gra urasta do niedoścignionego wzoru, wstyd po prostu wstyd. Złe wzory michnikowskich robotników pióra i kultury!
Lejka2020.03.7 10:04
Ty masz za to poziom
Matwiej Łagodny2020.03.7 9:42
Czy Musi być Jednogłośne ( pięć )głosów za odwołaniem? Co będzie ,gdy nie będzie ZGODY.
anonim2020.03.7 9:40
Przedstawiciele TVP powinni być wzorem taktu i kultury osobistej, nie zwalnia się ludzi bez wyjaśnienia, nie wypada.
Po 11 NIE BADZ OBOJETNY2020.03.7 10:05
No właśnie ... powinna być, a ta ekipa trafi dokładnie tam, gdzie trafiła ekipa TVP z czasów stanu wojennego. Będą ich pokazywać studentom dziennikarstwa jako przykład propagandy, zaraz obok Goebbelsa i Urbana.
Lejka2020.03.7 10:13
I ta ekipa jest wzorem taktu wiec psie kundlu wstretny nie kłam
Urszula2020.03.7 12:07
Nie stawiaj Urbana obok Goebbelsa. Raczej Pisdy postaw obok Goebbelsa. Urbanowi daleko do hipokryzji wyznawców PiS, notorycznych katolików zresztą.
Anna2020.03.7 20:15
Zgoda
Katolicka Kretynizacja Polski2020.03.7 9:39
ale jak to! przecie PiS twierdzi że Kureski to najlepszy prezes jaki był w TVP i chcą go odwołać tak samo jak twierdził że brocha to najlepszy premier a jednak dostała kopa w spasione zarośnięte doopsko!
MałaUwagaNaTematWydalinOborowej2020.03.7 9:59
Mała poprawka. Taka od chirurga. Otóż oborowa Szydłowa ma nie "zarośnięte", ale zrośnięte doopsko. Dlatego wydala bezwartościowe produkty przemiany materii umysłowej otworem gębowym.
Lejka2020.03.7 10:14
U was sowieckich ujów to dopiero kultura jak wyżej
ten obcy2020.03.7 13:03
ja tam bym "ch" dopisał
Urszula2020.03.7 12:01
Nie słucham oborowej. Bardziej tępego i zarozumiałego babska nie znam. No może za wyjątkiem drugiej oborowej Krychy z domu Pawłowicz. Co do Kurskiego to chyba wpływ Kaczyńskiego znacznie osłabł. Nie uratował Kurskiego choć twierdził, że odwołanie bulteriera nie wchodzi w rachubę.
NIE LGBT2020.03.7 12:44
KKP cwele z LGBT
kibic2020.03.7 9:37
Kadrowy PAD: najpierw Macierewicz, teraz Kurski - żałosne i przyziemne !!!
agat2020.03.7 9:41
Poświęcenie Jacka Kurskiego to świadectwo marności i nieudolności prawicowego dziennikarstwa, które nie potrafi obronić TVP przed kłamliwymi atakami. Zajmuje się ono nie tym co trzeba - bezsensownym, nieustannym cytowaniem i przytaczaniem każdej bzdurnej i zakłamanej wypowiedzi totalnych nt. PiS. W ten sposób popularyzują one oszukańczy przekaz totalniaków, zamiast pracować nad skuteczną argumentacją i ukazywać kreatywną działalność PiS. Aktywności PiS poświęca się zaledwie ułamek uwagi tego, co totalnym. Portal wPolityce powinien więc dostawać pieniądze od totalnych za to, co robi na ich rzecz.
Lejka2020.03.7 10:11
Masz racje w TVP cały czas pokazuja opozycje i ich ordynarne kłamliwe narracje nie pozwola dojsc innym do słowa
Urszula2020.03.7 13:55
hehe, dobra jesteś. :D Kurski poleciał m.in. za to: "Prezes TVP Jacek Kurski obwieścił w najlepszym czasie antenowym, na żywo w „Wiadomościach”, że tylko dzięki niemu ludzie wiedzą, że ktoś taki jak Duda istnieje. I że to jemu prezydent zawdzięcza pierwsze miejsce w przedwyborczych rankingach. Już za to należała mu się dymisja.
Jana2020.03.7 18:20
agat przykład udolności inaczej.
Wiktor z Koszalina2020.03.7 16:18
Żałosna to była twoja mamusia wczoraj.
Anna2020.03.7 20:13
zgadzam się