22.03.21, 14:39Fot. screenshot - YouTube (RadioZET)

Politycy PO: Budka boi się Trzaskowskiego. Wywiad dla ,,GW’’ miał w niego uderzyć

Nie milkną echa po wywiadzie Borysa Budki w „Gazecie Wyborczej”, w którym lider PO wprost przyznał, że ruch Rafała Trzaskowskiego był tylko w emocjach rzuconym hasłem. Politycy KO w rozmowie z Wprost.pl przyznają, że jedynym wyjaśnieniem może być próba uderzenia przez Budkę w Rafała Trzaskowskiego, którego ten ma się obawiać.

Rafał Trzaskowski, ciesząc się swoim dobrym wynikiem w wyborach prezydenckich, zapowiedział powołanie nowego ruchu obywatelskiego, który miałby skupić jego wyborców. Wreszcie w połowie października ub. roku zainaugurował działalność ruchu „Wspólna Polska”. Inicjatywa prezydenta Warszawy nie cieszy się jednak szczególną popularnością. O „Wspólną Polskę” dziennikarz „Gazety Wyborczej” zapytał lidera PO Borysa Budkę, a ten okazał się być niesamowicie szczery.

- „To było pod wpływem emocji. Rzuciliśmy hasło i potem trzeba się tłumaczyć. Taki jest kalendarz wyborczy, że wybory mamy dopiero za trzy lata. Nie da się utrzymać aktywności kampanijnej przez tak długi okres”

- stwierdził polityk.

Wywiad wzbudził ogromne emocje. Poza komentarzem dot. „Wspólnej Polski” Borys Budka pokusił się też o zapowiedź zlikwidowania w Polsce wydziałów historycznych i teologicznych. Kierunki te, w ocenie polityka, są studiami niepotrzebnymi. Jak przekonują rozmówcy Wprost.pl, uderzenie w kierunki historyczne miało być formą ataku na słynnych absolwentów historii: Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego. Wyznanie dot. Rafała Trzaskowskiego natomiast miało być świadomym atakiem na prezydenta Warszawy, którego Budka się obawia.

- „Innego wytłumaczenia tego wyznania nie widzę”

- mówi anonimowy polityk KO.

kak/Wprost.pl

Komentarze

DER2021.03.23 10:50
Jak za Komuny. Te elyty boją się siebie bardzo.
ala2021.03.23 9:28
Budka, żenujące jest to, że taki ktoś jak ty dostał się do Sejmu i ktoś na takie coś głosował;. Wstyd dla Polski!!!
szczery2021.03.22 20:38
tak oto wygladaja marionetki mansonerii!
Minona 😀2021.03.22 19:12
Toż to jedyna jest w Polsce taka partia która jednie wtedy dochodzi do władzy gdy nic nie proponuje ponad mafijne układy, walkę o stołki, 'masz problem weź kredyt', zlikwidujemy wszystko, wszystkich poza nami samymi. Skąd ci ludzie się biorą i ten ich elektorat? Z RYNSZTOKA, chyba.