26.08.17, 09:30zdj. Youtube

Premier w SE: Andrzej Duda będzie prezydentem II kadencję

Premier Beata Szydło udzieliła wywiadu dla "Super Expressu". Mówiła między innymi o tym, jak ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy i jego szanse na reelekcję.

"O tym, kto będzie następnym prezydentem Polski, zdecydują Polacy w wyborach”- odpowiedziała na pytanie dziennikarza. Jak dodała premier, ma nadzieję, że będzie to Andrzej Duda. 

"Mam nadzieję, że Andrzej Duda zostanie prezydentem na drugą kadencję"- podkreśliła szefowa rządu. Jej zdaniem, prezydent dobrze sprawuje swój urząd. 

"Uważam, że wywodzący się z naszego obozu Andrzej Duda jest dobrym prezydentem, realizującym program, z którym szedł do wyborów. Wierzę głęboko, że będziemy mogli to nadal robić"- oceniła Szydło.

Nie zmienia to jednak oceny decyzji głowy państwa o zawetowaniu ustaw o KRS i SN. Zapytana o prezydenckie weta, premier stwierdziła, że Andrzej Duda popełnił błąd.

"Moim zdaniem Andrzej Duda popełnił błąd, wetując te dwie ważne ustawy. Reforma sądów w Polsce jest potrzeba i ona zostanie przeprowadzona. Jeżeli nie przeprowadzimy reformy sądów, to dobra zmiana nie zadzieje się w takim zakresie, w jakim oczekuje społeczeństwo. W tej chwili czekamy na projekty prezydenta dotyczące reformy sądownictwa. Pragnę zwrócić uwagę, iż nie oczekujemy powierzchownych zmian"- podkreśliła szefowa rządu, dodając, że część wyborców chce zmian w wymiarze sprawiedliwości. Beata Szydło w przypomniała, że w trakcie kampanii wyborcy często skarżyli się na działanie sądów, twierdząc, że nie stoją one po stronie obywateli. 

"Sądy mają być dla ludzi, a nie dla sędziów"- podkreśliła szefowa rządu.

JJ/PAP, Fronda.pl