08.06.19, 07:30screenshot Youtube - Telewizja Republika / O co Ci chodzi

PO wchłonie Nowoczesną już dzisiaj?

PONowoczesna stanie się faktem? Już dziś o godzinie 9:30 rozpoczyna się w Warszawie wspólne posiedzenie Rad Krajowych Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. Biorąc pod uwagę brak konkretnego programu obu partii oraz chęć jednoczenia się pod hasłami „AntyPiS-u” - nie sposób .

Jeszcze przed kilkoma dniami Katarzyna Lubnauer zapewniała:

Rozmawiamy z PO o formule współpracy, ale nie zapadły decyzje, które pozwalałyby myśleć, że naszej partii nie będzie”.

Zdążyliśmy się już jednak przyzwyczaić, że tego typu deklaracji nie sposób traktować jako pewnik. Grzegorz Schetyna podkreślał w rozmowie na antenie radiowej Trójki:

Rozmawiamy w Platformie. Jeżeli ktoś mówiłby, że są potrzebne zmiany organizacyjne – 100% zgody. Sam przygotuję na 8 czerwca, mamy posiedzenie Rady Krajowej i przygotuję, pokażę plan doprowadzający nas do wyborów październikowych”.

Lubnauer na swoim twitterze zaprzeczała, że dojdzie do połączenia obu partii, a Nowoczesna pozostanie „niezależnym bytem politycznym”. Cóż, już dziś przekonamy się, jaką formułę zaproponują obie partie, które weszły w skład Koalicji Europejskiej.

dam/Polskieradio.pl,Wp.pl,twitter

Komentarze

100% racji2019.06.8 11:53
POdobno tajny plan Kasi zakłada, że należy upewnić się czy męska część PO nie ukrywa u siebie pod płaszczykiem małego pisiorka i jak daleko może on sięgać ?