16.06.21, 15:49Fot. Marek Borawski/KPRP via: Twitter (Kancelaria Prezydenta)

Prezydent odznaczył Błaszczykowskiego. Nie tylko za osiągnięcia sportowe

Prezydent Andrzej Duda odznaczył dziś Jakuba Błaszczykowskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Piłkarz został uhonorowany drugim pod względem starszeństwa polskim odznaczeniem państwowym nie tylko za swoje wybitne zasługi sportowe, ale też za działalność społeczną i charytatywną.

Jakub Błaszczykowski w reprezentacji Polski w piłce nożnej wystąpił 108 razy, strzelając 21 goli. Prezydent Andrzej Duda podziękował mu za sportowe osiągnięcia dla kraju.

- „Dziękuję za te wszystkie lata w reprezentacji, za bycie jej kapitanem. Za wszystkie piękne, wspaniałe chwile, które przeżyliśmy dzięki panu”

- mówił.

Odznaczają piłkarza prezydent dziękował też za jego działalność charytatywną.

kak/TVP Info, PAP

Komentarze

katolik2021.06.16 19:47
Błaszczykowski to tak jakbyś wziął odznaczenie od Hitlera. nawet jeśli tego dziś nie rozumiesz, to trzeba było powiedzieć, ze sa opinie o ludobójstwie pseudoszczepionkowym i honor każe ci na razie odmówic medalu. Oznaczałoby to skandal, ale trudno- jest wojna, na tym żeruja nazisci, ida po trupach, a Polacy głupi się kłaniają i dziękują. Nic ci po medalach, naziści w świetle piłkarskiej zabawy wreczają medale, a otwarto drzwi krematorium
ddfg2021.06.16 18:50
Panie Prezydencie my Polacy dziękujemy Panu za odznaczenie i docenienie Wspaniałego Polaka, sportowca i człowieka...takiej właśnie Polski chcemy. Panie Błaszczykowski Polacy są z Pana dumni, zachwyca nas Pana osobowość, stawiamy Pana za wzór naszym dzieciom.
Zygfryd2021.06.16 18:43
Przykład picowskiego obciachu z wczoraj: Macron zadaje kurtuazyjnie pytanie Dudzie 'How are you", a nasz obyty z protokołem dyplomatycznym i biegły w językach Anżej odpowiada euforycznie: "I am happy". Niech ktoś Anżejowi wyjaśni, że na słowa przywitania nie odpowiada się opisując swoje faktyczne stany emocjonalne. Dobrze, że nie odpowiedział "My stomach hurts and I have to go to the toilet". Duda pokazuje niedowiarkom jak perfekcyjnie opanował angielski .
ZadowolonyJanekPietrzakMaJużTrzyTonyOdznaczeń2021.06.16 18:30
Centralne Zjednoczenie Państwowych Zakładów Produkcji Medali i Odznaczeń zatrudnia już 18.653 osoby. Dynamiczny rozwój tej gałęzi gospodarki PiSocjalizmu katolackiego ma w ciągu kilku lat korzystnie zastąpić zbędne sektory: stoczniowy, motoryzacyjny, meblarski, drzewny i wiele innych. Poza dynamicznie rosnącą produkcją media i odznaczeń, partia zdecydowała też o wzmocnieniu mocy produkcyjnych octu, krochmalu i dewocjonaliów.
PILNE!2021.06.16 17:30
Piłkarze reprezentacji NIE DOSTANĄ PIENIĘDZY za Euro 2020? Wściekli kibice podpisują petycję! - W związku z poziomem jaki zaprezentowali piłkarze męskiej Reprezentacji Polski w turnieju Euro 2020 wnioskujemy o pozbawienia wynagrodzenia wszystkich członków kadry biorących udział w tym turnieju - czytamy w opisie internetowej petycji: https://www.petycjeonline.com/pozbawienie_wynagrodzenia_kadry_polskiej_w_pice_nonej_na_euro2020
Klapaucjusz2021.06.16 16:58
Im bardziej leży polska piłka tym więcej medali dostają piłkarze.
katolik2021.06.16 16:59
zagrywka, aby wszystkich Polaków kupić. polacy strzelają sobie samobója, tak mało wystarczy, aby Polaka kupić i zadowolic
nie ślepy2021.06.16 16:32
Akurat Błaszczykowskiemu jako piłkarzowi, ale przede wszystkim jako człowiekowi należy się wyróżnienie!
Po 11 ... precz z komunia pisze CYT.:2021.06.16 16:11
"Całe szczęście że nikomu akurat żaden wafelek nie spadł na podłogę :-) Bo by się Adrian na ten wafelek rzucił jakby nic od miesiąca nie jadł :-)" - - - - - - "Prof. dr" Jan Hertrich-Woleński jak zwykle na wyżynach humoru made in Urban, raczej made in Łubianka.
katolik2021.06.16 16:08
Błaszczykowski jak ci nie wstyd, nie masz honoru- Polacy są mordowani przez zdrajców chemią genetyczną a ty z ich rąk przyjmujesz nagrody. Prawdziwy facet ma honor i nie zadowala go czyjaś łaską, badziewie.
nie ślepy2021.06.16 16:49
Co masz do Błaszczykowskiego pretensję o szczepienia? Ja się nie szczepię i ty nie musisz! Jak na razie to łapanek na ulicach do szczepień nie ma...więc nie pierdziel o czyimś honorze, bo nie wiesz nawet o czym piszesz!
katolik2021.06.16 16:55
niestety wiem, jak można brac odznaczenie, nawet jeśli zasłużone z rąk morderców. Jeśli nie wierzysz, ze to zaplanowana śmierć w czsie i masz wytłumaczenie, że nie wszyscy się szczepią, to tylko kwestia czasu, co będzie się działo. Poza tym ludzie sie szczepią, czyli wybierają dobrowolnie śmierc, bo jest straszna presja na nich w środowiskach, SSPIS , Kościoła. Nic nie pojąłeś z tego masowego ludobójstwa, na efekty nie trzeba bezie długo czekać, one juz są, a będa straszne. Wtedy powiesz, faktycznie co znaczy badziewie z rak morderców, masonów i nazistów.
katolik2021.06.16 16:58
poza tym jeszcze mówisz o braku łapanek, czy my żyjemy w XXI w, swiecie idiotów, kórzy mają kase i zapedy morderców psychpopatów, morderców Billa, sorosa szwaba i nazistowskiego SSPIS. W takim razie, jakbyś mówił, jestem wdzieczny sSPIS mordercom, ze nie łapią zwierzyny. polowanie na jesien.
Po 11 ...2021.06.16 16:04
Jak tak na nich patrzę, to bardziej by pasowała zamiana miejsc. Kuba prezydentem, a Duda zasłużony sportowiec. Jaka dyscyplina? Oczywiście MMA (Mmmamma pomocyyy!!!)