28.12.19, 17:51zdj. screen Youtube/Janusz Jaskółka

Piotr Adamowicz o Stefanie W.: Czy tak postępuje schizofrenik?

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Piotr Adamowicz był dziś gościem Radia ZET. W rozmowie z rozgłośnią polityk mówił m.in. o przebiegu śledztwa w sprawie śmierci jego brata, prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, która wstrząsnęła całą Polską na początku kończącego się roku. 

Zdaniem Piotra Adamowicza, śledztwo jest "prowadzone poprawnie". Poseł PO-KO zauważył przy tym, że "od kilku dobrych tygodni" trwają działania ofensywne pełnomocnika mordercy Pawła Adamowicza, Stefana W. Brat tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska zastrzegł, że obrońca Stefana W. ma oczywiście prawo do takich działań, a nawet obowiązek, jest bowiem wynajętym adwokatem.

"Dlatego nie chciałbym publicznie ujawniać pewnych rzeczy, ale na to na pewno przyjdzie czas"-podkreślał polityk. Parlamentarzysta zauważył, że ostatnia opinia biegłych wskazywała na niepoczytalność W., tyle że przy jej tworzeniu korzystano z testów, które „nie posiadają polskiej akredytacji”.

"Do czego można to porównać? Można to porównać do sytuacji takiej, że oto mamy do czynienia z samochodem, który ma już kilka dobrych lat i co roku, jak wiadomo, powinniśmy się udać do stacji diagnostycznej, żeby podbić kartę wozu – przegląd techniczny. Idziemy do tejże stacji, okazuje się, że ta stacja nie ma uprawnień, a mimo to podbija papiery. Przepraszam bardzo, jeżeli się przeprowadza testy, które nie mają aktualnych akredytacji, to oznacza, że są nieważne"-podkreślił Piotr Adamowicz. Rozmówca Radia ZET wskazał, że w przypadku działań mordercy jego brata nie możemy raczej mówić o braku logiki i planowania. 

"Mianowicie logiczny ciąg zdarzeń polega na tym, iż Stefan W. przed opuszczeniem zakładu karnego mówi współwięźniom, że on tu jeszcze wróci, będzie o nim jeszcze głośno, on tu wróci na dożywocie. No wyrok dożywocia wiadomo, kiedy się orzeka"-mówił Adamowicz. 

"Następnie Stefan W. nie zabiera z domu noża kuchennego, tylko udaje się do specjalistycznego sklepu przy ulicy Białej we WrzeszczU, kupuje specjalny nóż bojowy. Następnie typuje ofiarę, udaje się na miejsce, po dokonaniu tego czynu wygłasza swoistego rodzaju deklarację polityczną. Jest to bardzo logiczne działanie. Czy tak postępuje schizofrenik?"-Zastanawia się poseł Koalicji Obywatelskiej. Podkreślił, że sam tego nie wie, gdyż nie jest specjalistą w dziedzinie psychiatrii. 

"Ale lekarze, z którymi żeśmy się kontaktowali, też mieli zasadnicze wątpliwości, dlatego powiedzieli, że nie podpisaliby się pod tak sporządzoną opinią i o takiej treści"-powiedział Piotr Adamowicz.

yenn/Radio ZET, Fronda.pl

Komentarze

Polak2019.12.29 18:45
Z narracji braciszka wynika, że była to egzekucja mafii z małej Sycylii, czyli sami swoi!!!! A czy obrona jurasa była fantastyczna? A co mówili o braciszku wcześniej koledzy z mafii PO? Czy ci kolesie na pogrzebie nie zachowali się jak faryzeusze i groby pobielane?
póńćyłi€śż2019.12.29 16:16
róbtą ćó ćhćętą- ńięjąki mły ćżłówięk rżękł prżęd łąty. i śtąłó śię, ąąńi śłówą ó tym.....
Libori2019.12.29 9:23
POLSKA PATOLOGIA OKLAMANA PRZEZ MEDIA LEWICOWE!NIE POTRAFIE OCENIC NALEZYCIE SYTUACJI?A MIANOWICIE ZE BIEDNY,LABILNY STEFAN,WCALE NIC NIE ZROBIL,TYLK0 WSZYSTO ZOSTALO ZMANIPULOWANE ,A ON SAM JEST KOZLEM OGIARNYM.WLASNA MATKA I GLUPIA WIEZY W TO COJEJ MOWIA.NIE WIEM KTO MACZAL W TYM PALCE,ALE WYGLADA NA TO ZE PLATFUSY.BO KTO WSADZIL ADAMOWICZA Z0NE DO EU PARLAMENTU.POLACY JACY WY NAIWNI I GLUPI JESTESCIE,A W SZCZEGOLNOSCI GDANSCY LEWACY.HANBA SMUTEK POLSCE.
Jan Radziszewski2019.12.29 6:10
Co - braciszek Piotruś Adamowicz nie został zaproszony przez żyjącego brata Andrzeja Adamowicza korzystającego z ukradzionej mamony w Gdańsku w USA tj do USA ???? co nie sypnął mu na Boże Narodzenie coś z tej ukradzionej forsy ????
anonim2019.12.29 0:40
adamowicz, czy jak tam na ciebie gwiżdżą! Z tym samochodem to pijesz do tego Psa - najsztuba???
Polak2019.12.28 19:19
Czy z wypowiedzi brata Św.PA nie można wnioskować, że morderstwo Jego brata było zleconym, zaplanowanym wykonaneim wyroku, egzekucji przez mafię małej Sycylii?
Japa2019.12.28 23:01
Pewno tak . Ja to się dziwię , że nikt nie twierdzi ,że to robota Pis-u . że nie zabezpieczył występów Jurka Owsiaka .