22.11.20, 18:28Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja, publicystykatvp)

Prezydent o słowach kard. Müllera: Jasno, jednoznacznie i w punkt

Prezydent Andrzej Duda skomentował wywiad, jakiego były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller udzielił agencji Kath.net. Hierarcha zwracał uwagę na ataki finansowych i politycznych potęg kierowane przeciwko broniącej chrześcijańskich wartości Polsce. „Jasno, jednoznacznie i w punkt” – skomentował prezydent.

W rozmowie z agencją Kath.net kard. Gerhard Müller skomentował spór w UE dot. tzw. mechanizmu praworządności. Hierarcha stwierdził, że „Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce”.

Duchowny mówił również o podwójnych standardach w UE oraz o fałszywej retoryce, wedle której Polska ma problemy z demokracją:

- „W Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi. Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa?” – pytał niemiecki hierarcha.

Do wywiadu odniósł się za pośrednictwem Twittera prezydent Andrzej Duda:

- „Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek” – napisał.


ZOBACZ: Kard. Müller: Polska znalazła się na celowniku politycznych potęg


kak/wPolityce.pl, Twitter

Komentarze

Dedykowane Po 11... (kolejce kosher vodka)2020.11.23 20:07
Zaraz, przecież wybitni uczeni talmudyści pod wodzą profesora Jana Gro$$a, po konsultacji z B’nai B’rith – Loża Polin, zadekretowali, że to Polacy wywołali II Wojnę światową i masowo mordowali żydów, a szlachetni i rycerscy Niemcy bronili ich z poświęceniem życia. Taka jest wersja oficjalna i żadne fakty nie mają tu nic do rzeczy (z wyjątkiem "faktów" TVN). Mówienie o jakiejś martyrologii Polaków to czysty faszyzm i nacjonalizm.
Jan2020.11.23 11:58
A polski episkopat, biskupi i Prymas milczą. Znamienne, że nabrali wodę w usta po skandalach pedofilsko - gejowskich. Odwagi!!!! Czy jest w Polsce Kardynał który powie otwarcie to co kard, Muller???? Zaczyna się wojna, ateiści i aborcjoniści wyszli na ulice a biskupi milczą, nie ma odważnego, siedzą cicho jakby Pan przysłonił im oczy!!!!!!!!!
NaziBarbi2020.11.23 8:44
Jak każdy niemiec on też udaje, a jest hitlerowskim służebnisiem.
niemiecki agent z TVN2020.11.23 8:42
policja w polsce pomagała niszczyć kościoły i my w TVN jesteśmy z nich dumni.
ryszard2020.11.22 22:33
Być na czyimkolwiek celowniku nie jest nigdy specjalnym powodem do szczęścia. Tym bardziej, kiedy jest to celownik "finansowych i politycznych potęg". Nawet jednak w tak groźnej sytuacji, precyzyjne zidentyfikowanie npla i potwierdzenie trafności rozpoznania na tak wysokim szczeblu dowodzenia, pozwala mieć nadzieję, że celujący nie wezmą nas z zaskoczenia. A to może być początek końca ich bandyckiego planu. Klasycznie w takich sytuacjach zaczyna się od szybkiego wewnętrznego przegrupowania wszystkich możliwych sił kontrofensywy, ale to już nie mnie laikowi o tym mędrkować.
GS2020.11.22 20:59
Ponieważ zarówno ocena Kard. Mullera jest trafna, jak i komentarz naszego Prezydenta bardzo adekwatny, tym większe bluzgi pojawiają się komentarzach. Mogą tylko sobie pobluzgać ;o)))
verizanus2020.11.22 20:59
Dobrze, że to powiedział jakiś Niemiec, to i oskarżeń o ksenofobię itp nie będzie i prezydent możne nawet przytaknąć i pochwalić ;). No bo jak by to jakiś podczłowiek powiedział....;)
robert2020.11.22 19:50
Super, jeden normalny zza Odry!
P.... podczas studiów Martę Kaczyńską w dupę2020.11.22 19:23
Czym? Tą kluseczką obrzezaną ...hi hi ... Ty na "studiach" ... hi hi ...
Anonim2020.11.22 18:59
Duduś PiSduś na tematy ważne dla Polski woli się nie wypowiadać, za to wleźć w dupę jakiegoś klechy - zawsze!
Pierdoliłem podczas studiów Martę Kaczyńską w dupę2020.11.22 18:53
Dokąd w Polsce będzie rządził kler, to Kaczyńskiego możecie pocałować w d.pę ! Kaczyński, Morawiecki, Duda, Ziobro, Szydło, to marionetki w rękach biskupów. Kaczyński mając, co niedzielę do dyspozycji tubę propagandową w postaci 11000 ambon i dziesiątek tysięcy konfesjonałów oraz wsparcie złodzieja Rydzyka, śmieje się w nos opozycji i normalnym Polakom!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.22 18:40
PADofil lubi włazić w düpsko kleszym zbokom! jak by mógł to by z chęcią cmoknął müllera w cuchnące odbytem ministranta, łapsko!