04.12.19, 14:20

Nizinkiewicz: Dla Andrzeja Dudy start Hołowni to dobra wiadomość

Start prezentera TVN Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich jest dobrą wiadomością dla obecnego prezydenta Andrzeja Dudy, przekonuje na łamach "Rzeczpospolitej" publicysta i dziennikarz Jacek Nizinkiewicz.


Według Nizinkiewicza kandydaturę Hołowni trzeba potraktować poważnie. Jak przypomina, w wielu krajach ludzie mediów odnosili w polityce poważne sukcesy.


"W USA prezydentem został aktor Ronald Reagan i Donald Trump, celebryta i przez lata gospodarz programu telewizyjnego „The Apprentice". Na Ukrainie głową państwa został komik Wołodymyr Zełenski. Przykładów transferów z show-biznesu do polityki jest dużo" - pisze dziennikarz.


W jego ocenie dla Hołowni droga jest otwarta, o ile tylko ma pomysł, osobowość, pieniądze, a w polityce znajdzie się pewna luka.
Zdaniem Nizinkiewicza Hołownia będzie problemem dla Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz dla kandydata Platformy Obywatelskiej, bo to podobny profil.


"Kandydat PO, najniebezpieczniejszy dla Dudy, będzie walczył o ten sam elektorat, co częściowo przedstawiciele PSL, Lewicy, a teraz i Hołownia. Rozdrobnienie głosów może doprowadzić do reelekcji Andrzeja Dudy już w pierwszej turze. I to jest dobra wiadomość dla obecnej głowy państwa" - twierdzi Nizinkiewicz.

bsw/rzeczpospolita.pl

Komentarze

?2019.12.5 8:39
Co Wy wciąż z tym Hołownią?
Iza2019.12.4 18:26
Hołownia będzie walczył o część elektoratu Dudy, która w poprzednich wyborach poparła Dudę z powodu zawiedzenia prezydenturą Komorowskiego- to elektorat katolicki, ale nie skrajny jak Duda, zażenowany postawą biskupów i łamaniem Konstytucji przez Dudę - prezydenta na którego głosowali.
Piotr Brochwicz2019.12.4 22:00
Tak , to prawda. Ale obłość Pana Szymona w sprawach istotnych( brak jakiegokolwiek głosu w sprawie chrześcijan maskrowanych w Burkina Faso, gdzie Pan Szymon jest obecny ze swoją fundacja) i skrajność np w sprawie wegetarianizmu (naiwność jakoby dzisiaj hodowla roślin nie niosła ze sobą szerokiej skali zagrożeń dla zdrowia i istnienia ludzi, podobnie jak wielkoskalowa produkcja zwierzęca), oraz przekonanie o własnych kompetencjach do wypowiadania się na każdy temat, powodują ,że jego lewackość wręcz dominuje i przeraża. Szkoda , bo niegdyś dało się go słuchać . TVN przerobił go na swojego wyznawcę
man.of.Stagira2019.12.4 15:51
Maładiec! xD