21.07.16, 15:00(fot. youtube)

Para Prezydencka na Światowych Dniach Młodzieży!

Znamy już szczegółowy plan uroczystości Światowych Dni Młodzieży, w których weźmie udział Para Prezydencka.

Jak informuje Kancelaria Prezydenta, prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką 27 lipca o godzinie 16:00 powita Papieżana lotnisku w podkrakowskich Balicach. Godzinę później zaplanowane jest spotkanie Papieża z władzami państwowymi oraz korpusem dyplomatycznym na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Krakowie.

O godzinie 17.00 na Wawelu usłyszymy przemówienie Papieża Franciszka oraz Prezydenta Andrzeja Dudy. Po tej części, Prezydent uda się na rozmowę z Ojcem Świętym w reprezentacyjnej królewskiej sali "pod ptakami".

W czwartek 28 lipca Prezydent weźmie udział w Eucharystii na Jasnej Górze. O godz. 10.30 Pierwsza Para uczestniczyć będzie w papieskiej Mszy św. z okazji 1050-lecia Chrztu Polski.

Pierwsza para będzie uczestniczyć w głównych uroczystościach Światowych Dni Młodzieży w Brzegach 31 lipca. Rozpoczęcie Mszy św. pod przewodnictwem Papieża w Campusie Misericordiae zaplanowane jest w niedzielę na godz. 10.00.

31 lipca o godz. 18.15 prezydent wraz z małżonką weźmie udział w oficjalnej ceremonii pożegnania Ojca Świętego na lotnisku w Balicach.

bg/niedziela.pl