03.08.20, 15:09Fot. screenshot - YouTube (Estela Prieto)

Obecne wydarzenia to kara za bałwochwalczy kult Pachamamy?

Zdaniem Davida Gordona z „Church Militant” kolejne kryzysy wstrząsające światem w obecnym roku wydają się być karą Bożą za bałwochwalstwo związane z Pachamamą, do jakiego doszło podczas Synodu amazońskiego w październiku 2019 r. Publicysta uważa, że powinniśmy „błagać biskupów i papieża, by szukali wybaczenia u Boga” za to, co wówczas nastąpiło.

Gordon przypomina wydarzenia związane z pogańskimi figurkami Pachamamy w roku 2019, poczynając od uroczystości w ogrodach watykańskich 4 października, i zgorszenie, jakie one wywołały. Wspomina też m.in. akcję, jaką przeprowadził Alexander Tschugguel, wyrzucając do Tybru figurki Pachamamy zabrane z kościoła Santa Maria in Traspontina oraz fakt, że ojciec święty przeprosił nie za „niekwestionowane bałwochwalstwo w Watykanie, ale za usunięcie” figurek pogańskiego bóstwa i prosił o wybaczenie tych, których czyn austriackiego katolika obraził.

Wymieniając poszczególne bałwochwalcze ekscesy, Gordon zauważa: „W następstwie synodu rozpętało się piekło. Udręki i zamieszki o skali biblijnej dotknęły ziemię. Zbieżność czasowa wydaje się niesamowita. Przeżywamy obecnie coś, co jest być może najbardziej znaczącą pandemią od wybuchu grypy hiszpanki ponad wiek temu – niesławną plagę COVID-19. Warto zauważyć, że najwcześniejsze potwierdzone przypadki pojawiły się 17 listopada 2019 r. (...), zaledwie trzy tygodnie po zakończeniu Synodu amazońskiego. (...) Szacunki podają liczbę śmiertelnych ofiar światowej grypy z Wuhan na około 650 000”.

Autor podkreśla, że jednym z rejonów szczególnie dotkniętych epidemią jest Amazonia, gdzie prawdopodobieństwo zarażenia koronawirusem w odległych miastach jest równie duże, jak w Nowym Jorku. Zwraca uwagę na negatywne skutki pandemii na gospodarkę, edukację i kulturę.

Niebagatelne znaczenie zdaniem Gordona ma także odcięcie katolików od ofiary Mszy św. oraz siedmiu sakramentów, które są „najcenniejszymi skarbami w czasie naszego pobytu na ziemi. (...) Zostaliśmy sierotami, pozbawionymi pokarmu aniołów i lekarstwa dla duszy, które stanowią rdzeń chrześcijańskiego życia duchowego. Przeobfite kanały łaski zostały zamknięte”.

Także niepokoje społeczne w USA i w Europie, pokazujące zgniliznę zachodniego społeczeństwa oraz narastającą nienawiść wobec chrześcijaństwa, której wyrazem jest m.in. podpalanie kościołów, a także prześladowanie Kościoła w Chinach zdają się nie być przypadkiem. Jeśli dołożymy do tego inne zjawiska w przyrodzie, takie jak np. „apokaliptyczną” plagę szarańczy w Afryce Wschodniej czy burzę piaskową z rejonu Sahary, całościowy obraz wydaje się być wstrząsający.

Według Gordona to, co wydarzyło się w Rzymie, „który może być uważany za stolicę świata”, było swego rodzaju „poświęceniem ziemi siłom piekła. Czy to z powodu czynnego gniewu Bożego czy też jedynie z dopustu Bożego, który udzielił mrocznym siłom pozwolenia, człowiek przechodzi okres kary”.

 

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Torchwood2020.08.4 8:47
Biorąc pod uwagę, że Katolicy uprawiają bałwochwalczy kult Maryi od wieków, to trochę późno na tą karę.
Michał2020.08.5 9:46
Pierdu, pierdu! To wy uprawiacie bałwochwalczy kult siebie samych, chociaż jesteście przekonani, że czcicie Chrystusa. To wam się wydaje, że jak coś przeczytacie i coś na ten temat wymyślicie, to tak musi być, bo to na pewno Duch Święty. Ile to "kościołów" protestanckich przybywa dziennie? Kilkanaście? Kilkadziesiąt?
LookSkyWalker2020.08.7 12:15
..."wyznaję jeden chrzest na odpuszczenie grzechów" a ty Torchwood chrzcząc się ponownie wyznajesz herezję. Nawróć się, bo jeszcze nie jest za późno.
katolik2020.08.4 8:40
wirusa puścili masoni, paczamama to oddzielna historia- łączy je to,że należy świat wezwać do pokuty
John2020.08.3 23:43
Obecne wydarzenia to bałwochwalczy kult korona wirusa, ponieważ poświęca się mu w kościołach więcej uwagi niż Chrystusowi, a wodę święconą zastąpiono samogonem gwarantującym czystość Eucharystii.
Karoling2020.08.4 8:31
Pitolicie Hipolicie
R2020.08.3 23:34
Z jakiego powodu Bóg kara cierpieniami dzieci podczas wojen ? Po co Bóg stworzył cierpienia, choroby i śmierć ? Po co biblijny potop, palenie miast, wojny, męka Jezusa i tysięcy męczenników ? Może to zakład miedzy Bogiem i diabłem czy Hioby pozostaną przy Bogu z miłości mimo cierpień, a z zafaniem, że śmierć to nie prawda ?
Anonim2020.08.4 8:04
BÓG nie wymaga od ludzi nic więcej niż: Jego adoracji , modlitwy do Niego i szanowania Go jako Pana naszego. Jeżeli ludzie przez tysiąclecia grzeszyli , zapominali o BOGU , oddawali hołd różnym Bałwanom ( tzw. bożkom - pieniądze , seks, pederastia, oszustwa, wróżbiarstwo , itd.) do których się modlili i ich czcili to wtedy BÓG zsyła karę na ludzi tak jak ojciec na niegrzeczne dziecko. Jak ktoś tego nie rozumie to musi przeczytać przynajmniej ze Starego Testamentu 4-y Księgi Mojżeszowe. Tam jest to o co pytasz.
Natalja Siwiec2020.08.4 9:42
Czyli twój Bóg reprezentuje takie cechy jak pycha i próżność. Zapytany wprost nie odpowiedziałeś tylko kluczysz. Typowe katolickie uzasadnienie.
***2020.08.4 10:57
Taka jest właśnie wasza wiedza o objawieniu chrześcijańskim. Dno dna, ale dyskutować to pierwsi. Bóg "karze dzieci", stworzył cierpienia, wojny, potopy. Durnie jesteście i nieuki....glonojady paskudne.
Anonim2020.08.4 11:52
Do R - szkoda czasu na odpowiedzi do Ciebie - bo to tak jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Jak chcesz wszczynać dyskusję o BOGU to najpierw doucz się solidnie
Generał Jeżyk2020.08.3 22:15
"Tak jak pierwsze zalanie było dla św. Tomasza, tak ostatnie musi być para Pachamama - dla Matki Ziemi. To ona rodzi i daje ludziom w darze święte ziele - Yerba Matę. Indianie zawsze pamiętają o Bogu. We wszystkich najbardziej zwykłych czynnościach dnia codziennego. Znali Boga na długo przed przybyciem Łowców Chrztów I szanują go bardziej niŜ mieszkańcy krajów, z których Łowcy Chrztów pochodzą. " Wirtualny medal z kartofla dla tego kto wskaze z jakiej ksiazki (i jakiego autora) pochodzi ten cytat
Czym różni się bałowchwalczy kult "Pachamamy"2020.08.3 21:08
od bałwochwalczego kultu "Matki Boskiej" ?
gość2020.08.3 18:39
nie gromadźcie sobie skarbów na Ziemi bo Ziemia zostanie wstrząśnięta i ani jeden dom się nie ostoi. Przyjdzie taka groza że ludzie Boga będą nienawidzieć za kary jakie dotkną Ziemię.
Moly2020.08.3 18:29
No nie, nie ma dwoch zdan. Napewno dlatego. Naukowo wylozone. Wniosek prosty: wsyzstko co nie-chrzescianski topic, palic, opluc, i miazdzyc buciorami
Tomasz2020.08.3 18:02
Kara za Paczamamę? Naprawdę ? Jeżeli przyjmiemy że Bóg istnieje to zdenerwował się na kler za coś takiego a nie za pedofilię i robienie sobie jaj z sakramentów(np unieważnienie ślubu Pana Kurskiego).masakra to już nawet nie jest śmieszne...
Lena2020.08.3 17:02
Bardzo mnie zastanawia skąd w ludziach wciąż pokutuje niewłaściwe spostrzeganie Pana Boga jako ciągle zsyłającego kary. Kto nie przestrzega pierwszego przykazania będzie za to odpowiadał osobiście na sądzie Bożym. Jakaż byłaby sprawiedliwość Boża karząc zarazami tych niewinnych?! Takie myślenie nie jest dobre, a nawet szkodliwe. Dał Pan Bóg wolną wolę nie po to, by człowieka sterować za pomocą epidemii. Za nasze życie będziemy odpowiadać, a zarazem będziemy sądzeni przed Bogiem, przede wszystkim po śmierci.
Owszem2020.08.3 17:12
A Sodoma i Gomora? A kary wojen światowych (Fatima)? Być może zaczęło się karanie zbradziażonej ludzkości.
Anonim2020.08.3 19:33
To znaczy, że co, że Bóg karząc sterując sobie ludźmi tak, żeby jedni byli oprawcami dla drugich - wszelkie wojny?! Nie czyta się wybiórczo Biblii, tylko należy Słowo Boże rozważać biorąc pod uwagę kontekst np. historyczny, czy też panują wtedy tradycję . Jeśli czytasz ST. ze zrozumieniem, to wiesz, że wszelka kara polegała, iż to człowiek sam sobie wymierzał karę przez nie przestrzeganie prawa naturalnego .Pan Bóg, tylko ją dopuszczał. Poza tym objawienia św. Faustyny działy się po to, by człowiek uwierzył w miłosiernego Boga, a nie miotającego karami. Po cóż przykazania, po cóż Słowo Boże, po cóż wolna wola, wystarczy tylko karać, karać, karać, a człowiek przybiegnie do Mnie ze strachu skulony i poturbowany, tylko czy na pewno i czy aby z miłością?! Za wszystko tu co się dzieje na Ziem owszem będziemy rozliczeni, ale po śmierć na Sądzie. Aby otrzymać zbawienie należy korzystać z drogowskazów, które otrzymaliśmy od Boga, są to przykazania połączone z miłością, która wypływa z zastosowania w życiu Słowa Bożego.
Anonim2020.08.3 19:38
Z tego co mi wiadomo Sodoma i Gomora została zniszczona, bo nie było tam nikogo kto, by był bez grzechu...
Dam2020.08.3 20:18
Bez grzechu był niby Lot, który wydał swoje córki na gwałt, uprawiał z nimi seks, zapłodnił, a dzieci z tego związku sprzedał w niewolę. Moralność, nie ma co.
ggg2020.08.3 17:12
Może czytają uważnie Pismo Święte? Proponuję zajrzeć np. do księgi Sędziów. Jak naród odwraca się od Boga - spotykają go kary. Jak się nawraca - Bóg daje pomyślność.
mateusz jegliński2020.08.3 16:22
Tak, tak, można kpić, jak potrójna bogini, przecież człowiek ma wolną wolę, dzięki czemu może wybierać zło.
***2020.08.3 16:48
...i właśnie tak jest.
Potrójna Bogini2020.08.3 16:12
To jest zemsta Paczamamy, za wrzucenie jej figurek do Tybru.
10/102020.08.3 21:13
j.w.
matis892020.08.3 16:03
Bergoglio Fałszywy Prorok Nie Katolik pod nosem w Rzymskim Koloseum miał też wstawioną figurę demona Molocha, a demona Pachamame jego ludzie wprowadzili wprost do Świątyni Jezusa. od wprowadzenia Ochydy Spustoszenia w październiku do Kościoła 1290 dni jak mówi ks. Daniela. Czyli 18 kwietnia 2023.
Ja Hertrich-Woleński,2020.08.3 16:03
jestem dumny z mojej parchatej rodziny, że mnie na skürwysyna wychowali, moją siostre na kürwe. Niestety, moja kürwa żydowsko-UB-cka matka i żyd-skürwysyn NKWD-wiec ojciec pozdychali. Chyba kolej na mnie.
Natalja Siwiec2020.08.3 15:53
Spytaj milicjanta, on prawdę Ci powie
Bianka2020.08.3 15:36
POWIEDZCIE TO FRANCISZKOWI!
Art2020.08.3 15:24
Przestancie sie osmieszac. Czy nasz katolicyzm jest naprawde az tak prymitywny??? Kara boska? To sa jakies popierdulki dla ludzi, ktorzy zyja w sredniowiecznej rzeczywistosci. Zacznijcie wreszcie uzywac mozgu do tej wiary. Bog dal nam mozg do myslenia!
𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !2020.08.3 15:29
𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(𝐎𝐖) - 𝐓𝐎 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐓 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 !!!
***2020.08.3 16:50
...no to go używaj a nie zaprzeczaj objawieniu.
Kasia2020.08.3 16:52
co to znaczy używać mózgu do wiary. ?Wiara katolicka to fides et ratio- ale Bóg każe bo chce człowieka doprowadzic do zbawienia. Pan Bóg ro nie róbta co chceta i kochajmy się . To niestety o wiele wyższy poziom i trudniejsze wymagania.
Jan Radziszewski2020.08.3 15:23
za niedługo a nawet może i w tym roku Prześwietlenie sumień tj Sąd Ducha św ++"Niektórzy poczują tak wielkie obrzydzenie i doznają takiego wstrząsu, gdy ich grzechy zostaną im ukazane, że umrą zanim wykorzystają okazję prośby o przebaczenie. - a piekło czeka i gore! + Bowiem Każdy zobaczy stan swej duszy przed Bogiem – co dobrego i co złego uczynił w swym życiu ++ stąd pytanie +++ a gdzie mogą jedynie trafić mordercy i prześladowcy KK - tylko mogą do PIEKŁA + bowiem wieczne są tylko NIEBO i PIEKŁO (nie czyściec ) powstałe tj stworzone dla Lucyfera i jego zwolenników w tym potępionych ludzi
𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 !2020.08.3 15:30
𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 𝐖𝐀𝐋𝐓𝐄𝐑 - 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈: 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓 !!!