01.11.21, 16:24Fot. Screenshot You Tube wp.pl

Ociepa: OdNowa będzie miała wiceministrów w rządzie

Marcin Ociepa, szef OdNowy – świeżo upieczonego rządowego koalicjanta PiS, zapowiedział, że jego ugrupowanie dostanie wiceministerialne teki m.in. w resorcie rolnictwa oraz sportu i turystyki.

Udało się nam w tych negocjacjach zagwarantować bardzo szeroki, programowy i personalny wpływ na państwo. Będziemy mieć przedstawicieli w kierownictwach pięciu ministerstw, a także w administracji rządowej w terenie” – powiedział Ociepa.

Andrzej Gut-Mostowy będzie wiceministrem sportu i turystyki. Mamy też kandydata na wiceministra rolnictwa – poinformował, zaznaczając, że nie chce mówić o personaliach, gdyż o zmianach będzie informował premier Mateusz Morawiecki” – oświadczył lider koalicyjnego ugrupowania, składającego się z byłych członków Porozumienia Jarosława Gowina. I dodał: „Wynegocjowaliśmy też kandydata na prezydenta stolicy”.

„OdNowa ma największy potencjał ze wszystkich koalicjantów do poszerzania elektoratu Zjednoczonej Prawicy. Naszym celem politycznym jako obozu jest wygranie serii wyborów, począwszy od parlamentarnych w 2023 roku, przez samorządowe, europejskie i wreszcie prezydenckie. Do tego potrzebne jest nieustannie poszerzanie naszego elektoratu” uważa będący wiceszefem MON, Marcin Ociepa. 

 

ren/PAP

Komentarze

zendek2021.11.8 13:33
Jak dla mnie to super informacja. Trzymam kciuki, aby dostali resort rolnictwa, bo przydałby się tam ktoś, kto ma głowę na karku, bo jak na razie to jest tragedia, jeden wielki syf i tyle.
daniela2021.11.3 0:08
No i bardzo dobrze, że to udało się wynegocjować, bo dzięki temu ich głos będzie znacznie bardziej liczył się w przestrzeni politycznej.
Pandemia2021.11.2 7:14
A. Stankiewicz w Onecie stawia tezę, że celem trzeciej kadencji Kaczyńskiego będzie Polexit. Od siebie dodam, że taki cel przyświeca im od... pierwszej kadencji. Dlatego trzeciej już nie będzie.
Marek2021.11.1 20:38
A stary dziad, za nasze pieniądze urządza sobie dobrobyt.
Anonim2021.11.2 9:38
Inflacja, drożyzna, bieda - nie PiS ma teraz inne problemy na głowie. Kogo zastraszyć, komu dać, kogo przeciągnąć, kogo utrzymać! To się liczy! Władza się liczy!
janton2021.11.1 18:54
i to jest cel !!!!! mieć wiceministrów i ryj w korycie .... panie Ociepa stał się pan nikim zwykłym mięsem Jarozbawa śpiącego....niedawno miałeś odejść z Gowinem ale jaj ci brakło ciulu....korytko wygrało bo poza szczuciem co pan potrafisz?????nic nie umiem , nic nie robię a kasa suwerena leci.....
Anonim2021.11.1 19:09
faktycznie Ooc.ipa jak wsadzisz swoich niedorozwojów to wolska ruszy z kopyta
fdf2021.11.1 17:44
Rzygać się chce na takich gnoi.
A "błędy i wypaczenia" -2021.11.1 17:36
wiceministrów i podsekretarzy. Panu Jankowi powinni zapłacić tantiemy.
KupczeniaWiceministramiNiePokażąWKurwizji2021.11.1 17:33
Wygląda na takiego elastycznego ścierwojada, który za władzę chętnie zliże łupież z pierzyny dziadygi Kaczyńskiego i popije kocim moczem wyciśniętym z czarnych trumniaków leżących pod łóżkiem.
Po 11 ...2021.11.1 16:47
To już totalna patologia. W sposób bezczelny, otwarty, bez owijania w bawełnę komunikuje się Narodowi, że posady w ministerstwach, w administracji będą zajmować NIE fachowcy, ale partyjni nominaci. Państwo stało się synekurą dzieloną na zasadzie partyjnych negocjacji..... "Rzeczpospolita to postaw czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy..."
mateusz czwarty2021.11.1 16:37
No to jak wyborcy PISu dumni jesteście z linii swojej partii .Wieloletni sprawdzeni w boju posłowi nadal będą grzać dalsze ławy bo premiować trzeba narybek pozyskany na potrzeby większości rządowej .Oczywiście apanaże podniesiono wszystkim o 60 procent żeby zrekompensować zapewne niewiele mniejszą inflację którą tak dotkliwie odczuwają Polacy
jle_ffm2021.11.1 16:34
I od nowa Polska Ludowa.