08.12.19, 07:30Screenshot Twitter - TVP Info / screenshot Youtube

Poseł PiS do sędziego Żurka: Przestańcie psuć państwo polskie od środka! Jesteście wywrotowcami!

Do niezwykle ostrej wymiany zdań doszło na antenie TVP Info w programie „Studio Polska”. Poseł PiS Mariusz Kałużny reagując na słowa sędziego Waldemara Żurka stwierdził między innymi: „Pan nie jest ponad prawem, ponad konstytucją, ponad tym narodem i obywatelami!”.

W programie rozmawiano między innymi na temat historii mężczyzny, w której sprawie wyrok wydał sędzia Paweł Juszczyszyn. Przedstawiciel Stowarzyszenia poszkodowanych „Niepokonani” stwierdzał między innymi:

Znałem pana Zbyszka i znam jego sprawę. Tym bardziej jest bulwersująca, ponieważ było powiedziane, że sędziowie nie chcą dopuścić do ruletki. Przykład sędziego Juszczyszyna to przykład takiej ruletki”.

Podkreślił, że chodzi aż o sześć ofiar z tego środowiska i żadna z tych osób nie dożyła sprawiedliwości ani przywrócenia godności.

Głos w zabrał także sędzia Waldemar Żurek mówiąc:

Myśmy mówili od początku, gdy łamano konstytucję […] że takie rozstrzygnięcia <<neoKRS-u>> będą kwestionowane i będą kwestionowane na forum europejskim”.

Jak dodał, zdecydowana większość sędziów kierować się będzie wykładnią Sądu Najwyższego i wszystkie zgromadzenia stwierdziły, że nie będą opiniować kandydatur „[…] które będą kierować do <<neoKRS>>, gdyż jest to niezgodne z prawem UE”.

Stwierdził, że TK nie ma żadnego znaczenia i to SN ma takie kompetencje. Oburzenia słowami Żurka nie krył mec. Marek Markiewicz pytając, na jakiej podstawie sędziowie wydali wyrok w Izbie Pracy. Dodał:

Jaka ustawa upoważnia trójkę sędziów o rozstrzyganiu spraw ustrojowych? Jak to się ma do konstytucyjnej zasady równowagi władz?”.

Z kolei sędzia Żurek był oburzony, gdy przedstawicielka poszkodowanych przez wymiar sprawiedliwości mówiła na temat dożywotnich sędziów, dodając słowa o „dożywotniej władzy Stalina”. Prowadząca program Magdalena Ogórek stwierdziła, że to właśnie przez taką politykę sędziowie tracą zaufanie społeczne. „Kobieta mówi o swoich krzywdach, a pan chce jej odebrać głos?” - pytała.

Wtedy głos zabrał również poseł PiS Mariusz Kałużny mówiąc do sędziego Żurka:

Pan nie jest ponad prawem, ponad konstytucją, ponad tym narodem i obywatelami! Przestańcie psuć państwo polskie od środka!”.

Dodawał:

Nie szanujecie prezydenta, nie szanujecie konstytucji. Jesteście wywrotowcami!”.

dam/TVP Info,wpolityce.pl

Komentarze

Piotr2019.12.8 15:39
Brawo Panie Kałużny, jednak jak widać sędzia się nie słyszy. Konieczna reakcja rządu! Czas skończyć ten cyrk.
poPO=kurw...i z\\305\\202odzieje2019.12.8 12:55
oszust zur jeszcze nie siedzi!!!???
jeeep2019.12.8 10:45
To czym jest wybor Krystyny i Stacha do Trybunalu?
Rozbawiony2019.12.8 10:22
Pisi a ty to umiesz czytać czy wiesz tylko to co ci w kawizji powiedza
Franciszek2019.12.8 9:18
Powiedział prawdę o kaście nadzwyczajnej czyli wywrotowcach , antypolskich szumowinach .
Nie Zenek2019.12.8 9:14
Trójpodział władzy PiS-orów nie interesuje? Wygląda na to, że na sędziach się przejechali, bo myśleli że sędziom nie wypada się publicznie bronić i, że cicho będą siedzieć. Niestety (dla PiS-orów), sędziowie się bronią i wybronią, bo na dyktaturę (jednowładztwo) społeczeństwo polskie nie ma ochoty i murem stoi za niezależnym sądem.
Nina2019.12.8 11:48
Ty się nie wypowiadaj za społeczeństwo polskie bo jesteś tylko liczbą pojedyńczą pajacu POstkomunistyczny, a ja mam w d... SN z niemiecką rypuchą i jej komunistów z PRL, oraz takich sędziów jak skisły żurek.
anonim2019.12.8 12:16
Jak wreszcie kaczora wsadzą za jego kłamstwa i oszustwa to będziesz zarabiać zadnią częścią na ulicy.
Leon Zawodowiec2019.12.8 9:05
Żurek i reszta tej hołoty sądowniczej na czele z niejaka Gersdorf zamiast sądzić zajmuja sie polityka dlatego zgodnie z KONSTYTUCJA powinny byc wyrzuceni na bruk! pozbawieni wysokich apanaży czyli emerytury.
MIREK - jeszcze sympatyk frondy2019.12.8 8:56
Do moderatora [email protected]: Pod artykułem: Poseł PIS do sędziego Zurka: Jak to jest, że ja klikając przy nicku Björn Karlsson na palec pokazujący wdół wpisuje się 1 i równocześnie na palec pokazujący w górę wyskakuje dwójka. Po wyjściu i ponownym wejściu oba wyniki pokazują 0. To jest jawna manipulacja. Fronda dla kogo pracujesz????
Konstytucja2019.12.8 8:45
Art. 8 1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej. 2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej. Zarówno wyroki TSUE jak i wyroki SN nie mogą więc skutkować w polskim porządku prawnym łamaniem przepisów Konstytucji ...
Konstytucja2019.12.8 8:44
Przypominam ,że do uznania nielegalności Izby Dyscyplinarnej SN okaz KRS powołanych i działających na mocy obowiązujących sejmowych Ustaw konieczna jest podstawa prawna a w polskim porządku konstytucyjnym może nią być jedynie orzeczenie TK stwierdzające niezgodność w tym zakresie przepisów Ustawy o SN oraz przepisów Ustawy o KRS z Konstytucją lub Traktatem Europejskim. Jak dotąd TK nie wydał takich orzeczeń a więc nie może być mowy o zdelegalizowaniu Izby Dyscyplinarnej i KRS jakimikolwiek wyrokami przez SN który nie posiada do takich działań żadnych podstaw prawnych oraz konstytucyjnych uprawnień i kompetencji ...
Konstytucja2019.12.8 8:43
Art. 7 "Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa." ... SN nie ma prawa wchodzić w konstytucyjne kompetencje TK i orzekać w swych wyrokach czy Izba Dyscyplinarna SN ,albo KRS funkcjonują zgodnie lub niezgodnie z Konstytucją oraz Traktatem Europejskim ,gdyż takie kwestie to wyłączna konstytucyjna kompetencja TK ,a SN nie może sobie takich praw bezprawnie uzurpować ... TSUE nie ma prawa przyznawać SN dodatkowych kompetencji ,których nie daje mu polska Konstytucja ! Równie dobrze TSUE mógłby przyznać SN prawo do zbadania i orzekania o legalności polskiego Rządu ,Sejmu ,Prezydenta albo TK tyle tylko ,że SN nie posiada do tego żadnych konstytucyjnych kompetencji podobnie jak w sprawie orzekania przez SN o legalności Izby Dyscyplinarnej SN oraz niezależności KRS ...
Konstytucja2019.12.8 8:42
Przypominam ,że Izba Dyscyplinarna SN oraz KRS zostały powołane i działają na podstawie obowiązujących przepisów sejmowych Ustaw ,a jakiekolwiek rozstrzyganie wyrokami przez SN o prawnej zgodności lub niezgodności funkcjonowania tych organów z polską Konstytucją oraz przepisami Traktatu Europejskiego nie leży w konstytucyjnych kompetencjach SN lecz zgodnie z Konstytucją jest do tego uprawniony jedynie TK ... Art. 188 Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach: 1. zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją, 2. zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie, 3. zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami, 4. ... Art. 189 Trybunał Konstytucyjny rozstrzyga spory kompetencyjne pomiędzy centralnymi konstytucyjnymi organami państwa. Art. 190 1. Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne. 2. ...
Matwiej Łagodny2019.12.8 8:34
Czytają wpisy Niektórych Buców ,mam wrażenie że pisze to Lewacka Hołota. Jak NAJSZYBCIEJ wprowadzić prawo oparte o Francuskie i Niemieckie prawo.Czyli bezwzględna Kara ,za politykowanie Sędziów.Czyli KARA ,a to oznacza ZAKAZ WYKONYWANIA ZAWODU Sędziego.Lewackich tzw.,,sędziów" na BRUK.
Urszula2019.12.8 8:34
Najzabawniejsze jest kiedy pisdzielcy powołują się na Konstytucję. Żartownisie! Tylko nam nie do śmiechu.
Leon Zawodowiec2019.12.8 9:01
Wam nie do smiechu boscie przegrali wybory a to dopiero poczatek!!!
Nina2019.12.8 11:52
Ten się smieje kto się śmieje ostatni,mam nadzieję POrako antypolska,że Polacy takich jak ty odpowiednio osądzą i Potraktują, jak sądy będą polskie,a nie pozostałości po komunie.
anonim2019.12.8 12:10
A ty się naucz pisać POKRAKO
man.of.Stagira2019.12.8 8:04
„Pan nie jest ponad prawem, ponad konstytucją, ponad tym narodem i obywatelami!” do Banasia lub innego Rydzyka mi to pasuje!
MIREK - jeszcze sympatyk frondy2019.12.8 8:39
Do moderatora [email protected]: Pod artykułem: Poseł PIS do sędziego Zurka: Jak to jest, że ja klikając przy nicku Björn Karlsson na palec pokazujący wdół wpisuje się 1 i równocześnie na palec pokazujący w górę wyskakuje dwójka. Po wyjściu i ponownym wejściu oba wyniki pokazują 0. To jest jawna manipulacja. Fronda dla kogo pracujesz????
Andy2019.12.8 8:00
"Pan nie jest ponad prawem, ponad konstytucją, ponad tym narodem i obywatelami!" Zupełnie jakby mówił do Kaczyńskiego!
Grizzly2019.12.8 7:51
Towarzysz Gomułka grzmiał o wywrotowcach .... a to byli przebierańcy, dobrze się ukryli i dzisiaj chętnie Gomułę do władzy by przywrócili!
Zenon Wydymaniec.. 2019.12.8 7:46
A to bardzo ciekawe towarzysz Gomułka, tez ciągle grzmiał z trybuny o wywrotowcach.!!!