12.01.22, 12:39Fot. screenshot - YouTube (wPolsce.pl)

Polska zawetuje Fit for 55? Zalewska: Najprawdopodobniej

Goszcząc na antenie wPolsce.pl europoseł Anna Zalewska stwierdziła, że Polska najpewniej zawetuje unijny pakiet klimatyczny Fit for 55. Wskazała, że przeciwko projektowi wypowiedział się już prezes PiS Jarosław Kaczyński.

„Fit for 55” to zaprezentowany w lipcu przez Komisję Europejską pakiet zmian legislacyjnych, dzięki którym w Unii Europejskiej do 2030 roku ma zostać ograniczona emisja gazów cieplarnianych o co najmniej 55 proc. w porównaniu z rokiem 1990. Według opublikowanych wczoraj przez „Dziennik Gazetę Prawną” analiz ekspertów z banku Pekao, wprowadzenie projektu w życie będzie kosztowało Polskę 2,4 bln zł do 2030 roku. Wczoraj głos w sprawie zabrał wicepremier Jacek Sasin, który mówiąc o tych kosztach podkreślał, że są one nie do udźwignięcia przez Polaków. O zawetowanie pakietu wprost apeluje Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście Polska powie „nie” projektowi Timmermansa.

- „Tak się już wypowiedział premier Jarosław Kaczyński. Nie przypadkiem pan premier Sasin przedstawił koszty tej transformacji. Nie możemy tego zrobić nie tylko Polakom, ale po prostu Europejczykom”

- mówiła w telewizji wPolsce.pl europoseł PiS Anna Zalewska.

Eurodeputowana wskazała, że twardy sprzeciw wobec Fit for 55 będzie najpewniej oficjalnym stanowiskiem polskiego rządu.

Zalewska odniosła się też do głośnej sprawy małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak, która w ub. tygodniu wyraziła sprzeciw wobec obowiązkowych szczepień dla nauczycieli. Jej wypowiedź wywołała stanowczą reakcję Ministerstwa Zdrowia i Rady Medycznej. Szef MEiN Przemysław Czarnek odciął się od słów kurator, a resort rozpoczął działania w tej sprawie. Kurator nie została jednak zdymisjonowana.

- „Nie ukrywam, że toczyła się wewnątrz partii dyskusja, ważono na szali losy pani kurator. (…) Pani Barbara Nowak przekroczyła tutaj swoje kompetencje, do czego się przyznała, to było ważne. Przeprosiła, wycofała się ze swoich słów”

- wskazała Zalewska.

kak/wPolsce.pl, wPolityce.pl

Komentarze

Tego we Frondzie nie ma.2022.01.13 16:10
Afera e-mailowa i spot PiS-u. "Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu". - Musimy przykryć tematem uchodźców sprawę polexitu, a innego tak mocnego nie mamy. Polacy muszą dyskutować o uchodźcach, a nie o polexicie — pisał w odpowiedzi na obawy premiera jeden z doradców PiS tuż przed wyborami samorządowymi w 2018 r. Do sieci wyciekły kolejne e-maile, które pochodzą ze skrzynki pocztowej Michała Dworczyka.
Hanys GórnoŚląski2022.01.13 10:57
Jeśli nie zawetują tego timermansowego gniota, to więcej Polska rządzić nie będą.
Do 2030 roku2022.01.12 22:13
NIEWYKONALNE! NIGDZIE!
Templar2022.01.13 16:25
Tu nie chodzi o termin, głupota nigdy nie powinna być wdrażana i wykonywana.
Templar2022.01.12 18:33
Najprawdopodobniej to stanowczo za mała, Polacy z rozumem oczekują na deklarację oczywiście.
Anonim2022.01.12 14:52
Piękna kobieta...
Maciej Piwowar2022.01.12 14:16
NARESZCIE.ODWAGI RZĄDZĄCY POLSKĄ.Polska Kraj WOLNY ,a NIE WASAL--NIEWOLNIK UE.
matis892022.01.12 14:06
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
emeryt2022.01.12 14:06
Czy starczy tym razem odwagi na weto ? Czy skończy się jak poprzednio na zadowoleniu się obietnicami na "gębę" ?
pejsate kanibale europejskich wysp polin-ezji2022.01.12 13:34
Kazda droga do wladzy siatowej im pasie ... !!!!!! Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
nie ślepy2022.01.12 13:20
Z jednej strony wyliczenia, które mówią, że czeka nas katastrofa(bo to już się dzieje!) a odpowiedzią na to bagno unijne ma być, że prawdopodobnie to zostanie zawetowane? Cóż za ostrożność?! Przecież w wielu innych sprawach była zdecydowana reakcja, że będziemy przeciw a potem było, jak unia chciała a u nas głoszono "zwycięstwo"... Dość słuchania pirdolen.a tych mięczaków! Dość kneblowania wolnych i myślących ludzi, czyli np tej Pani kurator!
YORK2022.01.12 13:20
Cokolwiek te lewackie szumowiny wymyśla, wetować.
ModaNaMordęSemkiUrzekaKobietyPiSu2022.01.12 13:18
Widać z porównania zdjęć, jak Zalewska intensywnie żre, tuczy się i żeruje w korycie, żeby upodobnić się do spasionych loch PiSocjalizmu katolickiego jak Szydło, Kempa czy Dziuk.
Kornhauser - Kramsztyk2022.01.12 12:59
Nie cytujcie "Baby z magla"
Żyd Anonim, wieczny nudziarz2022.01.12 12:57
Od urodzenia cierpię na ostry oraz przewlekły syndrom antypolonizmu i antyklerykalizmu. (Wyssałem to z mlekiem matki.) Jest to moja ewidentna mania prześladowcza. W szczególności, Osoba Matki Bożej wywołuje u mnie odruchową wściekłość, bo to Ona pokonała tego, którego jestem kundlem, jazgoczącym na tym forum od lat. Podobnie Jan Paweł II, który tyle ludzi na całym świecie uchronił od piekła. Wielcy święci, szczególnie św. Siostra Faustyna i Padre Pio, to dla mnie tylko "pyerdolnięci psychole". Święty męczennik Maksymilian Kolbe to "antysemita" (bo 3 razy napisał niewygodną prawdę o Żydach). Gdy słyszę słowa: "Boże Miłosierdzie", "Eucharystia", "cud Eucharystyczny", "Niepokalane Poczęcie", "Ewangelia", "różaniec", "katolicka Polska", "Radio Maryja" to od razu wpadam w szał; ponadto mam drgawki, wysypkę i permanentną $raczkę. W KAŻDYM księdzu widzę chciwego na kasę pedofila, który, dla własnych, materialnych lub politycznych korzyści, straszy naiwnych prostaków piekłem i wiecznym potępieniem. Każde niepowodzenie w "tym kraju" - prawdziwe, domniemane czy choćby zmyślone - cieszy mnie niezmiernie. Marzy mi się więc rozwalenie "tego kraju" i przerobienie go na nasz Polin, w którym byłoby normalnie, tzn. kościoły jako Muzea Ateizmu, knajpy, a najlepiej burdele, a księża w obozach pracy. My bylibyśmy panami, a polaczki-goje pracowaliby na nas. Oczywiście, ten wspaniały plan nie jest do realizacji natychmiast, a to przez ten okropny PIS i polaczków podatnych na propagandę Rydzyka. Ale powolne rozmywanie polskości oraz chrześcijaństwa w unijnej neomarksistowskiej euro-papce - kto wie? Z pomocą Tuska i rodzimej Targowicy powinno to skutecznie zadziałać. Oczekuję więc propozycji, bo mi się skończyły pomysły. Bluzgam w kółko to samo, cynicznie ironizuję, rechoczę głupkowato "buhahahahaha", słowem robię tu z siebie durnia, i to jeszcze na oczach gojów oraz katolików!