30.10.20, 15:05fot. wikimedia.com/michał jozefaciuk, CC

Rzepliński już nie jest autorytetem dla ,,obrońców demokracji''. Wystarczył jeden wywiad

Wystarczył jeden wywiad, w którym były prezes Trybunału Konstytucyjnego sędzia Andrzej Rzepliński skrytykował same protesty oraz zachowania protestujących zwolenników aborcji. Wystarczyło, żeby powiedział, co o tym myśli i już przestał być autorytetem dla tzw. „obrońców demokracji”.

W wywiadzie udzielonym "Dziennikowi Gazecie Prawnej" w rozmowie z Robertem Mazurkiem powiedział on między innymi:

- Jako obywatel patrzę na to z obrzydzeniem, jako katolik ze smutkiem

Odniósł się w ten sposób do burd i protestów organizowanych pod kościołami, jak i pod domem prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, które określił jako „wycie”.

Dodał też:

– Bo przecież do kościoła można przestać chodzić. Nic się nie dzieje tym, którzy nie chodzą, nikt ich tam na siłę nie zaciąga, nikt ich nie piętnuje.

W odniesieniu do tego wywiadu Władysław Frasyniuk napisał na Twitterze:

- Rzepliński napluł właśnie w twarz wszystkim, którzy walczyli na ulicach w obronie TK. Drodzy Państwo esteci, jeśli dziś nie wesprzecie protestujących, do hasła „Wypierdalać” dopiszemy „wszyscy”. Dość tych dylematów!"

Inny użytkownik Twittera napisał:

- Rzepliński jako stary katol, nie mógł się oprzeć i ja to rozumiem. A teraz niech hyżo wypie**ala!!!

Magda Biejat z kolei, posłanka Lewicy, pisze tak:

- Zero zdziwienia. Prof. Zoll i Rzepliński brali czynny udział w budowaniu piekła kobiet. 'Wyrok' obecnego TK jest naturalną konsekwencją orzeczeń, które oni wydawali. Im wszystkim już dziękujemy


mp/twitter

Komentarze

Starzec2020.11.1 17:27
Ci bezmyślni,bezrefleksyjni krzykacze,potrafiący tylko bluźnić,są tacy,ponieważ ich rodzice urodzeni już w wolnej Polsce zapomnieli przekazać swoim dzieciom,że dlatego mogą dziś tak bezkarnie i kretyńsko pyskować inni oddali jak nie zycie to zdrowie i pozostała im nędzna emerytura.Ale dziś pewnie z chama już nie uda się wykrzesać rozumnego i pełnego poszanowania innych zachowania.O tempora,o mores!
komuchy jak naziści nienawidza prawdy i Prawdy2020.11.1 12:47
https://nczas.com/2020/11/01/zamachowiec-z-awinion-mial-byc-neonazista-a-okazal-sie-byc-komunista/?utm_source=onesignal&utm_medium=onesignalautolink&utm_campaign=onesignalautolink
Pani Marysiu, będzie sprostowanie?2020.10.30 20:22
https://oko.press/rzeplinski-dementuje-nie-nazwalem-uczestnikow-protestow-holota/
Jerzy2020.10.30 18:52
Rzeplinski nie byl zadnym autorytetem. On byl przede wszystkim czlowiekiem Kosciola. Byl katolikiem na wysokim stanowisku w panstwie. Jego orzeczenia sluzyly glownie dobrostanowi koscielnych hierarchow. Nie za darmo odznaczyli go watykanskim orderem za zaslugi.
Dam2020.10.30 18:29
No zupełnie jak Cejrowski dla frondy jest autorytetem lub ruską onucą w zależności czy mówi źle o KO czy o PIS. Z resztą nagłe uznawanie za autorytet człowieka, którego przez 5 lat mieszało się z błotem jest równie wielką hipokryzją, co u fanatycznych protestujących.
Knutsen2020.10.30 16:23
Lewactwo!!! Wypier...ać!!
AAAtomek2020.10.30 17:47
Na protesty! Walczcie kobiety i dziewczęta o swoje prawa! Brawo Ty!
Anonim2020.10.30 16:08
Był legalnie wybrany prezesem Trybunału Konstytucyjnego - w odróżnieniu od tej obecnej kaczej kürwy - ale autorytetem nigdy nie był. Wszyscy zawsze wiedzieli, że to był katołacki zjëb.
Jarek2020.10.30 16:08
Ale szczujnia i manipulatornia
Anonim2020.10.30 15:46
Mario Patynowska, proszę się nie ośmieszać. Dla was znów został autorytetem po 5 latach plucia na niego, po jednym wywiadzie? Na prawdę tak nisko upadliście z moralnością?Mam wstawić linki jak go opluwaliście przez tyle lat?
Anonim2020.10.30 15:43
Biejat nie bij piany kretynko lewacka wyp.....laj
jula2020.10.30 15:38
Łaska i sympatia lewaków na pstrym koniu jeździ. Dziś jeszcze nie mogą rozstrzelać Rzeplińskiego za voltę ale bez obaw; zapiszą, zapamiętają, znienawidzą.
AAAtomek2020.10.30 15:28
Dla mnie już nie jest. Pomylił prawo świeckie z prawem bożym!
Wiesz o tym "podróżniku" medialny,2020.10.30 15:35
że Fronda jest prawicowa, katolicka i zastanawia taki drobiazg, ty lewak, jak przypuszczam, co ty tu robisz? Nudno na lewackich forach? Cenzura? A może masz misje, tylko jaką? W kółko pieprzysz te same głodne kawałki, te same frazesy, oskarżenia, biadolenia, porady, linki (tak jakbyś miał monopol na internet) ... Do znudzenia. Wiem, samotność jest straszna, ale o tym trzeba było myśleć dekady wcześniej. No więc, o co ci chodzi? . . . Zupełnie zapomniałem, jesteś twórcą, naukowcem, doradzasz ... A z braku klienteli siedzisz tutaj u prawaków-katoli, a bazując na dniu wczorajszym, niemal 16 godz. Prawdziwy z ciebie stachanowiec i jak się okazuje PRAWNIK.
AAAtomek2020.10.30 15:39
Wiem, że jest prawicowa, ale nie jest katolicka. Wybacz, ale NIE jest. Nienawiść bijąca od prawaków mieniących się katolikami nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem.A na pytanie co tutaj robię, bawię się, szlifuję ironię i zbieram materiały do książki o hipokryzji katolickiego prawactwa.
poszliwuj jęz. polski i zajrzyj do metryki2020.10.30 16:05
"zbieram materiały do książki o hipokryzji katolickiego prawactwa." - To już nie doradzasz, nie projektujesz dla firm rozwiązań? A może coś na temat judaizmu skoro o hipokryzji. Mają wielotysięczną w tym tradycje, prawdziwi mistrzowie. Sięgaj do zródeł!
Anonim2020.10.30 16:15
Proszę bardzo: judaizm to takie samo semickie göwno, jak chrześcijaństwo.
Oj giwałt!2020.10.30 16:56
Szabes dzisiaj! Pamiętaj abyś dzień święty święcił!
AAAtomek2020.10.30 17:40
PISdeczko prawicowa o małym rozumku, szabas/szabat trwa od zachodu słońca w piątek, do godziny po zachodzie słońca w sobotni wieczór. No qwa zapamiętaj to wreszcie?
Już jest po zachodzie ...2020.10.30 17:53
poszliwuj jęz. polski ... poszliwuj jęz. polski ... poszliwuj jęz. polski
AAAtomek2020.10.30 17:58
A jutro będzie sobota.
AAAtomek2020.10.30 17:28
Jestem człowiekiem renesansu w przeciwieństwie do ciebie, człowieka średniowiecza!
Moshe Cvel jedno Jądro2020.10.30 15:25
W Polsce jest czy nie ma wolności wypowiedzi ? Dziwi mnie ,że pani Gersdorff cicho siedzi jAKO BYŁA sędzina SN powinna coś powiedzieć na temat tych szalonych macic , które albo dziecka nie mają albo mieć nie mogą. Wielki polski aktor , gigant sceny pan Jan Nowicki : stwierdził " kobieta ? nogi powinny sie tylko rozwierać jak bramka" a genialny polski prozaik i poeta Ireneusz Iredyński stwierdził : kobieta to butelka na spermę". Można by dodać w świetle tych protestów ,że tak na prawdę n:"kobieta to człowiek który ma w sobie inkubator dla drugiego człowieka". Kobiety które tych inkubatorów nie chcą mieć powinny go ten inkubator wraz z przydatkami usunąć nazywa się zabieg Weitheima i miałyby problem z głowy.
Anonim2020.10.30 15:10
Oj fronda, fronda. Jakimi wy jesteście hipokrytami.
MT(*)2020.10.30 15:09
Podejrzewam wobec tych niby - pań co innego. Sprawa nie ma w ogóle natury politycznej, lecz psychiatryczną. One zapatrzyły się bezkrytycznie, a w zasadzie patologicznie, w Cichonauską i faktyczną rolę kobiet w protestach na wskroś politycznych na Białorusi. W obłędzie psychicznym, które je opanował, one same wobec siebie zaczęły funkcjonować jako "ostatnie liderki, które mają moc pokonania reżimu," W fazie obłędu paranoi Polskę dnia dzisiejszego potraktowały jako Białoruś. Już samo to zestawienie dowodzi rozwoju poważnych symptomów choroby psychicznej. Utwierdzają je głosy wsparcia ludzi, którzy stosują zasadę: skoro nie możemy rządzić my, to niech ta Polska upadnie i rozszarpią ją inni. I to się dzieje naprawdę. A cała wrzeszcząca pod ich dyktando na ulicach reszta, to jedynie anty - PIS z każdego powodu. Nie bez przyczyny niektórzy dotąd anty - PISowcy zaczynają się budzić i być tym przerażeni. Vide Rzepliński. Nie każdy bowiem jest chętny uczestniczyć w demontażu państwa, na dodatek pogrążonego w pandemii, w którym niebawem będzie kilka tysięcy ofiar śmiertelnych na dobę, jako naturalny wynik głupich, bezmyślnych i samobójczych ulicznych burd. Nie każdy też ma zamiar stawać w przyszłości przed współodpowiedzialnością za te ofiary przed tymi, którzy o to je oskarżą. A oskarżą na pewno, choćby rodzice nastolatek i dzieci zapędzonych obłędem dorosłych do ulicznego demonstrowania w sprawach, o których jeszcze nie mają pojęcia, a na pewno nie mają wyrobionego i ugruntowanego własnego punktu widzenia. I ten aspekt psychiatryczny dominuje w napędzaniu bezrozumnych do operacji pt. "obalić rząd PIS-u". Nie bez powodu wspomniany Rzepliński określił tych ludzi jako "hołotę". Bo wszystkie mechanizmy, którymi tych bezrozumnych ludzi te niby - kobiety uwiodły, to mechanizmy na wskroś dotyczące zachowań ulicznej hołoty. Taka hołota była siłą każdej ludobójczej rewolucji. I tej obecnej rewolucji psychicznych również.
MT(*)2020.10.30 15:08
Osoby, o których powszechnie wiadomo - one zresztą same nawet tego nie ukrywały - że są organizatorami masowego spędu ogłupionych ludzi w jedno miejsce podczas formalnie zadekretowanego przez przepisy stanu pandemii, muszą być pociągnięte do odpowiedzialności karnej za łamanie tych przepisów i podżeganie do ich łamania. Mniej więcej za dwa tygodnie będziemy mieli do czynienia ze wzrostem zgonów do poziomu przynajmniej dwóch tysięcy dobowo przez kolejne co najmniej dwa tygodnie. To będą liczby porażające i dopiero one trafią cokolwiek do obłąkanych paranoją umysłów uczestników tych protestów. Oczywiście, będzie już sporo za późno. Państwo polskie musi postawić zarzuty karne wszystkim zidentyfikowanym uczestnikom protestacyjnego obłędu schizofreników, choćby po tylko, by po rozstrzygnięciach karnych ich oczywistej winy, stało się również jasne pod czyim adresem rodziny zmarłych będą mogły kierować roszczenia cywilne o odszkodowania. Jednocześnie odpowiedzialność tych osób wykluczy możliwość wypłat z polis ubezpieczeniowych przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Dotyczy również niepełnoletnich uczestników protestów. Choćby takich, które pozostawały w tym czasie w obowiązku szkolnym. Pora więc ponosić odpowiedzialność za obłęd i jego podłe wykorzystywanie do idiotycznych celów politycznych. Pora również na to, by to nie polskie państwo, czyli my wszyscy, ponosili ciężar finansowy pseudo - politycznego obłędu inspirowanego i organizowanego w dobie straszliwej epidemii przez tęczowe lewactwo.
AAAtomek2020.10.30 15:35
Paranoja godna prawicowego faszysty. A teraz udowodnij, że ktoś się zaraził na proteście, a nie np. w szkole lub zakupach. Brawo TY! Pamiętaj, setki tysięcy osób będziecie musieli aresztować! Obozy koncentracyjne wybudowane?
MT(*)2020.10.30 15:43
Nikogo nikt w Polsce nie będzie musiał aresztować. Tego chcieliby paranoicy jak ty. Realne - podobnie jak okazało się w Hiszpanii - będzie jedynie kilkadziesiąt lub może i kilkaset tysięcy ofiar ulicznych zadym paranoików. I wtedy zwykli ludzie przywrócą ulicznych paranoików do ponurej rzeczywistości.
AAAtomek2020.10.30 17:43
Przykro mi, że twój rząd dał du*y i nie stanął na wysokości zadania iże tyle będzie ofiar. Musi ci być bardzo wstyd lub musisz być z tego dumny?
Anonim2020.10.30 15:44
nie pajacuj kretynie lewacki
AAAtomek2020.10.30 17:45
Pajacyki są zdrowe. Z wikipedii: "Pajacyki – aerobowe ćwiczenie fizyczne angażujące różne grupy mięśniowe: mięśnie naramienne, pośladkowe, mięśnie przywodzące i odwodzące w stawie biodrowym, ręce, plecy, nogi. Pajacyki przyspieszają puls, a co za tym idzie – usprawniają dopływ krwi do mięśni, przez co często są stosowane jako element rozgrzewki." Polecam pajacowanie.