22.01.16, 08:16

Putin bezcześci pamięć towarzysza Lenina!

Czy mumia ojca rewolucji bolszewickiej będąca jednym z najsłynniejszych... eksponatów świata w końcu spocznie w grobie? Tam na pewno spoczęły już idee i dokonania Włodzimierza Lenina, którego ostatnio publicznie skrytykował prezydent Rosji Władimir Putin.

Podczas dyskusji na posiedzeniu rady ds. nauki Putin wypowiedział się na temat osoby Lenina i jego działalności. Stwierdził, że myśl Lenina w ostatecznych rozrachunku okazała się chybiona. Putin skonstatował, że Lenin "podłożył bombę pod gmach, który nazywa się Rosja i ta bomba w końcu wybuchła". 

"W końcowym rezultacie myśl Lenina doprowadziła do rozpadu Związku Radzieckiego. Niepotrzebna nam była m.in. rewolucja światowa" - zaznaczył Putin.

Rzecznik prezydenta Putina Dmitrij Pieskow odnosząc się do jego stanowiska, stwierdził, że na posiedzeniu rady ds. nauki odbyła się dość otwarta dyskusja i nikt nie powinien mieć pretensji do prezydenta za to, że wyraził swoje zdanie.

"Można się z tym zdaniem nie zgadzać, ale nie można odmawiać do niego prawa" - zaznaczył Pieskow.

Dodał też, że, przynajmniej na razie, nie jest toczona żadna dyskusja dotycząca ewentualnego usunięcia ciała Lenina z mauzoleum na Placu Czerwonym i pochowania go w grobie. Od lat większość społeczeństwa rosyjskiego popiera ten pomysł.

emde/wp.pl

Komentarze

anonim2016.01.22 8:47
podobnie jak stalin
anonim2016.01.22 12:04
To jedyna mądrość do jakiej doszedł Putin w swoim całym życiu: że to żyd Lenin rozwalił Rosję. I to rozwalił na życzenie i za pieniądze swoich kolegów: niemiecko-żydowskich komunistów, dziadków późniejszych nazistów.
anonim2016.01.22 13:34
To są epokowe słowa
anonim2016.01.22 15:58
Robi miejsce dla siebie. Wizjoner.
anonim2016.01.24 10:27
najwyższa pora