12.12.19, 21:33Zdj. screen TOK FM

PO zaprasza na konwencję. Wszyscy koalicjanci... odmawiają

Serial pod tytułem "Koalicja Obywatelska" zaczyna powoli dobiegać końca. Na sobotniej konwencji PO chce wyłonić swojego kandydata na prezydenta. Na prawybory zaprosiła koalicjantów: Nowoczesną, Zielonych i Inicjatywę Polska. Jest jednak pewien problem...

Jak informuje portal Interia.pl, żadne z ugrupowań koalicyjnych nie przyjęło zaproszenia. Interia pisze o kontrowersjach związanych z prawyborami w PO. Koalicjanci, według portalu, mają pretensje do partii Grzegorza Schetyny o podjęcie takiej decyzji bez konnsultacji z pozostałymi formacjami tworzącymi Koalicję Obywatelską. 

Obecnie wszystkie partie wchodzące w skład KO rozwazają wystawienie własnego kandydata: Nowoczesna - Adama Szłapki, Inicjatywa Polska - Barbary Nowackiej. Nie wiadomo na razie kogo rozważają Zieloni.

"Zaproszenie doszło. Serdecznie podziękowaliśmy, życząc sukcesów"-w taki sposób odrzucenie zaproszenia skomentowała liderka Inicjatywy Polska, Barbara Nowacka. Posłanka tłumaczy, że są to prawybory w Platformie Obywatelskiej, natomiast jej ugrupowanie zamierza podjąć swoje decyzje nieco później. 

"Pomysłem Inicjatywy jest zaproszenie osoby wyłonionej w prawyborach PO na spotkanie, gdzie przedstawimy nasze priorytety"-ujawniła Nowacka, dodając, że rozmowy te planowane są na styczeń. 

Z zaproszenia nie skorzysta również była szefowa Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer.

"To jest konwencja Platformy Obywatelskiej, a nie nasza. Nie będzie mnie"-stwierdziła. Na konwencji nie zobaczymi także Małgorzaty Tracz z partii Zieloni. Polityk poinformowała w rozmowie z Interią, że jej ugrupowaniie chce również pójść do wyborów prezydenckich z własnym kandydatem. 

"Może to być osoba zupełnie niezwiązana z partią, a współpracująca z nami od lat. Opcji jest dużo"-podkreśliła Tracz. Jak ujawniła, Zielonych czeka najpierw kongres wyborczy 18-19 stycznia, gdzie wyłonione zostaną nowe władze, a dopiero później zapadnie decyzja w sprawie kandydata na prezydenta.

yenn/Interia.pl, Fronda.pl

Komentarze

Ala2019.12.13 7:56
PO - powinna sama się rozwiązać. Jest totalnie skompromitowana, i bez przerwy lansuje mowę nienawiści. Działacze powinni się bardzo wstydzić będąc w takiej partii.
anonim2019.12.13 7:20
Chyba zasada jest taka, że jak propagandyści ogłosili, że Schetyna musi odejść to klamka już gdzieś zapadła. Odwrotu nie ma. Nasze chrześcijańskie myślenie nie pasuje do tych schematów.
Konfederata2019.12.12 23:17
Ten PO-je-b Schetyna jest największym przegranym, za Rysiem Pietru, w 2020 roku. Polacy, tak kończą ci, którzy zamiast programu i jego promocji skoncentrowali się na antyPIS-ie, na kłamstwach, nienawiści i wyzwiskach typu "strząśniemy tą szyrańczę ze zdrowych drzew". Widzisz Grzesiu, wykrakałeś sobie, bo jednym z tych szarańczy jesteś ty - i teraz będziesz spadał ze zdrowego PIS-owskiego drzewa. Upadek będzie groźny dla ciebie, więc uważaj żebyś nie połamał gnatów ! Dziękujemy ci Grzesiu i wam totalna opozycjo , bo cała Polska zobaczyła, że nie jesteście żadną alternatywą polityczną, tylko przekleństwem dla Polski . Dziękujemy ci Grzesiu i wam, że zapewniliście Polsce stabilne, prawicowe rządy na najbliższe i kolejne lata, a siebie sami wysłaliście na śmietnik historii. Pokazaliście Polakom brak profesjonalizmu, brak kultury, brak wiedzy, arogancję, nienawiść i głupotę. Pokazaliście po prostu swoje prawdziwe oblicze poprzez kłamstwa, złodziejstwo i zdradę ! Źyczymy wam spokoju na kolejne lata, ale już poza życiem publicznym, aby wyroki więzienia były wysokie, grzywny najwyższe z możliwych, bo wam jako „elycie” tak jak ośmiorniczki, kubańskie cygara i koniaki należy się wszystko z najwyższej półki !
Urszula2019.12.12 23:17
Ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ha, ku-rw-a nawet koalicjanci ich opuścili - ja pie-rd-olę ! Tam, w tej PO-sr-an-ej partii politycznej nie ma już mormalnych ludzi. To same PO-je-by. Oto przykłady : 1. Były marszałek senatu Borusewicz, przydomek „samolocik”, latał samolotem rządowym z W-wy do Gdańska, żeby wypuszczać psa, 2. Obecny marszałek senatu Grodzki, od samego początku kadencji posiada przydomek „łapówkarz”. Pierwsza osoba od której zarządał łapówki w wys. 500 USD już się zgłosiła, 3. Burmistrz dzielnicy Praga, przydomek „jeździec z otwartym oknem”, niestety siedzi, ale swoi sędziowie nie pozwolą mu długo siedzieć. Neumann mówi, że będą o niego walczyć jak o niepodległość, 4. Senatorów Gawłowskiego i Kwiatkowskiego czekają procesy, ale Neumann pracuje nad tym, aby przygotowania trwały jak najdłużej, 5. Tusk spietrał i ogłosił, że nie będzie kandydował na prezydenta. Tchórz i zdrajca PO. Tam już nie ma komu kandydować. Same debile ! Co za patologia ?!