20.07.20, 08:58Fot. screenshot - YouTube (Andrzej Duda, Trzask Polo)

Przełom. Trzaskowski spotka się z prezydentem

Prezydent Andrzej Duda zaprosił w wieczór wyborczy po II turze wyborów prezydenckich na spotkanie Rafała Trzaskowskiego, aby móc zakończyć kampanię podaniem sobie ręki. Do tej pory jednak wiceprzewodniczący PO nie znalazł czasu, aby pojawić się w Pałacu Prezydenckim. Teraz miał nastąpić przełom. Jak informują źródła PAP, do spotkania dojdzie pomiędzy 27 a 31 lipca, a ostateczną datę ma ustalić Kancelaria Prezydenta.

Prezydent Andrzej Duda chciał spotkać się ze swoim rywalem w II turze wyborów prezydenckich Rafałem Trzaskowskim jeszcze w sam wieczór wyborczy, 12 lipca. Zaprosił kandydata KO do Pałacu Prezydenckiego na godz. 23, aby zakończyć kampanię prezydencką wspólnym uściskiem dłoni. Rafał Trzaskowski stwierdził wówczas jednak, że lepiej jest poczekać na oficjalne wyniki wyborów. Kiedy PKW te wyniki ogłosiła, a zaproszenie zostało ponowione, prezydent Warszawy tłumaczył, że na razie nie ma czasu, aby spotkać się z głową państwa. Jego postawa była krytykowana nawet przez środowiska opozycji.

Sam Rafał Trzaskowski zapewniał, że chce spotkać się z prezydentem, i że dobrą okazją byłyby obchody rocznicy Powstania Warszawskiego 31 lipca. Teraz Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że dojdzie do niego najprawdopodobniej pomiędzy 27 lipca a 31 lipca. Otoczenie prezydenta proponowało spotkanie na najbliższy tydzień, ale Rafał Trzaskowski w tym czasie wybiera się na urlop. Dlatego też przedstawiciele Kancelarii Prezydenta i stołecznego ratusza ustalili te właśnie dni przy końcu lipca, a Kancelaria Prezydenta ma wybrać ostateczny termin.

kak/PAP

Komentarze

karolina karolajn2020.07.20 11:10
Bóg nas uchronił od koszmaru dyktatury Trzaskoskiego i jego kolesiów ,którzy chcieli dorwać się do koryta i do naszych niewinnych dzieci. ten niby przystojny zarozumialec bez kręgosłupa wyjeżdża na urlop kiedy ma szansę spotkać się z prezydentem Polski i porozmawiać o najważniejszych sprawach dla naszej Ojczyzny,którą jak wiadomo ma w głębokim poważaniu. kiedy wybuchła pandemia poszedł na L-4,kiedy zalał Polskę gów...em zaniemówił,kiedy został prezydentem Warszawy na drugi dzień wycofał się z obietnic. Co się dzieje z ludźmi ,że głosują na takie kuriozum. czy aż tak bardzo boją się kota Prezesa,bo ktoś od kilkunastu lat wyświetla im na dobranoc bajeczkę ,że ten kotek jeździ czarną wołgą i porywa ludzi?
babcia2020.07.20 10:08
PO co przyjdzie i dalej będzie szczuł.
Vikary2020.07.20 9:12
masakra ... ten pajac dyktuje warunki, a kim on k....a jest ? Zero kultury
Jaki znowu przełom! ??2020.07.20 9:09
Trzaśnięty przyjdzie do PAD i tyle. RT ma inne priorytety z PO. Tzn. własne kieszenie i kieszenie ELYT, reszta jest mamiona i poklepywana po pleckach. Ta reszta jest tak zafascynowana poklepywaniem, że czuje się prawie EYTĄ :))))