18.10.19, 18:19Zdj. W. Kompala/KPRM, domena publiczna, CC0, Flickr

Premier mocno o luce VAT w UE: Tego byka trzeba złapać za rogi!

Premier Mateusz Morawiecki bierze udział w szczycie przywódców państw Unii Europejskiej w Brukseli. Jak poinformował w rozmowie z dziennikarzami, podczas obrad pytał o lukę w podatku VAT w UE. Szef polskiego rządu przedstawił, w jaki sposób z tym problemem poradziły sobie obecne władze naszego kraju.

"Tego byka trzeba koniecznie złapać za rogi, oczywiście wszyscy się z tym zgadzają"-wskazał premier Mateusz Morawiecki. Ile wynosi luka VAT we Wspólnocie? Polityk zwrócił uwagę, że jest to ogromna suma. 

"W UE ona jest określana w wysokości około 150 mld euro, to jest mniej więcej wysokość rocznego, całego budżetu UE, a więc powiedziałem, że tego byka trzeba koniecznie złapać za rogi, oczywiście wszyscy się z tym zgadzają"-podkreślił Morawiecki. Premier odniósł się ponadto do problemu tzw. rajów podatkowych w Europie. Szef polskiego rządu poinformował, że komisja europarlamentu "wskazała niejako palcem na kilka krajów UE, które wykorzystują schematy prawniczo-księgowe po to, żeby przyciągać inwestycje, przyciągać biznes”. Mowa m.in. o krajach Beneluksu oraz Irlandii. W ocenie polskiego premiera, "dzieje się to ze szkodą dla wszystkich innych państw UE".

yenn/Polskie Radio, Fronda.pl

Komentarze

Max Fiend2019.10.19 11:35
Zapomniał jak zawsze wspomnieć, że skuteczne mechanizmy kontroli VAT w Polsce wprowadził rząd PO-PSL a PiS głosował przeciwko ich zastosowaniu. :-D
Portofino2019.10.19 8:48
Po "upadku" komuny ,GW oglosla ze teraz to rzadzi bedzie niewidzialna reka wolnego rynku. " Reka" rzadzila ale zydow to zostawila w spokoju.Oni czerpali z budzetu ile chcieli ale gojow "reka" zostawila w skarpetkach.
Ciasny Marcin2019.10.18 20:08
Niech Morawiecki pochwali się w Brukseli jak się robi interesy z biskupami kupując działki dla żony po zaniżonej cenie.
Zosia2019.10.18 19:08
Polska to dziwna kraj ! Większość Polaków, która głosowała na partie opozycyjne, głosowała de facto przeciwko własnym interesom !!! Oni nie chcą, aby pieniądze trafiały do ich dzieci i emerytów czyli ich rodziców, lecz do mafii watowskich i oszustów !
Ciasny Marcin2019.10.18 20:14
Masz rację! Kościół ,Rydzyk itp. nie powinni dostawać pieniędzy!
Zyg2019.10.18 19:06
W 2019 roku wybraliśmy ponownie centro-prawicową formację polityczną Prawo i Sprawiedliwość ! Ufamy PIS i zjednoczonej prawicy, bo ci ludzie chcą nic innego tylko dobra dla nas i dla Polski !!! PIS to partia ludzi uczciwych i zaufanych, nieskorumpowanych o żelaznych konsekwencjach w tych sprawach, ludzi patriotycznych, odważnych i honorowych, pracowitych, uznających prawo do życia od poczęcia i wiarę katolicką. A przywódcy PIS J. Kaczyński i premier Morawiecki to najlepsi stratedzy i politycy w dziejach Rzeczpospolitej. Ludzi PIS należy podziwiać i chronić za to, że przy takiej fali nienawiści, kłamstw i presji siłowego lub podstępczego odsunięcia ich od demokratycznie wybranej władzy, robią to co obiecali wyborcom, tzn, z jednej strony reformują kolejne instytucje państwa, a z drugiej strony b. dobrze rządzą gospodarką, bezpieczeństwem i ochroną socjalną Polaków. Ich program na najbliższe lata to Polski Model Dobrobytu. Niech rządzą dalej !!!
Reytan2019.10.18 19:05
Zwolennicy PIS-u – jedziemy dalej !!! A dla lewactwa mamy otwarte granice w UE i bez wiz do USA !
JS2019.10.18 19:04
Panie premierze Morawiecki, po sformuowaniu nowego rządu, prosimy jako jedną z pierwszych czynności wprowadzić poprawkę do programu 500 plus. Chodzi o to, żeby ten program zawiesić na czas nieokreślony dla dużych miast w Polsce. Mieszkańcy tych miast nie chcą być beneficjentami tego programu, co udowodnili głosując na przeciwników tego programu, czyli na PO. Ponadto mieszkańcy dużych miast powinni pracować do 67 lat, tak jak chce partia, na którą głosowali ! Panie premierze, prosimy zrobić to samo w nowym programie minimalnego wynagrodzenia i dedykować go tylko dla powiatów i gmin W dużych miastach prosimy pozostawić minimalne wynagrodzenie na poziomie obecnym, czyli 1650 zł/miesiąc . Oni nie potrzebują wzrostu minimalnego wynagrodzenia ponieważ zarabiają i tak za dużo w porównaniu z prowincją !
Max Fiend2019.10.19 11:33
A pisowksich darmozjadów nie przynoszących żadnych wpływów podatkowych zesłać karnie na Madagaskar, gdzie nauczą się pracować i przynosić zysk państwu :-D