06.01.21, 10:23Fot. Bolando via: Wikipedia CC 1.2

Orszak Trzech Króli. W tym roku inny niż zawsze

Pod hasłem: „Dzięki Panu oddawajmy” w całej Polsce odbywać się będą w najbliższą środę Orszaki Trzech Króli. Z powodu pandemii koronawirusa przyjmą one jednak inną formę niż w poprzednich latach.

Co roku w uroczystość Objawienia Pańskiego ulice polskich miast przemierzają Orszaki Trzech Króli. Tradycyjnie, na czele takich pochodów idą aktorzy przebrani za Świętą Rodzinę oraz trzech króli: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Przebierają się również uczestnicy marszu, zwłaszcza dzieci, a w pochodach prowadzone są także zwierzęta. Największy z orszaków co roku odbywał się w Warszawie.

Pandemia koronawirusa uniemożliwia jednak zorganizowanie takich obchodów. Dlatego w Warszawie przejdzie jedynie symboliczny, pięcioosobowy orszak. Będzie można połączyć się z nim za pośrednictwem strony internetowej.

W niektórych miastach organizowane są orszaki samochodowe. W innych trzej królowie będą chodzić od parafii do parafii. Choć w tym roku orszak spotyka utrudnienia, to szef Fundacji Orszak Trzech Króli przypomina, że jest to rok szczególny.

- „Obchodzimy 10. rocznicę ustanowienia 6 stycznia dniem wolnym od pracy. W 2011 roku po raz pierwszy orszaki mogły przemierzać ulice polskich miast nie w niedzielę poprzedzającą szósty dzień stycznia, tylko właśnie w tym wyjątkowym dniu. Mamy za co dziękować Panu Bogu. Mamy również za co dziękować po roku 2020, który był dla nas wszystkich trudny, ale też pełen pomysłów i nadziei” – podkreśla Piotr Giertych.


kak/radiomaryja.pl

Komentarze

ala2021.01.6 14:13
Cudownie, że takie Orszaki Trzech Króli się odbywają. Ludzie pokazują swoją wiarę i przywiązanie do Pana Boga radośnie krocząc w Orszaku. W tym roku, z powodu pandemii, symbolicznie, kameralnie. Ale za rok będzie tak samo pięknie jak w 2020 roku! Brawo Katolicka Polska wierna Panu Bogu!
Zaraza ma swoje plusy2021.01.6 11:45
W tym roku na ulicach przynajmniej nie będzie orgii tekturowo-plastikowo-pogańskiej tandety, pogańskich "jasełek".
"Zaraza ma swoje plusy"2021.01.6 13:31
Doprawdy! Lempart, kto wie czy, nie jest na ostatniej prostej. Nie tylko ona "strajkująca-wandalizująca".
Anonim2021.01.6 11:16
Marsz Bezkarności Związku Pedofili
katolik2021.01.6 10:30
RÓŻANIEC i KORONKA- o upadek masońskiego planu szczepień powodujących choroby bezpłodność holocaust i zniewolenia ludzkości oraz nawrócenie ludzi
katolik2021.01.6 10:36
RÓŻANIEC i KORONKA - to imiona moich piesków, a ja sam jestem zoofilem. Gdy kończę "odmawiać" RÓŻANIEC odpoczywam pół godzinki i "odmawiam" KORONKĘ. Czasami RÓŻANIEC "odmawia" KORONKĘ🐕
ala2021.01.6 14:14
Są na świecie rzeczy, z których się nie kpi i nie żartuje. Przyjdzie czas, że będziesz szukał Boga. Oby nie było za późno!