17.07.19, 10:55Fot. Nikater via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Niezwykłe! Ta świątynia została poświęcona ręką Boga

Kręta droga z San Giovanni Rotondo prowadzi do jednego z najwyższych miejsc położonych na półwyspie Gargano – górze św. Michała Archanioła. Na jej szczycie znajduje się sanktuarium – jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką.

Aby dostać się do tego najbardziej znanego anielskiego sanktuarium trzeba pokonać szereg serpentyn. Na górze czeka nas za to piękne zabytkowe miasteczko posiadające przyjemny, chłodny klimat w odróżnieniu od upalnego wybrzeża w okolicy. To właśnie tu, co najmniej czterokrotnie objawił się wódz zastępów niebieskich –  św. Michał Archanioł.

Ziemia, na której stoisz jest święta

Jak mówi tradycja, w 490 r. bogatemu gospodarzowi zaginął byk. Gdy właściciel odnalazł ulubione zwierze, zobaczył, że klęczy ono u wejścia groty. Zezłościł się i puścił w jego kierunku strzałę, ona zaś zawróciła i zraniła wieśniaka. Gospodarz powiadomił o tajemniczym wydarzeniu swojego biskupa, a ów zarządził trzy dni pokuty, postu i modlitwy. Trzeciego dnia biskupowi ukazał się Anioł Pański, który wyjaśnił, że miejsce do którego dotarł ten człowiek jest święte.

W objawieniu Michał Archanioł obiecał, że pielgrzymującym odpuszczone zostaną wszelkie grzechy, a zanoszone modlitwy w tym miejscu będą wysłuchane, jeśli zgadzają się z wolą Boga. Zażądał też, aby biskup udał się na miejsce i poświęcił rzeczoną grotę. Kapłan jednak ociągał się, aż nadeszła krwawa wojna między Longobardami a Grekami. Gdy ważyły się losy potyczki biskup znów oddał się trzem dniom modlitw za przyczyną św. Michała Archanioła. Anioł znów objawił się i przepowiedział rychłe zwycięstwo.

Rok później, gdy miała nastąpić konsekracja groty Michał Archanioł ogłosił, że on sam poświęcił już grotę jako „Bazylikę Niebiańską”. Gdy orszak przybył na uroczystość zobaczył ołtarz i krzyż. Anioł interweniował jeszcze raz w XVII w., aby ocalić dzięki wierze ludzi podczas epidemii dżumy. Każdy, kto posiadał poświęcony kamień z anielskimi inicjałami doznawał ozdrowienia.

Św. Michale Archaniele módl się za nami!

Od tej pory jedyna świątynia na świecie nie poświęcona ludzką ręką jest przedmiotem czci licznie przybywających w te okolice pielgrzymów. Ojciec Pio każdego przybysza pytał: „Czy byłeś u Michała Archanioła?”. Jeśli odpowiedź była przecząca – wyrzucał go za drzwi i nakazywał wrócić po oddaniu czci Bogu w tamtym miejscu. Obecnie klasztorem i kościołem opiekują się polscy księża michalici.

Góra jest chętnie odwiedzana przez turystów. Z bazyliki kamiennymi schodami schodzi się w dół, gdzie znajduje się święta grota oraz figura św. Michała Archanioła, który zabija szatana. Święty jest otoczony w okolicy szczególną czcią. Bardzo hucznie obchodzony jest odpust we wspomnienie świętych archaniołów w końcu września.

Warto pamiętać o wstawiennictwu św. Michała Archanioła i jak najczęściej odmawiać modlitwę do niego, ułożoną przez papieża Leona XIII mającą moc prywatnego egzorcyzmu.

Brzmi ona:

 

„Święty Michale Archaniele,

Broń nas w walce,

A przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha,

Bądź nam obroną.

Niech go Bóg poskromi, pokornie o to prosimy.

A ty Książe Wojska Niebieskiego, szatana i inne złe duchy,

Które na zgubę dusz ludzkich krążą po świecie,

Z pomocą Bożą strąć do piekła.

Amen.

 

Święty Michale Archaniele, módl się za nami!

 

Tomasz Teluk


Pierwotnie na portalu 17.07.16 r.

Komentarze

qwerty2019.07.18 8:26
Drogie dzieci. Dziś bajeczka o modlącym się byczku i zawracajacych strzałach. Kto wierzy piątka z religii kto nie wierzy do kąta a jutro z rodzicami. Produkcji katodebili ciąg dalszy.
Kazimierz2019.07.17 22:06
TEN ARTYKUŁ JEST O ŚW, MICHALE ARCHANIELE i ŚWIĄTYNI!! NIE ZDAJECIE SOBIE SPRAWY , JAK BARDZO BLUŹNICIE ! Przecież wystarczyło przeczytać ten artykuł, żeby mieć pełną wiedzę! Czytaliście "piąte przez dziesiąte", albo wcale ! Ale gęby już drzecie i jad demoniczny wylewacie! Nie nam szkodzicie, tylko sobie! Przekonacie się o tym! Demon się cieszy i zaciera ręce! On wam nie podziękuję, on nienawidzi wszystkich ludzi! Was też ! " BOŻE W TRÓJCY ŚWIĘTEJ JEDYNY, BŁAGAM CIĘ I PROSZĘ ZA WSTAWIENNICTWEM BOGURODZICY DZIEWICY MARYI, ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA, WSZYSTKICH ANIOŁÓW I ŚWIĘTYCH O TĘ WIELKĄ ŁASKĘ POKONANIA SIŁ CIEMNOŚCI NA POLSKIEJ ZIEMI I W CAŁYM ŚWIECIE ...." AMEN !
Tres Amigos2019.07.18 7:42
Wpisując powyższe zaklęcie powinieneś, szanowny Kazimierzu, uczynić to stojąc na lewej nodze, trzymając prawy palec wskazujący na wielkim palcu stopy. Żeby miało większą moc musiałbyś wpisać równo o północy, a nie 6 po. No i chyba zabrakło Ci eliksiru. W takiej sytuacji czar nie zadziała :(
Samanta2019.07.18 9:03
zobaczymy gdzie będzie twój jaśnie oświecony racjonalizm w chwili śmierci lub innych dramatycznych doświadczeń. Zazwyczaj trafia tam, skąd się bierze - czyli do 4 liter.
Tres Amigos2019.07.18 10:13
magia zaklęć i tak nie będzie wówczas działać, więc po co mnie usiłujesz straszyć?
taki jeden 2019.07.18 16:35
kpij sobie kpij, nie znasz dnia ani godziny kiedy przyjdzie za wszystko odpowiedzieć...
twitter:@PromocjaPWS2019.07.17 13:45
Polecam Program Wiedzy Społecznej K. Karonia - na youtube.com/HISTORIASZTUKI2011 i jego stronę historiasztuki.com.pl. Zbiór wszystkich jego prelekcji na wiedzaspoleczna.pl.
z Bródna2019.07.17 13:17
ding, ding ... mendy blogowe Jonasik-Stachu to dwa połdoopki tej samej doopy, podobnie jak Nowak-robaczek, z tą różnicą, że Nowak i robaczek jest bliżej "centrum", tj. rectum. Wy mendy też byliście "poświęcani" - sierpem obrzezani.
Oloo2019.07.17 13:14
Bądźcie poważni, jak Bóg może mieć rękę skoro nie ma ciała? Pała z religii
eMbE2019.07.17 13:00
Jedyna nie poświęcona ludzką ręką? Czyli nie znalazł się ani jeden wystarczająco ambitny pasibrzuch, który by tam dotarł z kropidłem?
eMbE2019.07.17 12:58
To ta słynna Ręka Boska, która ma nas bronić, chwilowo dzierżąc kropidło i wypowiadając zaklęcia tam była? Naprawdę?
JPIII2019.07.17 11:47
To jest to samo bożyszcze, które zgwałciło 14-letnią dziewczynkę zw. Mar...ychą. Ja bym się brzydził takim udziałem tego gwałciciela i pedophila.
zdumiony głupotą2019.07.17 21:25
kto takie gów.o jak ty wydalił na ten świat?
bezlitosny internauta2019.07.17 11:32
Ale już "ludzka ręka" kasuje za wejściówki. A tak poza tym to #ancientaliens
JONASIK2019.07.17 11:07
A ja mam poświęcone kamienie z anielskimi inicjałami. Po 999zł za sztukę z VAT. Proszę się śpieszyć z zamówieniami, bo w magazynie zostało już tylko 3.762.426.542 szt
JONASIK2019.07.19 19:41
Koniec. Wszystkie sprzedane. Proszę już nie zamawiać. Dziękuję, przeznaczę 0,001% zysku na załatwienie problemu głodu na świecie. Powinno starczyć na 100 lat
Milka2019.07.17 11:00
Byłam, wspaniałe wrażenia.
Naczelny2019.07.17 11:27
Wyspowiadasłaś się ze swoich partyjnych kłamstw?